forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Imi e frig (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/imi-e-frig-1730.html)

mishutza 09 nov 2009 15:18:14

Re: Imi e frig
 
Inseamna ca nu sunt eu nebuna cand imi luam temperatura si era 36,5.Am zis ca e termometrul stricat pentru ca stiam ca temperatura normala trebuia sa fie mai mult.Deci sunt eu stricata:D
Cu sistemul imunitar stau bine momentan,s-ar parea.Ok,nu am avut eu probleme prea mari niciodata.
De mancat mananc de minim 6 ore pe zi,incluzand si gustari mici de cate 50 de calorii.Dar,cand la pranz imi fac meniul,observ ca pana la ora 12 am maxim 300-400 de calorii.Tinand cont ca ziua mea incepe la 5,deci cam putin pentru 7 ore.
Deci,asta ar fi problema totusi,mancatul.

Slabuta 09 nov 2009 15:26:50

Re: Imi e frig
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 48313)
anul trecut de cate ori imi luam temperatura nu aveam niciodata mai mare de 36-36.5
anul asta e 37.6 sau 37.8 (chiar ieri mi-am luat-o si era 37.8)

e un frig care vine parca dinauntru...

Vai scuze fetele, ma gandeam la altceva si am scris prostii... :))

Rectific: anul trecut 35-35.5
si anul asta 36.6-36.8

scuze, ce ametita mai sunt:">

Slabuta 09 nov 2009 15:28:30

Re: Imi e frig
 
Mishule mai tii minte cand mi-ai spus ca pogsteru s-a tratat de imunitate...
ce medicamente naturiste i-au dat? ziceai ca medicina naturista in cazul lui a dat rezultate.

Laura 09 nov 2009 15:38:39

Re: Imi e frig
 
buna fetelor :)
eu alta problema...mie mi-e mereu cald!......temperatura la care eu ma simt bine e intre 16- 18 grade C......daca ajunge cumva temperatura la 20 m-a ia raul!......chiar acum ma uitam la termometru si arata 17.2 g......pentru mine asa e ideal.......mie mi-e groaza cand vine vara.....temperaturile ridicate ma omoara....de cand ma stiu transpir foarte tare vara........si acum iarna nu-mi place cand merg cu masina ca e pus aerul conditionat pe 20 de grade, si mi se face intotdeauna rau!...daca il pun pe mai putin ii e frig sotului si celorlalte persoane din masina :(.......chiar nu stiu de ce sunt asa de rea de caldura :-/...nu imi pot explica.......

slabuta de as avea in camera 30 de grade :-o cred ca m-as sufoca......e ciudata situatia asta!

meapasarica 09 nov 2009 15:45:27

Re: Imi e frig
 
nu cred ca la mine problema de mancare, eu pot sa ma indop cu mancare si tot frig imi e...mi-ati dat ganduri, imi iau si eu temperatura cand ajung acasa, sunt curioasa daca imi e mie rece sau chiar sunt rece eu fizic...

karmara 09 nov 2009 15:53:32

Re: Imi e frig
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 48325)
Vai scuze fetele, ma gandeam la altceva si am scris prostii... :))

Rectific: anul trecut 35-35.5
si anul asta 36.6-36.8

scuze, ce ametita mai sunt:">

Ma gandeam eu cu 37,8....era dubios. :D
Ai avut si 35? SI asta e putin ciudat, oare cum se explica? Aa..banuiesc ca problemele cu circulatia,da.
Si nu exista vreun tratament pentru asa ceva?
Dar acum esti ok cu 36,6-36,8. :)

mishutza 09 nov 2009 15:55:46

Re: Imi e frig
 
Slabutule,el a luat isoprinosine.Din pacate nu a functionat atunci.Sau nu pe loc,in fine,poate si noi asteptam prea mult.Mai ales ca doar nu sunt pastile de dureri sa functioneze instant.La putina diferenta de timp a facut si un tratament homeopat vreo 6 luni.Homeopatu a fost primu cred.Ideea e ca acum,dupa vreo 4-5 luni de liniste si nici un tratament,dar cu mult sport si mancat cat mai sanatos,problema a disparut de la sine<:-PDeci nu pot sa iti spun care dintre ele l-a ajutat.Dar lui sigur nu ii e frig:))
Laura,si eu urasc vara,dar eu o urasc de la 25 de grade in sus.

Rusu Laura 09 nov 2009 15:56:53

Re: Imi e frig
 
Citat:

Anterior postat de karmara (Post 48345)
Ma gandeam eu cu 37,8....era dubios. :D
Ai avut si 35? SI asta e putin ciudat, oare cum se explica? Aa..banuiesc ca problemele cu circulatia,da.
Si nu exista vreun tratament pentru asa ceva?
Dar acum esti ok cu 36,6-36,8. :)

si eu am o temperatura intre 35 si 36...nu e nicio problema ca nu afecteaza nimic:) probleme apar la temp mai mica:|

Slabuta 09 nov 2009 15:58:10

Re: Imi e frig
 
Citat:

Anterior postat de karmara (Post 48345)
Ma gandeam eu cu 37,8....era dubios. :D
Ai avut si 35? SI asta e putin ciudat, oare cum se explica? Aa..banuiesc ca problemele cu circulatia,da.
Si nu exista vreun tratament pentru asa ceva?
Dar acum esti ok cu 36,6-36,8. :)


Da, 35 , acum am scris bine.

Nu mai spun ce indici mi-au iesit la analiza de imunitate, grav rau, in decembrie voi repeta analiza, chiar sunt curioasa cum e acum, mai ales ca am facut o groaza de tratamente anul acesta si anul trecut si vizibil ma simt mai bine, dar se poate si mai bine, adica sa fiu un om normal (nu ca vara asta, racita mai tot timpul)

Slabuta 09 nov 2009 16:00:33

Re: Imi e frig
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 48346)
Slabutule,el a luat isoprinosine.Din pacate nu a functionat atunci.Sau nu pe loc,in fine,poate si noi asteptam prea mult.Mai ales ca doar nu sunt pastile de dureri sa functioneze instant.La putina diferenta de timp a facut si un tratament homeopat vreo 6 luni.Homeopatu a fost primu cred.Ideea e ca acum,dupa vreo 4-5 luni de liniste si nici un tratament,dar cu mult sport si mancat cat mai sanatos,problema a disparut de la sine<:-PDeci nu pot sa iti spun care dintre ele l-a ajutat.Dar lui sigur nu ii e frig:))
Laura,si eu urasc vara,dar eu o urasc de la 25 de grade in sus.

Mishule si eu am luat isoprinosine, floare la ureche, fara gluma, nici un efect;)
Eu am luat anul trecut si zic eu am asteptat suficient, vreo 6 luni si nimic.
Atunci m-am apucat de injectii date de imunolog, plus echinaceea si niste pastile din ierburi si a inceput sa se miste treaba.


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:21:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO