forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Chiromantie - notiuni de baza (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/chiromantie-notiuni-baza-3829.html)

oana30 14 mai 2010 17:01:39

Chiromantie - notiuni de baza
 
Buna fetelor:) ...am citit multe carti de chiromantie pana acum la 20 de ani si am intalnit multe femei care vroiau sa afle despre viitorul lor :copiii(cea ce le intereseaza cel mai mult),casatoria, iubitii si cateodata cat voi trai?:D
SA incepem cu copiii;):( nu am mult de zis)deci va uitati la muntele de sub degetul mic toata lumea are un munte acolo de fapt ese sub fiecare deget , asa si acolo se afla o liniuta sau doua sau trei sau mai multe:) care semnifaica numarul copiilor daca de zexemplu este o linie mai groasa si una mai substire inseamna ca vei avea un baiat(linia groasa) si o fetita (linia subtire) ;) la unele ntu se vede prea bine adica poate vei vedea mai multe lini subtiri..incearca sa strangi acel munte si vezi cate linii iti apar.Acum cu iubitii si casatoria:x: aici e mai simplu :tineti mana pumn si uitativa muchia palmei sub degetul mic acolo va aparea o linie groasa sau doua groase acelea semnifica casatoria daca este o linie groasa inseamna ca durata casniciei va fi lunga si una frumoasa;)si daca mai este una inseamna ca te vei casatori de doua ori. Ptr a fi sigura de acestul lucru va uiati la acele doua sau numai la una (daca asa va aparut)si daca are o bifurcatie la inceput sau sfarsit sau o despartire de ceva timp sau o sadere de un timp mai indelungat intr-o tara straina.(cateoadata o bifurcatie la inceputul liniei inseamna o logodna mai indelungata,) (Am citit in palma prietenei mele si am vazut ceva la linia destinului un semn care insemna ca rudele ei nu i vor permite ceva,o sa i aduca tristete acel lucru interzis si am vazut la linia casatoriei acea bifurcatie de cre vam zis de inceput,si am vazut o logodna intrerupta ( avea o bifurcatie mare care nu avea si continuare)aceste lucruri inseamna ca logodna ei a fost intrerupta din cauza parintilor) imi pare rau ca am facut o paranteza mai bine doua ,asa de mari :( asa imi place mie sa bat campii.....sa va mai spun ceva daca acea linie care va aparut in palma (ma refer la cea mai groasa) da coboara spre linia Inimi(este acea care este in susul palmei prima de sus)=((inseamna vaduvie :-s,daca coboara treptat -ultima boala a sotului va fi de lunga durata.Si daca se indreapta in sus inseamna ca nu te vei casatori. ASA...sunt sigura ca vAM PLICTISIT si va intrebati ''dar inteligenta asta nu ne spune si la cati ani ne casatorim???'' :P va voi zice :

  1. daca este aproape de linia inimii - uniunea va avea loc inaite de 18 ani pt. fete si 21 pt. barbati:>
  2. aproape de mijlocul distantei dintre linia inimi si baza celeui de-al 4-lea deget - inaite de 28 de ani pt.femei si 35 pt. barbati
  3. situata la un punct aflat la trei patrimi din distanta intre linia inimii si radacina celeui de-al 4-lei deget - aporx.38 de ani pt.femei si 45 de ani pt barbati
  1. ma sus de acel punct - intre 45 si 70 de ani :>
si am uiatat sa mentioanaez daca apare pe langa acea llinie a (sau doua)casatoriei care va aparut alte liniute inseamna si iubitii cu care ati avut relati mai serioasa dar acum sa nu va uitati dupa cele maii mititele liniute si care deabea sa vad ca acelea nu semnifica nimik.
Si acum va voi zice despre b-)...cat voi trai? daci acum o sa scriu pana imi creste barba... :am gasit aceasta poza sper sa vedeti ceva aici scrie in palma lui asta ani de viata de la 10 ani pana la 90 de ani ( ce norocos ii tipu'treieste atat de mult :| )
http://img.kudika.ro/images/uploads/intmana2.jpgmmm..da..sper ca ati inteles ceva...:P....................na bine va pup :-*>:D<



Un Pai Roz 14 mai 2010 17:15:23

Re: Chiromantie - notiuni de baza
 
wow, deja m am uitat in palma si m am zapacit de tot :))
deci se pare ca nu voi avea copii ( ceea ce nu e chiar asa de rau..), ca voi fi casatorita de 2 ori si ca ca voi trai mulllltttttt :))

Slabuta 14 mai 2010 17:46:35

Re: Chiromantie - notiuni de baza
 
1 ataşament(e)
Oana, iti dau palma mea sa imi spui ce se "vede" :D
Imi plac chestiile astea mai "osbcure" :))

Fulguta 14 mai 2010 22:20:46

Re: Chiromantie - notiuni de baza
 
2 ataşament(e)
Si eu vreau ! :D
Ataşament 3439Ataşament 3440

OitaVesela 14 mai 2010 23:33:14

Re: Chiromantie - notiuni de baza
 
Da deci eu o sa traiesc peste suta de ani, o sa am vreo 5-6 copii si 3 soti morti :))
Eu m-am nascut hiperliniaritate in palme si talpi. Ce inseamna in cazul asta?:))

oana30 15 mai 2010 11:36:13

Re: Chiromantie - notiuni de baza
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 187741)
Oana, iti dau palma mea sa imi spui ce se "vede" :D
Imi plac chestiile astea mai "osbcure" :))

Pentru slabuta, analiza palmei :) este fff bine ca miai trimis o fatografie atat de clara pentru ca pot sa vad fiecare amanunt si asa iti voi d a mai multe detali :D!
Voi incepe cu linia vietii vei trai pana la 75-80 de ani :d am vazut la linia vietii ca in copilaria ta ai avut o boala defapt mai bine zis ceva ..o problema de sanatate nu neaparat foarte grava dar te-a marcat.esti o persoana ambitioasa si vei fi bucuroasa pt recompensa.:-*
La batranete vei avea niste probleme cu articulaiile ,. ai multa incredere in tine ,bun simt si prudenta.;)
Linia inimii: vei fi indragostita de un barbat si la un moment dat va veti desparti dupa ff mult timp va veti rentalni dar nu este neaparat sa va mai indragostiti unul de celalalt.(este posibil ca aceasta reintalnire sa iti aduca necazuri,doar gandindu-te ca tu ai putea sa te indragostesti din nou de el dar el nu gandeste astfel si ar putea sa iti aduca necazuri) si esti o iubitoare de camin si vei primi in schimb acelas gen de afectiune.fericire.am vazut in palma ta ca sentimentele iti acapareaza judecata.


Iti faci multe griji pentru lucrurile marunte,cum am vazut palma t ace mia atras atentia au fost acele linii de pe spatiul de sub degetul mare, iti faci prea multe griji singura din orice ,se spune ca fiecare linie inseamna cate o grija.
Legatura cu familia ta va fi stransa si la batrante cum a fost si la inceput cand tiai intemeiat familia vei avea o legatura stransa cu familia ..asa cum tiam spus mai sus ca esti o iubitoare de camin dar si de fericire si in schimb ti se va da inapoi acelas lucru.;)
Acum iti voi spune despre copii si casatorie. Vei avea un baietel :-* . Si despre casatorie o sa ai o uniune stralucita ff frumoasa asta este foarte sigur se vede ff bine…..norocoaso!!!! si sati spun sic and te vei casatorii…..uniunea va avea loc inaite de 28 de ani. ;) tot ce e legat de casnicie la tine este frumos !!!! il vei iubi ff mult pe sotul tau ,casa si pe baietel! Felicitari ! o sa duci o viata frumoasa dupa casnicie si una sanatoasa si sigur iti vei invata si familia sa traiasca sanatos! :-*:-*:-*


oana30 15 mai 2010 11:41:02

Re: Chiromantie - notiuni de baza
 
pt. slabuta am uiatat sa mentionez am vazut ca ai o digestie ff buna si sanatate subreda (ma refer la prezent si la viitor pana la batrante cand este posibiliatea de o problema cu articulatiile.

oana30 15 mai 2010 11:48:48

Re: Chiromantie - notiuni de baza
 
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 188006)

draga fulguta nu pot sa vad liniile din palma ta pt. ca poza este neclara singurul lucru pe care il vad si pot sa til spun este ca 70-75 de ani

Slabuta 15 mai 2010 11:49:26

Re: Chiromantie - notiuni de baza
 
Citat:

Anterior postat de oana30 (Post 188347)
Pentru slabuta, analiza palmei :) este fff bine ca miai trimis o fatografie atat de clara pentru ca pot sa vad fiecare amanunt si asa iti voi d a mai multe detali :D!
Voi incepe cu linia vietii vei trai pana la 75-80 de ani :d am vazut la linia vietii ca in copilaria ta ai avut o boala defapt mai bine zis ceva ..o problema de sanatate nu neaparat foarte grava dar te-a marcat.esti o persoana ambitioasa si vei fi bucuroasa pt recompensa.:-*
La batranete vei avea niste probleme cu articulaiile ,. ai multa incredere in tine ,bun simt si prudenta.;)
Linia inimii: vei fi indragostita de un barbat si la un moment dat va veti desparti dupa ff mult timp va veti rentalni dar nu este neaparat sa va mai indragostiti unul de celalalt.(este posibil ca aceasta reintalnire sa iti aduca necazuri,doar gandindu-te ca tu ai putea sa te indragostesti din nou de el dar el nu gandeste astfel si ar putea sa iti aduca necazuri) si esti o iubitoare de camin si vei primi in schimb acelas gen de afectiune.fericire.am vazut in palma ta ca sentimentele iti acapareaza judecata.


Iti faci multe griji pentru lucrurile marunte,cum am vazut palma t ace mia atras atentia au fost acele linii de pe spatiul de sub degetul mare, iti faci prea multe griji singura din orice ,se spune ca fiecare linie inseamna cate o grija.
Legatura cu familia ta va fi stransa si la batrante cum a fost si la inceput cand tiai intemeiat familia vei avea o legatura stransa cu familia ..asa cum tiam spus mai sus ca esti o iubitoare de camin dar si de fericire si in schimb ti se va da inapoi acelas lucru.;)
Acum iti voi spune despre copii si casatorie. Vei avea un baietel :-* . Si despre casatorie o sa ai o uniune stralucita ff frumoasa asta este foarte sigur se vede ff bine…..norocoaso!!!! si sati spun sic and te vei casatorii…..uniunea va avea loc inaite de 28 de ani. ;) tot ce e legat de casnicie la tine este frumos !!!! il vei iubi ff mult pe sotul tau ,casa si pe baietel! Felicitari ! o sa duci o viata frumoasa dupa casnicie si una sanatoasa si sigur iti vei invata si familia sa traiasca sanatos! :-*:-*:-*

Oana, merci frumos :-*

Hehehe, cu nimicurile m-ai nimerit si cu chestia cu copilaria :D

La familie, copii, casatorie vedem probabil in cativa ani, acum am 26 si 5 luni :)) deci, pana la 28 mai am :D

Asa m-am uitat si eu ieri, ca o sa am baiat, dar nu stiam cati :))
In familia iubitului sunt numai baieti :D deci, nici nu ma astept la altceva, parca e o chestie pe care o simt.

Si da sentimentele imi acapareaza judecata, pun foarte mult suflet in ceea ce fac, ma implic emotional....

Chestia cu omul pe care il voi reintalni nu am inteles-o :D

Slabuta 15 mai 2010 11:50:55

Re: Chiromantie - notiuni de baza
 
Citat:

Anterior postat de oana30 (Post 188352)
pt. slabuta am uiatat sa mentionez am vazut ca ai o digestie ff buna si sanatate subreda (ma refer la prezent si la viitor pana la batrante cand este posibiliatea de o problema cu articulatiile.

Sanatatea da, e cam aiurea dar ma tin de ea si o sa o rezolv.

Articulatiile sunt si acum deja o problema ;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:12:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO