forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Cadou sotie (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/cadou-sotie-10974.html)

raduradu 22 ian 2012 08:41:35

Cadou sotie
 
Slabutelor va scriu o mica problema, trebuie sa-i aleg un cadou sotiei si o cam dau in bara de fiecare data.... printre altele, data trecuta i-am luat numar par de flori ca nu m-am gandit sa le numar dupa ce le-am primit :(

Voi ce cadouri/surprize care v-au impresionat ati primit?

lacra81 22 ian 2012 11:16:56

re: Cadou sotie
 
cel mai mult mi-a placut un buchet de trandafiri rosii ..erau cati ani faceam ..binenteles un nr impar>:)
un inel de aur:D
o bratara :P
o cina romantica:P
sau ce mi-as dori :Dun voucher la un centru de infrumusetare cu masaj,sauna .....;)
sau cel mai bine o intrebi ce si-ar dori :D
succes;)

deadcountess 22 ian 2012 11:19:30

re: Cadou sotie
 
Si eu votez pt voucher la un Beauty Center. :D

sandra24 22 ian 2012 12:51:33

re: Cadou sotie
 
sunt 2 lucruri care sunt indispensabile femeilor :un parfum bun si o pereche de pantofi de calitate...eu zic ca ..fiind si criza...m-as gandi un pic si la o latura practica a lucrurilor...:P

deadcountess 22 ian 2012 13:07:52

re: Cadou sotie
 
Citat:

Anterior postat de sandra24 (Post 909399)
sunt 2 lucruri care sunt indispensabile femeilor :un parfum bun si o pereche de pantofi de calitate...eu zic ca ..fiind si criza...m-as gandi un pic si la o latura practica a lucrurilor...:P

Eu asa norocoasa nu-s, sa am un sot pe care sa-l pot lasa sa-mi aleaga parfumul sau pantofii :))

sandra24 22 ian 2012 13:25:26

re: Cadou sotie
 
pai daca te-a surprins vreodata holbandu-te in vreo vitrina:))...sau vreo revista:P:P..acum tre' sa fie pe faza si sa surprinda reactii..iar chestia asta cu intrebatul inainte...pe mine m-ar pauca nervii:))...si mie mi s-a mai spus asa..mai bine nu imi mai ia nimic..unde e farmecul...adica daca e cadou e...important e sa fie facut din inima..mai putin conteaza ce anume:)

jessik 22 ian 2012 21:51:20

Re: Cadou sotie
 
niste bijuterii,, daca iiplac..desi.. putine femei sunt care sa nu accepte bijuterii.. mie una imi plac..
la parfum semi riscant daca nu te pricepi.
o cina romantica e frumoasa.. dar si un obiect e mai frumos..
ceva surprinzator.. e un obiect vestimentar.. daca nimeresti marimea,, si modelu.. o sa fie fericita.. a dc nu o lenjerie intima sexy?

paulla 23 ian 2012 21:23:31

Re: Cadou sotie
 
Sandra,

La fel as fi zis si eu. Vorba aia... saraca am fost dar mi-a placut parfumul, si de pantofi sunt indragostita.

Cadoul nu-i musai sa fie surpriza e mai greu sa gasesti pantoful sau parfumul potrivit, il puteti cumpara impreuna.

Citat:

Anterior postat de sandra24 (Post 909399)
sunt 2 lucruri care sunt indispensabile femeilor :un parfum bun si o pereche de pantofi de calitate...eu zic ca ..fiind si criza...m-as gandi un pic si la o latura practica a lucrurilor...:P


Sand 23 ian 2012 21:57:24

Re: Cadou sotie
 
Citat:

Anterior postat de raduradu (Post 909208)
o cam dau in bara de fiecare data....

Buna,

Scrie-ne cateva cuvinte spre personalitatea sotiei tale. Ce pasiuni are, ce-i place sa faca, ce hobby-uri are, ce preferinte are, ce profesie are sau spre ce domenii e atrasa, cam ce culori ii plac...ce culori predomina in garderoba ei (uite-te in dulap!), poarta sau nu bijuterii, ii place muzica si ce fel, despre ce-ti vorbeste des atunci cand iti vorbeste despre ea, ce gen de filme ii plac, are vreun fel de mancare preferat, are vreun tip de floare preferata? Ii place mai mult compania altora sau prefera sa stati in doi? E genul care iese cu placere la cinema sau genul care prefera o plimbare cu tine in liniste intr-un parc? Ii place sa-i spui des ca o iubesti sau nu tine musai sa faci asta fiindca o simte si deci nu e necesar? Are vreo prietena, daca da...poti sa o contactezi si sa te sfatuiesti cu ea ce si-ar dori sotia ta dar in secret, fara sa afle sotia nimic.

Fa-ti o lista cu rapunsurile la toate intrebarile de mai sus si incearca sa gasesti raspunsurile la cat mai multe posibil. Dupa aia ia-le pe rand, de sus in jos si fa asa:

-Aha! E mai degraba emotiva decat rece/rationala;
-Ii place sa cante cand face dus, ce fel de muzica canta?Aha ii place X cantaret;
- Ii place sa se imbrace mai mult in mov deci ii place movul;
- s-a distrat bine la filmul x de la tv, deci ii place genul filmului x;
- adora sa danseze seara in discoteca, deci prefera asa ceva;
- se insenineaza la fata cand ii zici ca o iubesti, deci acum stii si asta;
si asa mai departe. Am dat exemple absolut cum mi-au venit in cap...da' intelegi ideea.

Dupa aia fa o combinatie din mai multe chestii care-i plac, cumpara-i o chestie mov, pune sa cinte muzica x, danseaza cu ea, spune-i c-o iubesti, vedeti o comedie sau ce-i place ei etc etc.

Distractie placuta!:-*

raduradu 08 feb 2012 20:44:04

Re: Cadou sotie
 
Buna,

Va multumesc tututor dar si forumului slabute.ro

Lacra, DeadCountess
Am uitat din pacate de forum prins cu alte probleme dar pana la urma am ales sa-i fac o surpriza cu un voucher la un centru de infrumusetare...


deadcountess, Sandra24,
din pacate mie imi place un anumit tip de pantof iar ei altceva. As fi stricat surpriza daca o puneam pe ea sa aleaga, dar o sa incerc totusi :) nu mai are addidasi pentru sala


jessik,
cu parfumul am noroc ca stiu ce-i place, cu hainele sunt praf la ales :), lenjeria e o idee buna :)


Paulla,
iti dau dreptate, nu e ceva rau sa petrecem un pic de timp impreuna prin magazine cautand ceva ce-i place


Sand,
foarte de ajutor postul, asta imi lipseste din cauza ca sunt foarte ocupat cu serviciul de multe ori nu bag de seama lucrurile mici dar importante...
M-am gandit foarte atent la ce ai scris si voi incerca sa fiu un mai bun observator


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:41:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO