forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Ce bijuterii iti plac? Aur sau argint... (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/bijuterii-iti-plac-aur-sau-argint-1484.html)

delx 20 oct 2009 21:42:20

Re: Ce bijuterii iti plac? Aur sau argint...
 
argintul, clar. doar ca am alergie la nichel si ma bazaie argintul. trebuie sa fie sau argint cat mai pur (la fel si la aur) sau sa fie special facut pentru cei cu alergie la nichel. ma mananca urechile de la cercei, ma mananca buricul de la catarame si nasturi asa ca imi ramane sa imi caut pe net cercei speciali ca cercei normali nu mai pot purta... :((

ali_lumi 20 oct 2009 21:46:20

Re: Ce bijuterii iti plac? Aur sau argint...
 
Goooooold :D

riky 14 sep 2010 10:47:51

Re: Ce bijuterii iti plac? Aur sau argint...
 
argintuul....iubirea mea, cred ca ma holbez mai mult la o vitrina cu bijuterii de argint decat la una cu haine...Am o colectie de argin bijuuri :)), pacat ca nu am buget pe masura pentru bijuterii din platina/aur alb....au un luciu si mai aparte in comparatie cu argintul...deci, imi place tot ce e argintiu....aurul normal e galben, in opinia mea , e cah :))
da, si eu am avut probleme cu urechile , din cauza argintului, dar nu m-am lasat pana nu mi le-am obisnuit cu argintul

andra_aly 14 sep 2010 11:02:23

Re: Ce bijuterii iti plac? Aur sau argint...
 
Imi place mult aurul alb si argintul:)
Am multe bijuterii dn aur galben, dar nu le prea port:P

diagio 14 sep 2010 12:34:29

Re: Ce bijuterii iti plac? Aur sau argint...
 
aur alb sau argint.

deadcountess 14 sep 2010 12:42:05

Re: Ce bijuterii iti plac? Aur sau argint...
 
Argint. Sunt alergica la aur (la propriu :)) ), din cauza asta nici nu avem verighete, nu am gasit ceva dragut de argint.

VentoFreddo 14 sep 2010 12:44:48

Re: Ce bijuterii iti plac? Aur sau argint...
 
Argint si aur alb..dar am si 3 inele de aur galben, toate primite cadou si au valoare afectiva:)
De cand sunt in Ita am numai bijuterii colorate, tip sticla de Murano , lemn, coral, pietre colorate:)aici aurul e considerat "cafone" adica tiganesc:P

andreeaalina 14 sep 2010 13:05:59

Re: Ce bijuterii iti plac? Aur sau argint...
 
Aurul, mai nou a inceput sa-mi placa si argintul, dar tot aurul ramane preferarul meu. :)
Imi plac cu pietrecele, am bratara cu pietricele, inelele cu pietricele, daca n-are pietricele parca n-are niciun farmec :).

riky 14 sep 2010 13:12:16

Re: Ce bijuterii iti plac? Aur sau argint...
 
Citat:

Anterior postat de andreeaalina (Post 327836)
Aurul, mai nou a inceput sa-mi placa si argintul, dar tot aurul ramane preferarul meu. :)
Imi plac cu pietrecele, am bratara cu pietricele, inelele cu pietricele, daca n-are pietricele parca n-are niciun farmec :).


Vai si eu mor dupa pietricele si filigran, parca asa se zice :">
Daca n-are bijuul una dina stea, n-are farmec

andreeaalina 24 sep 2010 00:33:48

Re: Ce bijuterii iti plac? Aur sau argint...
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 327843)
Vai si eu mor dupa pietricele si filigran, parca asa se zice :">
Daca n-are bijuul una dina stea, n-are farmec

Sa stii :D! Am un inel, n-are pietricele si nu-mi place deloc, de-aia nici nu-l pun, cand ajuns acasa, il schimb :D.
Da filigran se zice :).


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:16:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO