forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Explica alegerea pozei de la profil. (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/explica-alegerea-pozei-profil-10252.html)

Sand 19 sep 2011 19:15:47

Explica alegerea pozei de la profil.
 
Ce reprezinta poza de la profilul tau, poza care apare mereu in dreptul mesajelor tale de aici de pe forum? Cum si de ce ai ales-o sa te reprezinte? Ce inseamna ea pentru tine, te reprezinta cu adevarat? Care e istoria ei?:)

bzzz 19 sep 2011 19:34:06

Re: Explica alegerea pozei de la profil.
 
Reprezinta exact semnificatia numelui meu...:) plus este o poza care exprima linistea.. Mie mi-a placut enorm cand mi-am cautat o poza pt avatar.. din prima clipa am ales-o pt ca este superba..

Deliutza 19 sep 2011 20:01:49

Re: Explica alegerea pozei de la profil.
 
A mea e o silueta...e feminina si este un simbol, un ideal de silueta, in ea se poate gasi orice slabutza :P Este mandra si increzatoare in propriile puteri, asa cum ar trebui sa fim toate!

RedOnion 19 sep 2011 20:16:33

Re: Explica alegerea pozei de la profil.
 
In poza mea se gaseste o atleta a sportului meu preferat, alergatul :) Cam asa ajung atletele sa arate, zic eu bine, si eu as dori sa ajung cat mai apropiat de acea silueta.

Poza ta ce reprezinta, Sand? Ca despre a ta nu ai zis :P

CezaraCezarului 19 sep 2011 20:43:25

Re: Explica alegerea pozei de la profil.
 
Poza mea de la profil e plina de intelesuri:

  • e o pictura a lui Rene Magritte, unul dintre pictorii mei preferati
  • reprezinta silueta clepsidra la care tanjesc
  • parul lung e elementul meu reprezentativ, il am asa de cand (vreau sa) imi amintesc
  • contine trei elemente pe care le iubesc: luna, noaptea si marea. :D

Vuvuzela 19 sep 2011 20:51:07

Re: Explica alegerea pozei de la profil.
 
Eu mi-am ales avatarul intamplator. Nu are o semnificatie anume. Cautam ceva abstract pentru poza de avatar si am dat peste amprenta aia. Mi-a placut pur si simplu. In schimb mi-am pus la semnatura poza aia cu plaja. Imi plac foarte mult marea, plaja, soarele. Si imaginea de la semnatura o ador.

Sand 20 sep 2011 00:16:56

Re: Explica alegerea pozei de la profil.
 
Poza mea e facuta de mine si reprezinta un foisor in mijlocul caruia este o fantana renumita. Se afla in Hollywood pe un deal in incinta unui ashram de calugarite swami. E fantana lui Paramahansa Yogananda. :)

Apropo de luna din tabloul Cezarei...stiai ca luna este planeta iubirii in astrologie?

Poofy Girl 20 sep 2011 01:19:11

Re: Explica alegerea pozei de la profil.
 
Al meu e ceea ce se vede. Glumesc. Greu de ghicit că e un desen făcut cu două dermatografe pe peretele de lângă patul meu, în cămin, pe perioada studenţiei. :) Asta a fost poza cu care m-am prezentat la un curs foto, tema era: autoportret. Şi aşa m-am văzut eu şi încă mă mai văd. Un desen, cu privire tâmpă şi mereu autocenzurat. Semnifică tendinţa de a-mi ţine părerile pentru mine şi sentimentele în frâu. Dificultatea în exprimare. Orală.... Că-n scris iacă-tă ce-mi merge vorbaaaaaaaa!

Geanynna 20 sep 2011 08:12:39

Re: Explica alegerea pozei de la profil.
 
In fotografia de la avatarul meu este prezenta o "Pin-up girl" pe un vas.
Ea este frumoasa, silueta, cu o talie de invidiat, suava si sexy in acelasi timp si are parul blond, culoarea mea actuala cu care se pare ca ma impac bine:D
Aceasta este viziunea mea asupra femeii frumoase si increzatoare, plus ca aceasta se afla pe un vas pe mare, locul meu preferat fiind marea:x

loralin 20 sep 2011 08:30:37

Re: Explica alegerea pozei de la profil.
 
Avararul meu reprezinta o actrita indianca foarte cunoscuta dealtfel...Aishwarya Rai .Ma reprezinta perfect ,cine nu o stie pe melancolica Loralin?India ascunde in profunzime mister,pasiune si o traire intensa ce trebuiesc descoperite in spatele celor doua fatade ..una de bogatie si alta de mizerie si saracie .De ce am postat aici aceasta imagine?Pentru ca aceasta actrita a fost aleasa si miss ,are o frumusete aparte,eu miss nu voi fi niciodata dar la finalul dietei mele voi fi o tipa al naibii de atragatoare:">..modesta ,nu?:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:31:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO