forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Cum v-ati ales fraza de la semnatura? (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/cum-v-ati-ales-fraza-semnatura-4124.html)

deadcountess 10 iun 2010 18:45:28

Cum v-ati ales fraza de la semnatura?
 
Am vazut fel de fel de fraze pe la semnaturile voastre (unele erau citate, unele probabil apartineau celui care le-a atasat profilului). Unele dintre ele mi-au trezit curiozitatea, unele mi s-au parut distractive, unele m-au intrigat. Deci...ce v-a facut sa le alegeti?

Slabuta 12 iun 2010 16:00:08

Re: Cum v-ati ales fraza de la semnatura?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 215748)
Am vazut fel de fel de fraze pe la semnaturile voastre (unele erau citate, unele probabil apartineau celui care le-a atasat profilului). Unele dintre ele mi-au trezit curiozitatea, unele mi s-au parut distractive, unele m-au intrigat. Deci...ce v-a facut sa le alegeti?

Eu nu am avut pana acum fraza la semnatura, dar mi-am pus azi una. :)

Am vrut sa scriu esenta despre ceea ce inseamna slabitul. :)

Este un lucru atat de simplu, dar pe care prea putina lume il baga in seama.

Daca ar fi inteles corect toate slabutele ce inseamna kg in plus poate nu ar tine diete exagerate.

deadcountess 12 iun 2010 17:31:59

Re: Cum v-ati ales fraza de la semnatura?
 
Pai asa este dar in cele mai multe cazuri oamenii nu vad padurea de copaci :))

Nici eu nu mi-am pus nici una pentru ca inca nu am gasit una care sa defineasca modul meu de a gandi.

CezaraCezarului 12 iun 2010 17:39:52

Re: Cum v-ati ales fraza de la semnatura?
 
Foarte interesant subiectul, si pe mine ma macina curiozitatea legat de anumite fraze de la semnatura. Pe a mea cred ca am explicat-o undeva prin jurnal. Sunt niste versuri din poezia "Cine moare?" de Pablo Neruda, unul dintre poetii mei preferati. Daca mi-as aminti sa citesc aceasta poezie in fiecare zi, dimineata devreme, cred ca nu as mai "cadea" de atatea ori. Caderea pentru mine inseamna a face ceva ce nu e bun pentru mine, si mi se pare ca fac asta des. Poezia e foarte motivanta si foarte logica, putin siropoasa, dar intr-un final... adevarata, pentru ca subliniaza importanta vointei. O recomand spre citire.

CezaraCezarului 12 iun 2010 17:45:06

Re: Cum v-ati ales fraza de la semnatura?
 
Asa e, Slabuta. Insa vezi si tu... e asa de simplu (pentru unii si pentru oameni, in general) sa se gandeasca mai degraba ca vor termina cu dieta in doua saptamani si ca dupa asta se vor putea intoarce din nou la obiceiurile vechi. Parca e un fel de consolare. Daca se gandesc ca dureaza toata viata, isi pierd "elanul". Eu vorbesc si din perspectiva mea acum, pentru ca si eu am comis greseala asta. Sa vrea sa slabesc cat mai repede si gata, sa ma spal pe maini de dieta. Cam absurd, pentru ca imediat ma intorceam de unde am plecat. Insa acum m-am impacat cu gandul ca asa e sanatos sa traiesti. Nu pentru ca trebuie (cuvantul trebuie parca ne determina sa calcam pe langa de multe ori), ci pentru ca asa e mai bine pentru noi. Eu ma bucur ca majoritatea fetelor de aici inteleg asta si nu se grabesc nicaieri. Mai bine mai incet si pe viata, decat mai repede si pe o luna.

deadcountess 14 iun 2010 10:32:06

Re: Cum v-ati ales fraza de la semnatura?
 
Citat:

Anterior postat de CezaraCezarului (Post 217567)
Foarte interesant subiectul, si pe mine ma macina curiozitatea legat de anumite fraze de la semnatura. Pe a mea cred ca am explicat-o undeva prin jurnal. Sunt niste versuri din poezia "Cine moare?" de Pablo Neruda, unul dintre poetii mei preferati. Daca mi-as aminti sa citesc aceasta poezie in fiecare zi, dimineata devreme, cred ca nu as mai "cadea" de atatea ori. Caderea pentru mine inseamna a face ceva ce nu e bun pentru mine, si mi se pare ca fac asta des. Poezia e foarte motivanta si foarte logica, putin siropoasa, dar intr-un final... adevarata, pentru ca subliniaza importanta vointei. O recomand spre citire.

Interesant citatul tau. Si foarte on topic (mai ales primul vers :)) ).

lavydor 14 iun 2010 21:20:47

Re: Cum v-ati ales fraza de la semnatura?
 
Eu..chiar mi-am adus aminte "maxima" asta avand la baza...misiunea acestui forum.Ma gandesc cum mancarea aleasa ne afecteaza direct sanatatea, starea de spirit, metabolismul...Alegerile alimentare proaste spun ceva despre tine, alegerile bune/sanatoase de asemenea...:D Pe undeva calitatea mancarii e direct proportionala cu calitatea vietii care o duci...acum na':)


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:18:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO