forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Mancarea preferata a zodiilor! (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/mancarea-preferata-zodiilor-10938.html)

Deliutza 15 feb 2012 15:56:51

Re: Mancarea preferata a zodiilor!
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 901617)
Hello fetelor! Am gasit de curand un subiect interesant si m`am gandit sa il impartasesc cu voi. Sa vedem.. va regasiti in ce va prezice zodia sau nu? Eu una sunt Capricorn si da, ma regasesc in tot ceea ce scrie acolo! :D

Taur


Cum mănâncă Taurul: cu poftă, cu înghițituri mari, lacome; la un Taur se poate observa cel mai bine plăcerea de a mânca.

Mâncăruri preferate pentru Taur:
-meniuri sățioase, bazate în special pe carne. Prăjituri grele, precum cele turcești, îmbibate cu miere. NUP, DELOC NU SUPORT PRAJITURILE GRELE,IAR PE CELE TURCESTI NU LE SUPORT DELOC:">Apoi, trebuie ținut cont de faptul că Taurul e o zodie de pământ și are nevoie, în meniul său, de cartofi, morcovi, ciuperci sau arahide. ASTA DA:">Taurii sunt deschiși și unor experiențe culinare mai deosebite, ștind să aprecieze feluri de mâncare mai sofisticate, gătite de un bucătar expert. Pe de altă parte, atunci când le este foame, pot să
mănânce orice, important fiind să fie ceva de mâncare. ADEVARAT SI ASTA:D

Unde mănâncă Taurul:
Si pentru această zodie, contează în primul rând mâncarea, nu locul în care o servesc. Dacă le e foame, pot să mănânce acasă, înmașină, pe stradă sau la birou - chiar nu contează.DA,MANANC ORIUNDE ASTA DACA NU AM DE ALES! În același timp, le plac și localurile rafinate, unde sunt serviți de chelnerițe sexy cu mâncăruri gătite de maeștri bucătari. POT SA MANANC SI FARA CHELNERITE SEXY:))

Multumesc, m-a facut sa rad>:D<

bzzz 05 mar 2012 01:04:12

Re: Mancarea preferata a zodiilor!
 
[QUOTE=Roxii;901617]Hello fetelor! Am gasit de curand un subiect interesant si m`am gandit sa il impartasesc cu voi. Sa vedem.. va regasiti in ce va prezice zodia sau nu? Eu una sunt Capricorn si da, ma regasesc in tot ceea ce scrie acolo! :D


Mâncăruri preferate pentru Rac:
Iubesc produsele lactate. De obicei, de la masa lor nu lipsesște brânza, iar desertul poate fie format, de multe ori, din iaurt sau smântână. De asemenea, consumă frecvent lapte. Le plac și alte mâncăruri pe care obișnuiau să le savureze în copilărie. Pentru ei, cuvintele mâncare ca la mama acasă chiar au sens. Tocănița pe care o gătea mama e mai bună decât orice fel de mâncare din lume. În plus, le place să gătească, să experimenteze pe plan culinar. și, ca oricărui bucătar, le place să le fie lăudată mâncarea. În general, consumă multe lichide.

Unde mănâncă Racul: acasă.
Racul e cea mai familistă și casnică zodie și nu se dezminte nici atunci când vine vorba de mâncare. Confortul căminului propriu și mesele luate în familie reprezintă tot ceea ce își doresc


La mancare ma potrivesc imi plac iaurturile..laptele..branza... singurul lucru la care nu ma potrivesc ca mananc incet.. doamne ca om care sa manance mai repede ca mine nu exista:)) Greseala asta incerc sa o schimb si tot degeaba.... oricat m-as chinui tot prima termin de mancat...:(

Anca M 04 mai 2012 15:44:54

Re: Mancarea preferata a zodiilor!
 
Abia acum înţeleg de ce îmi plac aşa mult produsele lactate. E un specific al zodiei (Rac). Şi e adevărat cam tot ce scrie acolo. Le-am citit pe toate şi mi s-au părut foarte interesante.


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:15:52.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO