forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Ce spune zodia despre tine? (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/spune-zodia-despre-tine-1449.html)

Slabuta 28 sep 2009 17:37:34

Ce spune zodia despre tine?
 
Inainte sa plec, deschid acest subiect :D

Vreau sa discutam despre zodia noastra si in ce masura ne influenteaza :)

Eu sunt Capricorn, si sunt foarte multumita de caracteristicile acestei zodii, dar in acelasi timp sunt niste aspecte ale acestui zodiac care ma enerveaza :(
De exemplu, capricornul trebuie sa munceasca foarte mult ca sa obtina niste lucruri, si asa mi se intampla mie, trebuie sa urc bolovanul la deal de mii de ori ca sa imi reuseasca un lucru.

skiny katy 28 sep 2009 17:45:00

Re: Ce spune zodia despre tine?
 
pai uite eu sunt balanta,destul de mult ma reprezinta caracteristicele zodiei mele EX:sunt nehotarata,temperata,incerc sa impac pe toata lumea ,am inclinatii pt tot ce este frumos,imi place sa ma rasfat si sa ma ingrijesc si ca sunt mult mai fericita cand sunt cu prietenii sau am o relatie DAR in acelasi timp sunt unele chestii cu care nu prea sunt de acord si in care nu ma regasesc:ca sunt vicioasa ,infidela minciunoasa si ranchiunoasa acum cred,conteaza si ascendentul si asezarea planetelor pe harta natala dar si edecatia si anturajul;;)voi ce ziceti fetelor:D

nicol30 28 sep 2009 17:47:07

Re: Ce spune zodia despre tine?
 
eu sunt un pestisor de aur cu ascedent in leu....iti dai seama ce combinatie ;).....dar putin mai rasfatat si afurisit :D.....cand am dreptate am dreptate nu ma da nimeni la intors.....despre zodii nu stiu ce sa zic, mai repede m-as orienta dupa cel chinezesc dar nu pun pret pe zodii in general ca nu prea e mereu la fel, doar asa ca sa-ti faci o idee in linii mari de fiecare persoana....dupa zodii, nici nu trebuia sa ma marit cu domnul cica....>:)....si mergem pe 12 ani de casnicie

Slabuta 28 sep 2009 17:49:08

Re: Ce spune zodia despre tine?
 
eu sunt cu ascendentul in rac si intr-adevar sunt multe caracteristici ale zodiei care nu ma reprezinta, si eu incerc sa nu citesc horoscopul zilnic mi se pare o prostie ;)

Extasssy 28 sep 2009 17:58:45

Re: Ce spune zodia despre tine?
 
Eu tot pestisor ca nicol, cica cu ascendenul in berbec...
Nici eu nu ma omor cu zodiile... Nu cred in ele dar uneori imi mai citesc zodiacul si ma amuza coincidentele...
Legat de tipicul zodiei... Am luat sensibilitatea de la pesti si incapatanarea de la berbec!

nicol30 28 sep 2009 18:01:54

Re: Ce spune zodia despre tine?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 36552)
eu sunt cu ascendentul in rac si intr-adevar sunt multe caracteristici ale zodiei care nu ma reprezinta, si eu incerc sa nu citesc horoscopul zilnic mi se pare o prostie ;)

eu nu-l citesc de loc.....nu ma intereseaza, ce o fi aia o fi !
uneori vineri seara cand mai fac mancare pentru sambata mai dau drumul la tv. ca sa aud galagie si mai vorbeste la b1 la "pasul fortunei" asa parca se numeste emisiunea despre ce poate sa fie pentru o saptamana ....uneori le mai nimeste....cam la atat se limiteaza horoscopul meu :D

skiny katy 28 sep 2009 18:04:27

Re: Ce spune zodia despre tine?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 36552)
eu sunt cu ascendentul in rac si intr-adevar sunt multe caracteristici ale zodiei care nu ma reprezinta, si eu incerc sa nu citesc horoscopul zilnic mi se pare o prostie ;)

eu nu cred de loc in horoscopul din ziare,cum poate fi valabila aceesi previziune pt milioane de oameni eu incerc sa mai verific harta mea natala si sunt atenta doar cand o planeta este in tranzit sau retrogradeaza intr-o casa importanta pt mine eu ascendent in pesti:D

nicol30 28 sep 2009 18:07:22

Re: Ce spune zodia despre tine?
 
frumos.....balanta cu ascendent in pesti !

Regina 28 sep 2009 18:07:35

Re: Ce spune zodia despre tine?
 
ce imi place tema asta :) eu ma regasesc in zodia mea, Capricorn. Zice ca cea mai puternica dorinta a capricornului e sa preia conducerea si sa administreze. Si zau ca asa e si cu mine. :) Si mai regasesc pesimismul, starile depresive, chiar si materialismul exagerat pe care nu il pot controla desi ma straduiesc.
Mai am de multe ori tendinta sa ma supraevaluaez incapatânata sunt :> vai vai de puiu meu.
Pana si bolile zodiei le cam am cum ziceam de la depresie pana la racelile permanente un sistem imunitar slab si cate si mai cate. Per total eu zic ca zodia Capricornu ma descrie destul de bine. Parca e numele meu in dictionar in dreptul ei :)

karmara 28 sep 2009 18:08:54

Re: Ce spune zodia despre tine?
 
Eu cred (dupa multe documentari si cercetari :D ) 80% in zodiac si 0.01% in horoscop :).
Sunt sagetator si ma caracterizeaza destul de bine zodia.


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:43:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO