forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Cadou la prima intalnire cu "socrii" (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/cadou-prima-intalnire-socrii-11743.html)

Anycyk90 23 iul 2012 14:27:07

Cadou la prima intalnire cu "socrii"
 
Va salut slabutelor.>:D<
Maine voi cunoaste parintii prietenului meu si nu stiu ce sa le cumpar sa nu dau in penibil.El mi-a luat mie si mamei cate-un buchet de flori.Tatalui meu nu i-a cumaprat bautura deoarece nu consuma alcool.Nici tatal lui nu consuma.Ce as putea duce sa nu merg cu mana goala dar nici in penibil sa nu dau?>:D<

Polux 23 iul 2012 15:22:52

Re: Cadou la prima intalnire cu "socrii"
 
Citat:

Anterior postat de Anycyk90 (Post 1097509)
Va salut slabutelor.>:D<
Maine voi cunoaste parintii prietenului meu si nu stiu ce sa le cumpar sa nu dau in penibil.El mi-a luat mie si mamei cate-un buchet de flori.Tatalui meu nu i-a cumaprat bautura deoarece nu consuma alcool.Nici tatal lui nu consuma.Ce as putea duce sa nu merg cu mana goala dar nici in penibil sa nu dau?>:D<


Buna Ana!>:D<

OOO, felicitari, in primul rand! De cat timp va cunoasteti?
Eu zic asa: sa ii iei mamei un buchet frumos de flori, eventual si o cutie de bomboane de ciocolata, iar tatalui un vin bun. E vorba doar de atentie, asa cum ai zis tu, sa nu mergi cu mana goala.

Bafta si sa ne zici cum a fost!

Anycyk90 23 iul 2012 15:54:15

Re: Cadou la prima intalnire cu "socrii"
 
Citat:

Anterior postat de Polux (Post 1097567)
Buna Ana!>:D<

OOO, felicitari, in primul rand! De cat timp va cunoasteti?
Eu zic asa: sa ii iei mamei un buchet frumos de flori, eventual si o cutie de bomboane de ciocolata, iar tatalui un vin bun. E vorba doar de atentie, asa cum ai zis tu, sa nu mergi cu mana goala.

Bafta si sa ne zici cum a fost!

Multumesc frumos!>:D<
Suntem impreuna de 1 an si 9 luni.Si eu m-am gandit la flori si bomboane,insa mi-era cumva ciudat sa dau eu dansei flori,dar ideea cu cioco-bombo am pastrat-o.
Astept si alte pareri>:D<

mihaela01 23 iul 2012 17:17:51

Re: Cadou la prima intalnire cu "socrii"
 
Citat:

Anterior postat de Anycyk90 (Post 1097592)

Multumesc frumos!>:D<
Suntem impreuna de 1 an si 9 luni.Si eu m-am gandit la flori si bomboane,insa mi-era cumva ciudat sa dau eu dansei flori,dar ideea cu cioco-bombo am pastrat-o.
Astept si alte pareri>:D<

Buna:* trec si eu pe la tine cu un sfat>:D< in loc de un buchet de flori ii poti lua un ghiveci:D iti spun eu ca s-ar bucura mult mai mult si ar ramane si o amintire mai de durata sa spun asa:).Poti incerca trandafirasi , nu sunt scumpi si sunt foarte draguti.Cat dai pe un buchet cam atat e un ghiveci potrivit:D.Si pentru tata poti pastra ideea lui Polux:) este foarte buna ideea:-* , pentru barbati e cam dificil de gasit un cadou asa ca , o sticla de vin sau orice alta bautura e bine venita chiar daca dansul nu consuma alcool va aprecia cu siguranta gestul:D.Si stai linistita ca oricum tot va bea din vinul tau , ca doar nu il va arunca:)) , poate dansul nu bea in general dar la ocazii speciale sau sarbatori nu cred eu ca nu bea nici macar un pahar:D . Sper sa iti foloseasca sfaturile mele>:D<.

Anycyk90 23 iul 2012 17:18:41

Re: Cadou la prima intalnire cu "socrii"
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1097661)
Buna:* trec si eu pe la tine cu un sfat>:D< in loc de un buchet de flori ii poti lua un ghiveci:D iti spun eu ca s-ar bucura mult mai mult si ar ramane si o amintire mai de durata sa spun asa:).Poti incerca trandafirasi , nu sunt scumpi si sunt foarte draguti.Cat dai pe un buchet cam atat e un ghiveci potrivit:D.

Iti multumesc pentru idee,hm...chiar sunt indecisa
>:D<

coco23 23 iul 2012 19:03:06

Re: Cadou la prima intalnire cu "socrii"
 
Draga mea, nora da flori soacrei. Nu e nimic ciudat.

Flori plus bomboane:) asta zic eu. O cutie de trufe belgiene:D

Anycyk90 23 iul 2012 21:29:36

Re: Cadou la prima intalnire cu "socrii"
 
Citat:

Anterior postat de coco23 (Post 1097716)
Draga mea, nora da flori soacrei. Nu e nimic ciudat.

Flori plus bomboane:) asta zic eu. O cutie de trufe belgiene:D

Cred k la combinatia asta raman,flori +cioco(bombo):D

coco23 24 iul 2012 06:00:26

Re: Cadou la prima intalnire cu "socrii"
 
Sa ne spui cum a decurs, daaaaaaa? :))

Geanynna 24 iul 2012 07:47:53

Re: Cadou la prima intalnire cu "socrii"
 
Ciao Any, si eu sunt de acord cu ideea lui Polux, floricele, bombonele si vin. nu poti sa dai gres cu asta:)
Da da, sa ne povestesti cum a fost :>


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:23:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO