forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Colinde de Craciun (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/colinde-craciun-7478.html)

VAmedeea 16 dec 2010 19:56:34

Colinde de Craciun
 
Si pentru ca se apropie cu pasi repezi sarbatorile si suntem in marea goana dupa cadoul perfect, ingredientele perfecte pt masa perfecta, pomult perfect sau, de ce nu, vacanta perfecta, ma gandeam sa luam o mica pauza de relaxare, reincarcare sufleteasca.
Si cum putem face asta mai bine daca nu prin muzica?
Eu de cateva zile ascult muzica specifica sarbatorilor si sunt mai fericita, mai senina, mai calma.
Azi am descoperit o melodie care pur si simplu mi-a mers la suflet. Si mi-am dorit sa V-o impartasesc si voua, slabutele mele dragi.
Rog sa completati lista, ce tu ai auzit, poate alta fata nu cunoaste. Hai sa facem un concert de voie buna, vis si impacare.
Va pup si sarbatori fericite tuturor!:-*:-*:-*


BORKED

De cate ori gasesc o alta melodie de suflet, o voi pune-o si aici.:)

CezaraCezarului 16 dec 2010 20:29:44

Re: Colinde de Craciun
 
Incantatoare ideea! Si eu sunt prinsa in muzica zapezilor, muzica sfanta fara de care n-ar mai fi la fel perioada asta. Nimic nu e mai frumos decat sa asculti ceva atat de cald, in timp ce savurezi o ceasca de ceai si de afara se vad fulgii in lumina galbena a felinarelor. Asadar preferatele mele in continuare, cu permisiunea domnului youtube. Sper sa nu va suparati pe mine ca le-am pus si englezesti, imi plac in toate limbile si cred ca vocea lui Sinatra e intr-o armonie perfecta cu anotimpul.

YouTube - Stefan Hrusca-Afara ninge linistit

YouTube - Frank Sinatra - I'll Be Home For Christmas

YouTube - Bing Crosby - O Holy Night

uca 16 dec 2010 20:46:30

Re: Colinde de Craciun
 
Foarte frunoasa Ame!!!

Mie imi place tare mult:Ioana Madalina Ghiran- Leru-I Doamne Lacrima :)

VAmedeea 16 dec 2010 21:09:43

Re: Colinde de Craciun
 
Ma bucur ca va place!
Ideea e sa strangem melodii care ne plac, ne dau o anumita stare de spirit, ne infioara.
Si daca prima e mai trista, asta a Andrei pur si simplu ma duce cu gandul la ai mei:

BORKED

Iar Fuego e unul dintre preferatii mei in materie de colinde, are o voce f. calda, cel putin asa imi suna mie:

BORKED

LicuriciColorat 16 dec 2010 22:57:23

Re: Colinde de Craciun
 
Si eu in perioada asta ascult colinde
preferatele:
1.Last Christmas-george michael
2.Let it snow-dean martin
3.It's christmas-modern talking
4.Noapte de vis-Fuego
5.Sus la poarta raiului-Andra

VAmedeea 17 dec 2010 09:11:21

Re: Colinde de Craciun
 
As fi pus si video, dar au toate reclama, asa ca... Oricum, superba melodie. :-*
YouTube - Celine Dion: Happy Xmas (The War is Over)-- WITH LYRICS

Roxii 17 dec 2010 11:45:54

Re: Colinde de Craciun
 
Vin si eu cu un colind a lui Horia Brenciu.Pur si simplu ma unge pe suflet cand il aud:x8->

YouTube - Horia Brenciu - Noapte de Craciun

Sper sa va placa :)

VAmedeea 17 dec 2010 12:39:28

Re: Colinde de Craciun
 
Roxi, daca pe restul le stiam, melodia pusa de tine e prima data cand o ascult.
Foarte frumoasa, toate sunt superbe de fapt, pt ca ne misca!>:D<

Roxii 17 dec 2010 12:55:07

Re: Colinde de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 441475)
Roxi, daca pe restul le stiam, melodia pusa de tine e prima data cand o ascult.
Foarte frumoasa, toate sunt superbe de fapt, pt ca ne misca!>:D<

Ma gandeam eu ca nu o stiti:DMie una imi place foarte mult,este superba,iar Horia are o voce impecabila.>:D<

iirriinnuuccaa 17 dec 2010 13:09:31

Re: Colinde de Craciun
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 440908)

Eu de cateva zile ascult muzica specifica sarbatorilor si sunt mai fericita, mai senina, mai calma.
Azi am descoperit o melodie care pur si simplu mi-a mers la suflet. Hai sa facem un concert de voie buna, vis si impacare

E foarte frumoasa melodia, doar ca nu este o colinda...E o priceasna bisericeasca, ce se canta tot timpul anului, nu numai de Craciun ( spre deosebire de colinde, care vestesc nasterea lui Iisus )

Concertul e frumos, multumim de colectie! >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:56:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO