forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   caut un loc de munca... (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/caut-loc-munca-1548.html)

mayya 14 oct 2009 08:11:36

caut un loc de munca...
 
:(Buna tuturor slabutelor,
Fetelor nu stiu daca voi va confruntati cu o problema asemanatoare ca a mea,dar poate sunteti mai inspirate ca mine....Din iulie imi caut un loc de munka si nu reusesc,am aplicat in fiecare zi pe site-urile specializate,si abia daca m-au sunat 3 angajatori si am sustinut decat 2 interviuri...m-am plictisit acasa rau de tot:(:(!

nicol30 14 oct 2009 10:29:16

Re: caut un loc de munka...
 
Citat:

Anterior postat de mayya (Post 40245)
:(Buna tuturor slabutelor,
Fetelor nu stiu daca voi va confruntati cu o problema asemanatoare ca a mea,dar poate sunteti mai inspirate ca mine....Din iulie imi caut un loc de munka si nu reusesc,am aplicat in fiecare zi pe site-urile specializate,si abia daca m-au sunat 3 angajatori si am sustinut decat 2 interviuri...m-am plictisit acasa rau de tot:(:(!

buna

daca-mi permiti un sfat ....ia-ti tu frumusel CV-urile si scrisorile de intentie si du-te in oras si unde vezi anunt ca angajeaza lasa acolo un CV, nu te rusina ca n-ai de munca, nu esti singura in postura asta....spune la toata lumea: rude, prieteni, vecini, cunostiinte ca-ti cauti loc de munca si poate aflu si ei ceva si-ti spun....nu mai sta in casa....du-te si plimba-te si poate gasesti ceva...nu o fi dupa asteptarile tale dar macar poate gasesti ceva decat de loc!

eu nu am incredere in site-uri, ei de multe ori isi fac si o baza de date cu potentiali salariati

karmara 14 oct 2009 10:58:52

Re: caut un loc de munca...
 
Eu imi caut de 8 luni in domeniu ceva, ca am terminat Telecomunicatii, fac si curs Cisco si degeaba...daca nu am experienta...:(
Imi pun aproape zilnic cv-uri pe site-uri .
E chiar trist.

mayya 14 oct 2009 11:46:47

Re: caut un loc de munka...
 
Citat:

Anterior postat de nicol30 (Post 40308)
buna

daca-mi permiti un sfat ....ia-ti tu frumusel CV-urile si scrisorile de intentie si du-te in oras si unde vezi anunt ca angajeaza lasa acolo un CV, nu te rusina ca n-ai de munca, nu esti singura in postura asta....spune la toata lumea: rude, prieteni, vecini, cunostiinte ca-ti cauti loc de munca si poate aflu si ei ceva si-ti spun....nu mai sta in casa....du-te si plimba-te si poate gasesti ceva...nu o fi dupa asteptarile tale dar macar poate gasesti ceva decat de loc!

eu nu am incredere in site-uri, ei de multe ori isi fac si o baza de date cu potentiali salariati

Sa sti ca la ideea asta nu m-am gandit,adevarul e ca mi-e putin rusine,nu de munca,ci de oamenii care nu inteleg,imi aduc aminte cand lucram la fel mi-a intrat in magazin 2 tinere studente ,si m-au intrebat daca nu se fac angajari si mi-a lasat mie si colegilor cv-urile,iar colegii mei cu un ras ironic drept la cos le-a aruncat.

nicol30 14 oct 2009 11:57:48

Re: caut un loc de munka...
 
Citat:

Anterior postat de mayya (Post 40348)
Sa sti ca la ideea asta nu m-am gandit,adevarul e ca mi-e putin rusine,nu de munca,ci de oamenii care nu inteleg,imi aduc aminte cand lucram la fel mi-a intrat in magazin 2 tinere studente ,si m-au intrebat daca nu se fac angajari si mi-a lasat mie si colegilor cv-urile,iar colegii mei cu un ras ironic drept la cos le-a aruncat.

am trecut si eu prin asa ceva si-ti spun din experienta.....am intrebat pe cineva asa intr-o doara dupa 3 luni de cautari ca tine si cautase pe cineva dar de mine nu stia ca nu am de munca ca ma angaja imediat....persoana respectiva a vorbit cu un alt patron si am fost sunata de actualul meu sef....si uite ca dupa 3 ani tot aici sunt....acum cu criza asta e mai greu dar inca mai am de munca ....pentru cat timp ? nu stiu sa-ti spun....cat o mai fii si apoi vad eu :-s:-s:-s ....intreaba pe toata lumea si nu sta in casa ....


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:33:20.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO