forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Off-topic sport (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/off-topic-sport-11024.html)

DrIulia2010 26 ian 2012 22:54:01

Off-topic sport
 
Citat:

Anterior postat de quarc (Post 913917)
Sa fim sanatosi este mult prea generic.
Puneti-va tinte clare si realiste.


New York City Marathon - Wikipedia

"It is one of the largest marathons in the world, with 45,103 finishers in 2010"

Voi cu ce va puteti lauda - ca abilitati fizice?


quarc

PS: Indoitul mainii de la cot nu se pune!

Quarc,am o intrebare (Countess,scuza-ma daca sunt off topic la subiectul deschis de tine)..de ce ai ales acest forum cu public peste 90% feminin sa-ti expui provocarile?

deadcountess 26 ian 2012 22:57:48

Re: Cat de mult conteaza pentru tine cate flotari poti face?
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 914132)


Quarc,am o intrebare (Countess,scuza-ma daca sunt off topic la subiectul deschis de tine)..de ce ai ales acest forum cu public peste 90% feminin sa-ti expui provocarile?

Iulia, si eu sunt extrem de curioasa care e raspunsul :)

eva 9 27 ian 2012 16:35:03

Off-topic sport
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 914897)
Quarc,
Nu e vorba ca oamenii resping din start flotari, tractiuni, etc, doar ca ca sa faca sport trebuie sa le si placa. Poate sa-ti placa sa joci fotbal sau sa te plimbi cu cainele dar nu-mi imaginez pe cineva sa faca flotari de placere. Eu nu zic ca nu-s utile, eficiente, etc ci ca este demotivant sa-i spui unei supraponderale careia ii place sa danseze ca zumba e apa de ploaie pt ca intr-un final nu va mai face nici asta daca te aude, si in cel mai bun caz se va apuca de flotari, se va chinui cateva zile si dup-aia se va satura si nu va mai face nimic. Si ce obtii asa?

zumba nu e apa de ploaie. si nici start walking.
sunt lucruri coafate, si vandute. pe bani. aaaa, acum sunt pe youtube. dar la mine la sala, daca vrei sa participi la cursul de zumba platesti in plus fata de abonament. cd-urile costa. este strigator la cer. dar sunt oameni (si slabute) care pun botul la asa ceva.
zumba si start walking nu sunt altceva decat cardio. mai castigate ar fi daca ar iesi afara si ar merge. rezultatul ar fi inzecit. de ce? pentru ca afara e aer, e natura. in sufragerie e praf si mobila.
dar e mai comod asa. zumba in sufragerie si pana la piata o statie doua cu masina/autobuzul :)


deadcountess 27 ian 2012 18:00:00

Re: Cat de mult conteaza pentru tine cate flotari poti face?
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 914934)

zumba nu e apa de ploaie. si nici start walking.
sunt lucruri coafate, si vandute. pe bani. aaaa, acum sunt pe youtube. dar la mine la sala, daca vrei sa participi la cursul de zumba platesti in plus fata de abonament. cd-urile costa. este strigator la cer. dar sunt oameni (si slabute) care pun botul la asa ceva.
zumba si start walking nu sunt altceva decat cardio. mai castigate ar fi daca ar iesi afara si ar merge. rezultatul ar fi inzecit. de ce? pentru ca afara e aer, e natura. in sufragerie e praf si mobila.
dar e mai comod asa. zumba in sufragerie si pana la piata o statie doua cu masina/autobuzul :)


Zumba este o distractie si platesti pt ea. Si la discoteca platesti ca sa intri si sa dansezi, deci ce-i asa revoltator sa platesti cursurile de zumba?

iulicris88 27 ian 2012 19:14:44

Re: Cat de mult conteaza pentru tine cate flotari poti face?
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 914934)
zumba nu e apa de ploaie. si nici start walking.
sunt lucruri coafate, si vandute. pe bani. aaaa, acum sunt pe youtube. dar la mine la sala, daca vrei sa participi la cursul de zumba platesti in plus fata de abonament. cd-urile costa. este strigator la cer. dar sunt oameni (si slabute) care pun botul la asa ceva.
zumba si start walking nu sunt altceva decat cardio. mai castigate ar fi daca ar iesi afara si ar merge. rezultatul ar fi inzecit. de ce? pentru ca afara e aer, e natura. in sufragerie e praf si mobila.
dar e mai comod asa. zumba in sufragerie si pana la piata o statie doua cu masina/autobuzul :)

In privinta asta nu ai dreptate. Nu zice nimeni ca nu e bun mersul pe jos, dar nu lucrezi decat o grupa limitata de muschi. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca in timp corpul se obisnuieste cu genul asta de miscare si nu mai da randament. Exercitiile cum ar fi zumba, start walking, tae bo sunt special alcatuite sa acceseze un numar mare de muschi si sa se consume multe calorii. Mi se pare greu de crezut ca atunci cand mergi pe jos sustii un ritm suficient de intens cat sa arzi calorii cat intr-o sesiune de aerobic.
Ok, sunt de acord ca e bine sa mai renunti la masina si sa te deplasezi pe jos cand ai de mers la piata sau mai stiu eu unde dar daca vrei sa slabesti ai nevoie de ceva mai intens.

anqutz 27 ian 2012 19:55:33

Re: Cat de mult conteaza pentru tine cate flotari poti face?
 
Citat:

Anterior postat de iulicris88 (Post 915093)
In privinta asta nu ai dreptate. Nu zice nimeni ca nu e bun mersul pe jos, dar nu lucrezi decat o grupa limitata de muschi. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca in timp corpul se obisnuieste cu genul asta de miscare si nu mai da randament. Exercitiile cum ar fi zumba, start walking, tae bo sunt special alcatuite sa acceseze un numar mare de muschi si sa se consume multe calorii. Mi se pare greu de crezut ca atunci cand mergi pe jos sustii un ritm suficient de intens cat sa arzi calorii cat intr-o sesiune de aerobic.
Ok, sunt de acord ca e bine sa mai renunti la masina si sa te deplasezi pe jos cand ai de mers la piata sau mai stiu eu unde dar daca vrei sa slabesti ai nevoie de ceva mai intens.

Depinde cat mergi. Daca mergi 4-5 ore pe zi arzi la fel de multe kcal cat intr-o sesiune de zumba, care antreneaza cam tot atatia muschi ca si mersul.

jessik 27 ian 2012 20:08:54

Re: Cat de mult conteaza pentru tine cate flotari poti face?
 
cine merge 4 5 ore pe zi.. aa eu .. haha merg( ma misc) 8 ore.. (la servici.) si am o foame nebuna.. incat ma ia cu ameteli sigur e consumul de calorii
. eu cu serviciul meu.. sincera sa fiu.. mereu am slabit cand am muncit.. mai mult decat sala.. ar fi intersant sa facem un topic.. ce ne slabeste ca miscare..
recunosc ca ma cantaresc des.. aproape zilnic.. pt ca desi se zice ca face rau la psihic. eu vreau sa obs, ce ma ingrasa ce ma slabeste.
dupa o zi lunga de servici( nu lucrez mereu o zi lunga)
mai scad la kg..
da pt mine e imp sa am mai putine kg, mai putini cm..
la cm scad cand is flamanda haha.
deci is de acord sa facem sport mult mai mult decat 30 min.. prefer mai putin intens si mai mult timp.. decat sa fac ceva f greu.. ma ia cu palpitatii.hahah
e imp sa facem miscare.. oricare ar fi..fiecare cu rezistenta lui.. eu as putea sa fac eleptica si o ora.. dar nu alergare.. aia max 30 min.. poate nu am rezistenta.
nu ma risc sa fac flotari.. am nevoie de inchieturi pt burgeri.. haha, anul trecut mi-am luxat tendoanele la mana dreapta.. si am facut hamburgeri cu mana umflata.. muream de durere.. si apoi am stat 6 sapt cu proteza din aia.. muncind asa.
eh pot sa ma lauud cu asta?
pana la urma cate fete ai convins sa faca flotari?
e ciudat cum sotia ta nu e sportiva. de obicei sotii se aseamana..
da, mi-as dori sa fac mai mult sport.. daca nu as fi asa obosita de la servici..
dar o sa fac.. ce sport nu stiu.. vad eu..
am la sala un feld e chestie.. ma tin cu antebratele.. si imi pot ridica picioarele ../genunchii la piept. alea is bune? desi ma dor bratele haha.am eu oasele mici

eva 9 27 ian 2012 21:00:52

Re: Cat de mult conteaza pentru tine cate flotari poti face?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 915035)
Zumba este o distractie si platesti pt ea. Si la discoteca platesti ca sa intri si sa dansezi, deci ce-i asa revoltator sa platesti cursurile de zumba?

pai platesc deja intrarea la sala... asta mi se pare revoltator. platesc abonament lunar la sala, si am acces la orice numai la zumba nu. orice curs, orice sauna, orice aparat... sunt cursuri in fiecare zi. orice fel de curs. numai la zumba se plateste.

eva 9 27 ian 2012 21:06:57

Re: Cat de mult conteaza pentru tine cate flotari poti face?
 
Citat:

Anterior postat de iulicris88 (Post 915093)
In privinta asta nu ai dreptate. Nu zice nimeni ca nu e bun mersul pe jos, dar nu lucrezi decat o grupa limitata de muschi. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca in timp corpul se obisnuieste cu genul asta de miscare si nu mai da randament. Exercitiile cum ar fi zumba, start walking, tae bo sunt special alcatuite sa acceseze un numar mare de muschi si sa se consume multe calorii. Mi se pare greu de crezut ca atunci cand mergi pe jos sustii un ritm suficient de intens cat sa arzi calorii cat intr-o sesiune de aerobic.
Ok, sunt de acord ca e bine sa mai renunti la masina si sa te deplasezi pe jos cand ai de mers la piata sau mai stiu eu unde dar daca vrei sa slabesti ai nevoie de ceva mai intens.

eu n am zis ca nu ard. am zis ca sunt tot cardio ca si mersul pe jos. ideea era de sport. ai sa faci zumba si start walking toata viata?
de mers pe jos ai sa poti sa mergi zilnic pe jos toata viata, daca-ti implementezi niste reguli. dar daca mergem cu masina la piata si facem zumba in sufragerie e egal cu zero!
asta am vrut sa spun. ca lumea nu e eficienta. pe cata lume tine facutul sportului in sufragerie?
zumba si co. faceti acum cat sunteti la regim si va miscati sa slabiti. eu vorbesc de sportul in contextul unui stil de viata sanatos. despre asta se vorbeste.
despre asta se omoara sa explice si quarc si anqutz si contesa si care mai sunt!


deadcountess 27 ian 2012 21:08:08

Re: Cat de mult conteaza pentru tine cate flotari poti face?
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 915185)
pai platesc deja intrarea la sala... asta mi se pare revoltator. platesc abonament lunar la sala, si am acces la orice numai la zumba nu. orice curs, orice sauna, orice aparat... sunt cursuri in fiecare zi. orice fel de curs. numai la zumba se plateste.

Aaa, pai da, asta-i ciudat, eu credeam ca si alte cursuri se platesc, si numai accesul la sauna si aparate sunt incluse. Probabil ca profita de ocazie ca zumba e asa populara. Urat din partea lor.


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:43:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO