forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Muzica ne vindeca sufletul (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/muzica-ne-vindeca-sufletul-11592.html)

happygirldiana 13 mai 2012 14:35:46

Muzica ne vindeca sufletul
 

Cine nu iubeste muzica?Cine nu asculta muzica la serviciu, in calatorii, in bucatarie, cine nu canta la dus sau cine nu are o melodie preferata pe care o asculta frecvent?
Eu ascult muzica in orice moment al zilei, ma relaxeaza si ma detaseaza, ma binedispune si ma "curata"de ganduri rele. Si este un bun remediu pentru starile proaste. Dat fiind faptul ca nu trec printr-o perioada tocmai buna si datorita iubirii mele fata de muzica de calitate, va invit sa postati aici cantecele care va ajuta sa iesiti din depresie/stari proaste/tristete si care va fac sa va descarcati sufletul fie inveselindu-va, fie facandu-va sa scapati de starea respectiva prin plans. Poate dau dovada de egoism, dar mie imi va prinde foarte bine acest post.:)
Impartasiti cu mine muzica voastra preferata!

Creatsa 13 mai 2012 14:48:14

Re: Muzica ne vindeca sufletul
 
Lake of Tears - To Blossom Blue - YouTube
Forest Of Shadows - Eternal Autumn - YouTube

De cate ori sunt suparata sau am o stare proasta ...le ascult si ma calmeaza...

O sa iti mai arat :D

happygirldiana 13 mai 2012 14:50:16

Re: Muzica ne vindeca sufletul
 
Citat:

Anterior postat de Creatsa (Post 1037945)
Lake of Tears - To Blossom Blue - YouTube
Forest Of Shadows - Eternal Autumn - YouTube

De cate ori sunt suparata sau am o stare proasta ...le ascult si ma calmeaza...

O sa iti mai arat :D

Super!Si mie imi plac!

Fetelor, ba chiar va invit sa postati aici zilnic melodia care v-a facut ziua mai buna!Sau cantecul cu care ati inceput dimineata:);)

De-abia astept sa va ascult postarile:)

Creatsa 13 mai 2012 14:53:55

Re: Muzica ne vindeca sufletul
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1037948)

Super!Si mie imi plac!

Fetelor, ba chiar va invit sa postati aici zilnic melodia care v-a facut ziua mai buna!Sau cantecul cu care ati inceput dimineata:);)

De-abia astept sa va ascult postarile:)

Ai deschis un subiect foarte interesant...cel putin pentru mine care nu as putea trai fara muzica:)

happygirldiana 13 mai 2012 14:56:14

Re: Muzica ne vindeca sufletul
 
Citat:

Anterior postat de Creatsa (Post 1037950)
Ai deschis un subiect foarte interesant...cel putin pentru mine care nu as putea trai fara muzica:)

;;);;)Si mie imi place.Ascult zilnic, ascult aproape non stop:))Inclusiv noaptea cand dorm:))

Melodia mea de azi BORKED

Nu sufar din dragoste, nu am deceptie in dragoste, nimic de genul.Imi place mult piesa, o ascult inca de prin clasa a 10-a, a 11-a si o ador..O ascultam mai mereu cand eram trista/suparata.Asa e si ea:)

Creatsa 13 mai 2012 15:02:06

Re: Muzica ne vindeca sufletul
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1037953)


;;);;)Si mie imi place.Ascult zilnic, ascult aproape non stop:))Inclusiv noaptea cand dorm:))

Melodia mea de azi BORKED

Nu sufar din dragoste, nu am deceptie in dragoste, nimic de genul.Imi place mult piesa, o ascult inca de prin clasa a 10-a, a 11-a si o ador..O ascultam mai mereu cand eram trista/suparata.Asa e si ea:)

Este superba ...:x

happygirldiana 13 mai 2012 15:03:34

Re: Muzica ne vindeca sufletul
 
Citat:

Anterior postat de Creatsa (Post 1037955)
Este superba ...:x

Indeed;):x

Alexik 13 mai 2012 15:06:14

Re: Muzica ne vindeca sufletul
 
De ceva timp fan One Republicc!:x
One Republic - All Fall Down - YouTube
One Republic - Come Home - YouTube
Unbroken by OneRepublic (Lyrics) - YouTube

happygirldiana 13 mai 2012 15:08:38

Re: Muzica ne vindeca sufletul
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 1037958)

Da, Come home e superba!Acum le voi asculta si pe celelalte.SI daca e vorba despre Come home, las si eu ceva ce ma facea sa plang mereu cand eram plecata la camin:BORKED

Creatsa 13 mai 2012 15:12:54

Re: Muzica ne vindeca sufletul
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1037960)


Da, Come home e superba!Acum le voi asculta si pe celelalte.SI daca e vorba despre Come home, las si eu ceva ce ma facea sa plang mereu cand eram plecata la camin:BORKED

Eu nici nu pot sa o ascult :( cand era puiu` plecat numai asta o ascultam..


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:21:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO