forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Fobii... (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/fobii-6224.html)

anka4iulie 07 sep 2010 20:33:20

Fobii...
 
Fobia poate fi definită ca fiind o teamă irațională, foarte persistentă, dusă uneori la extreme și totuși inofensivă. Aceasta poate fi stârnita atât de o anumită situație, cât și de anticiparea ei. De exemplu, cei care suferă de acrofobie (teama de inălțime) se pot panica chiar și atunci când se gândesc că este necesar să urce pe o clădire înaltă.(Wikipedia)
Simptome
•Amețeala, pierderea echilibrului
•Transpirații
•Greață
•Tensiune musculară
•Palpitații și creșterea ritmului cardiac.(Wikipedia)
Fetelor, voua de ce va e frica?

dorutza 08 sep 2010 09:58:32

Re: Fobii...
 
mie imi este frica de PESTI
:)

Adynutzaa19 08 sep 2010 10:14:47

Re: Fobii...
 
Buna!mie imi e frica de serpi
:)

ghindocelu 08 sep 2010 10:22:50

Re: Fobii...
 
Mie mi-e "frica" de toate ganganiile (gandaci, muste albine,furnici, viermi)
Frica e mult spus am asa o oroare pt ele nu suport sa fie in preajma mea sau pe mine sa nu le simt piciorusele alea multe pe mine ca mi se face piele de gaina

CezaraCezarului 08 sep 2010 10:27:33

Re: Fobii...
 
Eu am niste fobii de-a dreptul fascinante. Mi-e frica de poduri (abia reusesc sa trec unul mai ingust), de inaltime (pe asta am descoperit-o recent), cateodata de masini - mai ales cand e rost de trecut strada, de vorbit in public. In rest pot sa vad orice, sa ma imprietenesc cu gandaci, viermi, sange, fantome, rechini, serpi. :)) Cred ca eu am de fapt o fobie pentru lucrurile create de om. :-j

justbelieve 08 sep 2010 12:07:00

Re: Fobii...
 
Eu sunt claustrofoba,imi este teama de spatiile inschise,mici si ofidiofoba,imi este foarte foarte frica de serpi:(

anka4iulie 08 sep 2010 13:53:58

Re: Fobii...
 
Citat:

Anterior postat de CezaraCezarului (Post 319258)
Eu am niste fobii de-a dreptul fascinante. Mi-e frica de poduri (abia reusesc sa trec unul mai ingust)

Si mie mi-e o frica de poduri:-s nu pot sa ma uit in jos sau sa trec fara sa ma gandesc la scenarii posibile si imposibile.
Si mi-e o frica teribila de cai:-s mai ales de cei de rasa, cu copita cam cat o farfurie:-s... Nici cu vacile nu ma prea impac, dar incerc sa trec peste asta.
Eu n-am nici o problema cu serpii, chiar mi se par interesanti, nici cu paianjenii sau alte gongi de care mai mult mi-e sila decat frica.

terentitzat 09 sep 2010 12:03:27

Re: Fobii...
 
eu am teama de apa...imi e frica sa nu intre cineva in casa,dupa mine usa ar tb sa aiba 4iale...imi e groaza de bufnita si de cucuvea

deadcountess 09 sep 2010 12:39:53

Re: Fobii...
 
De caini.
Mi s-sa intamplat sa lesin de frica (la propriu)

Slabuta 09 sep 2010 12:42:16

Re: Fobii...
 
Mie imi este frica de serpi si tot ce inseamna taratoare :">


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:49:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO