forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Cand nu beti destula apa.... (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/cand-nu-beti-destula-apa-1591.html)

mishutza 19 oct 2009 15:47:23

Cand nu beti destula apa....
 
...va doare capul?
Eu vad o legatura destul de mare intre cantitatea de apa bauta si durerea de cap.Astazi de exemplu am baut doar un litru,sunt treaza de 11 ore,deci cred ca trebuia sa beau mai mult.
Voi patiti asa?

meapasarica 19 oct 2009 15:57:22

Re: Cand nu beti destula apa....
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 41884)
...va doare capul?
Eu vad o legatura destul de mare intre cantitatea de apa bauta si durerea de cap.Astazi de exemplu am baut doar un litru,sunt treaza de 11 ore,deci cred ca trebuia sa beau mai mult.
Voi patiti asa?

Salut Mishutza !

Eu nu pot sa beau multa apa, cred ca nu am baut un litru de apa in viata mea..ma simt ca un balon, ametita aproape daca incerc sa beau mai multa apa decat imi cere corpul. Eu sincer nu pot, am incercat dar nu merge...eu stiu chestia ca durerea de cap este legata foarte mult de cum functioneaza ficatul si bila ta...explicatia este ca apa dilueaza lichidul biliar si atunci nu mai afecteaza asa tare stomacul

mishutza 19 oct 2009 16:03:40

Re: Cand nu beti destula apa....
 
Anca,nu ma refeream la baut un litru de apa odata,nici eu nu pot sa beau asa,de fapt,nu cred ca pot sa beau mai mult de jumatate de pahar de apa odata.Dar astazi fiind plecata de acasa am avut apa la mine si stiu exact cat am baut.
Asta cu bila nu o stiam,habar nu aveam ca e o legatura intre durerea de cap si bila.

meapasarica 19 oct 2009 16:10:00

Re: Cand nu beti destula apa....
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 41888)
Anca,nu ma refeream la baut un litru de apa odata,nici eu nu pot sa beau asa,de fapt,nu cred ca pot sa beau mai mult de jumatate de pahar de apa odata.Dar astazi fiind plecata de acasa am avut apa la mine si stiu exact cat am baut.
Asta cu bila nu o stiam,habar nu aveam ca e o legatura intre durerea de cap si bila.

da, exista, am avut probleme cu bila cand eram in liceu, am stat in spital ceva si acolo mi-a explicat tanti doctor:)) cum functioneaza...deci daca ai o bila lenesa s-ar putea sa te doara capul din cauza asta

mishutza 19 oct 2009 16:12:47

Re: Cand nu beti destula apa....
 
Aha,merci de informatie,bila e lenea,toate is lenese la mine,asa ca si eu sunt o lenesa care va dormi in curand,ca doar na,ma doare capul
Anco cu pedometru,te pup>:D<>:D<>:D<

Stefanie 29 nov 2010 13:04:54

Re: Cand nu beti destula apa....
 
Cand nu bei destula apa faci litiaza renala :)) Cum am facut eu la varsta de 21 de ani ,deh deshidratarile astea repetate trebuiau sa duca si la asa ceva

deadcountess 29 nov 2010 13:07:55

Re: Cand nu beti destula apa....
 
Citat:

Anterior postat de Stefanie (Post 420170)
Cand nu bei destula apa faci litiaza renala :)) Cum am facut eu la varsta de 21 de ani ,deh deshidratarile astea repetate trebuiau sa duca si la asa ceva

Nu-i obligatoriu sa si faci litiaza renala daca nu bei destula apa (nu toti fac)

Stefanie 30 nov 2010 20:04:22

Re: Cand nu beti destula apa....
 
Nu este obligatoriu ,dar creste riscul aparitiei de calculi renali .Eu nu am generalizat :) Am dat doar un exemplu :)

laurra 30 nov 2010 20:42:05

Re: Cand nu beti destula apa....
 
Eu aveam dureri de cap dupa amiaza cand eram la serviciu si nu mancam mai nimic toata ziua;sigur de la nemancat si stress te doare capul

mishutza 30 nov 2010 21:40:00

Re: Cand nu beti destula apa....
 
Citat:

Anterior postat de laurra (Post 422301)
Eu aveam dureri de cap dupa amiaza cand eram la serviciu si nu mancam mai nimic toata ziua;sigur de la nemancat si stress te doare capul

De nemancat nu prea e cazul la mine:D,problema era totusi apa,am rezolvat-o intre timp cu 2 litri de apa cantariti de dimineata.


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:05:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO