forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Despre facultate (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/despre-facultate-4468.html)

LicuriciColorat 13 iul 2010 16:15:43

Despre facultate
 
Vreau sa intreb slabutele:
Ce facultate au urmat/urmeaza/v-or sa urmeze, ce profil?de ce au ales aceasta facultate?

Slabuta 13 iul 2010 16:57:02

Re: Despre facultate
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 252131)
Vreau sa intreb slabutele:
Ce facultate au urmat/urmeaza/v-or sa urmeze, ce profil?de ce au ales aceasta facultate?

Eu am terminat Facultatea de Pictura, in cadrul Universitatii de Arte din Bucuresti.

Am ales aceasta directie pentru ca ma regasesc cel mai bine in pictura si pentru ca nu pot trai fara arta. O vad, o simt, o respir, o plac, chiar si atunci cand fac un fel de mancare. :)

Pictez de la 5 ani si facultatea aceasta a fost o continuare a studiilor de pana atunci in arte (scoala de arte, apoi liceu de arte)

Slabuta 13 iul 2010 16:59:21

Re: Despre facultate
 
Tu ce facultate vrei sa urmezi Licurici? :)

ianna 13 iul 2010 17:01:37

Re: Despre facultate
 
SNSPA - Fac de comunicare si relaltii publice (FCRP)- cu 2 specializari

de ce?

hmmm...ca era singura care imi suradea pe atunci...dar nici nu imi pare rau ca am terminat-o...chiar nu ma vad facand alta facultate...bine as fi vrut ceva pe grafica design...dar fac pe profilul asta exclusiv nu erau/nu cred ca sunt...si ce erau pe profil calculatoare cereau mate... unde sunt cam // si nici nu era exact ce vroiam...

Slabuta 13 iul 2010 17:04:42

Re: Despre facultate
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 252169)
SNSPA - Fac de comunicare si relaltii publice (FCRP)- cu 2 specializari

de ce?

hmmm...ca era singura care imi suradea pe atunci...dar nici nu imi pare rau ca am terminat-o...chiar nu ma vad facand alta facultate...bine as fi vrut ceva pe grafica design...dar fac pe profilul asta exclusiv nu erau/nu cred ca sunt...si ce erau pe profil calculatoare cereau mate... unde sunt cam // si nici nu era exact ce vroiam...

Uite asta nu stiam Iana :)
Am mai aflat ceva despre tine :) Foarte interesant domeniu :)

Grafica design este la arte :) Chiar asa i se zice Design grafic:)

Dar nu stiu daca deja era infiintata cand ai facut tu facultatea. :)

Tina 13 iul 2010 17:11:18

Re: Despre facultate
 
Eu din toamna intru in categ. STUDENT:D, la psiho, la bucuresti sau cluj , inca nu m-am hotarat:))))
Am admitere sambata la bucuresti.
Am ales psihologia pt. ca imi plac meandrele mintii umane:) si ma atrage si deconstructia din spatele lor.

Slabuta 13 iul 2010 17:23:10

Re: Despre facultate
 
Citat:

Anterior postat de Tina (Post 252178)
Eu din toamna intru in categ. STUDENT:D, la psiho, la bucuresti sau cluj , inca nu m-am hotarat:))))
Am admitere sambata la bucuresti.
Am ales psihologia pt. ca imi plac meandrele mintii umane:) si ma atrage si deconstructia din spatele lor.

Foarte frumoasa facultatea de psihologie:x
Sa fii admisa in orasul in care iti doresti>:D<

Tina 13 iul 2010 17:40:20

Re: Despre facultate
 
Multumesc Slabuta>:D<>:D<>:D<

LicuriciColorat 13 iul 2010 17:50:35

Re: Despre facultate
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 252166)
Tu ce facultate vrei sa urmezi Licurici? :)


inca nu stiu sigur:-/
dar cred ca la FSEGA-Facultatea de Stiinte Economice si Gestiunea Afacerii(UBB-Cluj)
avand in vedere ca din liceu ies Tehnicean in activitati economice cam asta e facultatea spre care as opta,dar sunt foarte nehotara(si foarte trista din motivu asta),mai exista anu trecut si posibilitatea de a merge la Academie insa nu imi surade mie ideea:D:))

karmara 13 iul 2010 17:53:26

Re: Despre facultate
 
Ati atins un punct sensibil. :P

Eu am terminat Inginerie Electrica si Stiinta Calculatoarelor, specializare: Telecomunicatii in Brasov, si dupa ce m-am chinuit si stresat 5 ani, si apoi m-au picat si la licenta ca erau ei nervosi pe mine ca am lipsit de la cursuri destul de mult, pe nedrept de fapt. :D Dar am scapat in sfarsit de tot de ea de 1 an jumate. :)

Si acum sunt intr-o situatie destul de trista ca nu-mi gasesc deloc job in domeniu, am nimenit si intr-o perioada proasta, stiu.

Dar chiar asa :(
Am mai fost la interviuri si e f greu, ori sunt altii care au experienta, ori care au cunostiinte mai solide si oricum aplica sute de persoane la un post.

Am ales totusi acest domeniu ca a fost singurul care m-a atras mai mult, ca mi-au placut materiile reale mai mult, chiar daca la romana la bac am luat cea mai mare nota din liceu si la mate si fizica note micutze. ;)) :D

Si ca ma gandeam ca e de viitor, si ca ma pasioneaza tehnologia, aparatele de tot felul si computerele.

Asta e, ma gandeam sa ma duc ca voluntar la vreo firma, dar nici asa nu stiu cat de dispusi sunt..


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:25:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO