forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Cadou majorat (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/cadou-majorat-3485.html)

kore 15 apr 2010 11:04:31

Cadou majorat
 
fetelor...am si eu o "problema" si tare m-as bucura daca s-ar gasi cineva sa imi ofere solutia salvatoare...
linistiti-va...nu a murit nimeni:D
a mea minunata sora (170, 54 kg) va implini in curand 18 ani...si eu nu am nici cea mai mica idee ce as putea sa ii cumpar de ziua ei...dar absolut nici o idee
problema e ca are de toate...ea poarta argint, nu aur, si de-a lungul timpului a primit de la mine sau de la altii nenumarate bijuterii...deci e plina de asa ceva
haine are, patofi/papucei are
scoala de soferi i-o platesc ai mei
ii plac animalutele,dar nu atat de mult incat sa tina unul in casa(plus ca maicamea ar face o criza)
deci slabutelor...mai ales cele care sunt de varsta apropiata cu ea...ce sugestii aveti?
mentionez ca eu sunt cam "baba"...si nu stiu dupa ce se omoara tineretul in ziua de azi:D

andra_aly 15 apr 2010 11:12:57

Re: Am nevoie de ajutor!
 
M-ai facut sa rad;)) parca tu ai fi batrana:D
vroiam sa te intreb cam cat iti permiti tu:P si poate atunci imi vin si mie niste idei;)

kore 15 apr 2010 11:18:43

Re: Am nevoie de ajutor!
 
poi in principiu nu stiu...depinde despre ce e vorba...daca e ceva care sa merite nu ma zgarcesc la bani
ma gandeam pt inceput la 2 milioane:-/
plus ca as vrea sa ii iau un buchet frumos de lalele, florile ei

kore 15 apr 2010 11:22:13

Re: Am nevoie de ajutor!
 
nu e vb ca sunt batrana tare...dar sunt de 2 ani plecata din tara si nu mai stiu exact ce mai poarta "tineretul"
pe vremea mea inca se dadeau inele si bratari de aur la majorat:))
am auzit-o intr-o zi ca ar vrea o fusta tu-tu pt ziua ei si ca nu a gasit una sa ii placa
plus ca eu schitat o fusta, acum ceva timp, pt mine, sa o port la absolvirea mea si stiu ca i-a lacut f mult schita...acuma ma gandeam sa ii confectionez fusta respectiva dar dintr-un material mai apropiat de varsta ei si de ocazie:)

andra_aly 15 apr 2010 11:23:47

Re: Am nevoie de ajutor!
 
Citat:

Anterior postat de kore (Post 151844)
poi in principiu nu stiu...depinde despre ce e vorba...daca e ceva care sa merite nu ma zgarcesc la bani
ma gandeam pt inceput la 2 milioane:-/
plus ca as vrea sa ii iau un buchet frumos de lalele, florile ei

am inteles. o iau pe ideea mea. ce mi-ar placea mie sa primesc:D
un feon de ala mai modern, o placa de par(daca are nevoie), un aparat de epilat... chestii de genul. daca nu are nevoie de asta:-/ atunci si hainele sunt bine venite. acum asta e parerea mea. o sa iti raspunda si alte fete si asa o sa ai mai multe pareri.
daca mai imi vine ceva in minte iti zic.
stai ca ar mai fi ceva. ai putea sa faci o rama cu poza voastra. o modifici tu pe calculator frumos cu ceva programe de modificat si dupa aia mergi si o duci undeva sa o puna intr-o rama frumoasa:x.

kore 15 apr 2010 13:00:15

Re: Am nevoie de ajutor!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 151850)
am inteles. o iau pe ideea mea. ce mi-ar placea mie sa primesc:D
un feon de ala mai modern, o placa de par(daca are nevoie), un aparat de epilat... chestii de genul. daca nu are nevoie de asta:-/ atunci si hainele sunt bine venite. acum asta e parerea mea. o sa iti raspunda si alte fete si asa o sa ai mai multe pareri.
daca mai imi vine ceva in minte iti zic.
stai ca ar mai fi ceva. ai putea sa faci o rama cu poza voastra. o modifici tu pe calculator frumos cu ceva programe de modificat si dupa aia mergi si o duci undeva sa o puna intr-o rama frumoasa:x.

saru'mana pt idei...cred ca merg pe cea cu uscatorul de par pt ca epilator are deja...si placa de intins parul...hm...e dependenta de placa si are vreo 2,3:)
deci...am trecut feonul pe lista...sa vad ce alte idei imi mai vin:)

ras_cristalin 15 apr 2010 13:06:08

Re: Am nevoie de ajutor!
 
Poti sa ii iei si ceva haine frumoase de pe-acolo. O sa spuna la liceu "asta e de la sor-mea din Danemarca"... :>

ianna 15 apr 2010 14:33:52

Re: Am nevoie de ajutor!
 
eu celei mai mici printre altele la cadoul de nunta i-am facut cadou o rama foto electronica... si cred ca afost cadoul care i-a placut cel mai mult. E o rama digitala in care pui un x numar de poze si se deruleaza la nesfarsit.

printre altele...poti lua ceva mai special...
  • ceas de argint
  • un pandantiv de argint care se deschide si poate pune o poza
  • o trusa mai speciala de manechiura si pedichura
  • o poseta mai cocheta- mai ales daca e in romania;)
  • un portofel mai special
  • o pereche de ochelari de soare "de firma"

riky 15 apr 2010 19:35:45

Re: Am nevoie de ajutor!
 
Proaspata majora....ok nu chiar proaspata :)) dar oricum...: deci cunoscatoare:
- o cutie de bijuterii gen cufar, d-aia cu multe sertarase, chestii prin ea, oglinjoare...ceva dichisit si totusi util, si ca sa fie ok ii poti pune si o bijuterie de argint in ea ca sa nu i-o dai goala.....imi plac chestiile astea eu am primit de la mamica mea de majorat, si partea buna e ca raman ca amintire, daca o ingrijesti si nu dai cu ea de toti peretii, va ramane mereu uite cadou de la surioara mea de 18 ani :))....si nu uita ceva haios, o felicitare mai...provocatoare, sa se simta ca face 18 ani, eu am primit suzete si biberoane umplute cu "lapotic" mai mult sau mai putin alchoolic...:)) o babetica de bebe pe care scria happy birhtday 18 years,....poti gasi ceva sa combini: ceva util si frumos ca sa ramana amintire, + ceva micut si haios...

sunshine 15 apr 2010 20:38:26

Re: Am nevoie de ajutor!
 
eu de ziua mea mi-as dori sa primesc cadou o zi la spa:x


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:09:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO