forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Ce mancare/bucatarie preferati? (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/mancare-bucatarie-preferati-6742.html)

onetotilia 17 oct 2010 19:14:08

Ce mancare/bucatarie preferati?
 
Eu tocmai am descoperit ca mancarea mea preferata e cea chinezeasca... voi slabutelor ce mancare preferati??

ali_lumi 17 oct 2010 19:21:20

Re: Ce mancare/bucatarie preferati?
 
Si eu ador sushi :D
Mancarea chinezeasca mereu a fost in topul preferintelor mele.
Mai imi place MUUUlt de tot, mancare de origine mexicana.

onetotilia 17 oct 2010 19:24:10

Re: Ce mancare/bucatarie preferati?
 
eu aveam oroare de mancarea chinezeasca... pana azi cand m-a dus soacra... la un restaurant chinezesc.... am mancat ca si cum ar fi sfarsitul lumii... pui in sos de lamaie si alte bunatati .... vaii.. am ramas super impresionata si pot sa spun ca nu am mancat mancare mai buna in viata mea :)

sushi nu e din bucataria japoneza?

DrIulia2010 17 oct 2010 19:32:57

Re: Ce mancare/bucatarie preferati?
 
Nu am doar o bucatarie preferata,dar in top sunt bucataria meditereaneana,japoneza si libaneza(una din cele mai sanatoase bucatarii).:)

onetotilia 17 oct 2010 19:37:24

Re: Ce mancare/bucatarie preferati?
 
nu am avut ocazia sa mananc mancare libaneza.... de fapt eu am 20 de ani si pana acum m-am temut sa incerc diferite bucatarii.. si rezumanadu-ma la bucataria traditionala...inca nu reusesc sa mananc fructele de mare... pacat.. :(

a doua in topul preferintelor mele este mancarea italieneasca, apoi marocana si turceasca :)

DrIulia2010 17 oct 2010 19:45:03

Re: Ce mancare/bucatarie preferati?
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 369662)
eu aveam oroare de mancarea chinezeasca... pana azi cand m-a dus soacra... la un restaurant chinezesc.... am mancat ca si cum ar fi sfarsitul lumii... pui in sos de lamaie si alte bunatati .... vaii.. am ramas super impresionata si pot sa spun ca nu am mancat mancare mai buna in viata mea :)

sushi nu e din bucataria japoneza?


Da,sushi face parte din bucataria japoneza.

Sand 18 oct 2010 05:36:21

Re: Ce mancare/bucatarie preferati?
 
Cea indiana e preferata mea, nu are egal. Mai ales pentru vegetarieni e de vis.:)

deadcountess 18 oct 2010 07:58:12

Re: Ce mancare/bucatarie preferati?
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 369662)
eu aveam oroare de mancarea chinezeasca... pana azi cand m-a dus soacra... la un restaurant chinezesc.... am mancat ca si cum ar fi sfarsitul lumii... pui in sos de lamaie si alte bunatati .... vaii.. am ramas super impresionata si pot sa spun ca nu am mancat mancare mai buna in viata mea :)

sushi nu e din bucataria japoneza?

Da, sushi e mancare japoneza. As putea trai numai cu sushi tot restul vietii ptobabil, atat de mult imi place:x
Incearca si bucataria thailandeza, s-ar putea sa ti se para mai interesanta si mai sanatoasa decat cea chinezeasca de exemplu. ;)

ali_lumi 18 oct 2010 11:37:41

Re: Ce mancare/bucatarie preferati?
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 369662)
eu aveam oroare de mancarea chinezeasca... pana azi cand m-a dus soacra... la un restaurant chinezesc.... am mancat ca si cum ar fi sfarsitul lumii... pui in sos de lamaie si alte bunatati .... vaii.. am ramas super impresionata si pot sa spun ca nu am mancat mancare mai buna in viata mea :)

sushi nu e din bucataria japoneza?

Stiu :)) dar eu tot ce tine de astia cu ochii mici , tot chinezesc il vad :D
Deci bucataria japoneza / chinezeasca.
Vorba ta iulia , as traii toata viata numai cu sushi si sos de soia.
Eu din cand in cand mai ma rasfat cu un bol de orez cu sos de soia.. yammy ;;)

Slabuta 25 oct 2010 13:03:31

Re: Ce mancare/bucatarie preferati?
 
Mie imi place bucataria italiana si japoneza. :)

Dar nu ma dau la o parte nici de la bucataria traditionala romaneasca. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:35:13.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO