forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Superstitii (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/superstitii-10921.html)

eva 9 12 ian 2012 01:11:34

Superstitii
 
Maine e vineri 13!:P
Aveti superstitii?:D Care?

jess 12 ian 2012 01:22:03

Re: Superstitii
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 897894)
Maine e vineri 13!:P
Aveti superstitii?:D Care?

maine e joi,nu? :))scz ca ma bag,vinerea am mate si inca nu am toate problemele facute,m-ai speriat :D

eva 9 12 ian 2012 01:26:12

Re: Superstitii
 
Citat:

Anterior postat de jess (Post 897897)
maine e joi,nu? :))scz ca ma bag,vinerea am mate si inca nu am toate problemele facute,m-ai speriat :D

e deja joi!!! maine e vineri...

jess 12 ian 2012 01:28:44

Re: Superstitii
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 897898)
e deja joi!!! maine e vineri...

:))oi,ai dreptate,la mine e inca 23,deci e miercuri inca:)):)):))sorry pru confuzie

Georgii 12 ian 2012 12:21:49

Re: Superstitii
 
Superstitii?Nu cred in asa ceva si nici atat pentru ziua 13.M-am nascut pe 13 si imi merge chiar bine.
Ce te urmareste ghinionul daca stai intr-o casa cu nr. 13 sau esti al 13-lea nu stiu unde.:-s
No offence, aiurea cu superstitiile.:D

mituica loredana 12 ian 2012 12:53:36

Re: Superstitii
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 898268)
Superstitii?Nu cred in asa ceva si nici atat pentru ziua 13.M-am nascut pe 13 si imi merge chiar bine.
Ce te urmareste ghinionul daca stai intr-o casa cu nr. 13 sau esti al 13-lea nu stiu unde.:-s
No offence, aiurea cu superstitiile.:D

nici eu nu cred in superstitii:P, cand e sa ti se-ntample rau nu tine de data si nici de zi

Georgii 12 ian 2012 13:03:51

Re: Superstitii
 
Citat:

Anterior postat de mituica loredana (Post 898322)
nici eu nu cred in superstitii:P, cand e sa ti se-ntample rau nu tine de data si nici de zi

Care zicea ca destinul e scris deja si noi nu putem alege decat cu ce/cine mergem spre acea intamplare/ceas rau?Nu mai stiu, dar mare dreptate avea.
Daca e sa ti se intample, nu o sa fie de vina superstitiile sau orice altceva; se intampla pentru ca se intampla :)).
Sper sa nu se contrazica lumea cu mine pe aici, e doar parerea mea.:P

laurra 12 ian 2012 15:41:22

Re: Superstitii
 
Maine e vineri 13 ianuarie
Cand imi trece pisica calea zic ca nu cred in asa ceva.
Cand ma mananca palma stanga abia astept sa iau bani:D

eva 9 12 ian 2012 18:00:34

Re: Superstitii
 
Citat:

Anterior postat de laurra (Post 898499)
Maine e vineri 13 ianuarie
Cand imi trece pisica calea zic ca nu cred in asa ceva.
Cand ma mananca palma stanga abia astept sa iau bani:D

Laurra, unii stiu ca ies din casa cu dreptul intotdeauna! Eu nu ma pot gandi cand ies pe usa cu ce picior ies!
Aveam o colega la facultate care venea la fiecare examen cu aceeasi chiloti portocalii, ca ii purtau noroc :))

Eu nu spal rufe vinerea si duminica!
Nu las cutitul cu lama in jos, ca cica inseamna cearta!:P
Mai am, fluturi din astia, dar nu mi vin acum!

Georgii 12 ian 2012 18:34:41

Re: Superstitii
 
Eu stiam ca daca lasi cutitul cu lama in sus inseamna cearta.Ce chestie, mereu il gasesc asa.:))

jess 12 ian 2012 18:45:45

Re: Superstitii
 
:Dam citit undeva pe net ca inainte de examen nu trebuie de spalat parul ca cica uiti tot ce ai invatat; nu se schimba pixul s.a.:))am cautat nebuna inainte de examen pixul cu care am scris in restul anului.

deadcountess 12 ian 2012 19:42:58

Re: Superstitii
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 898648)

Mai am, fluturi din astia, dar nu mi vin acum!

Eu am un singur fix de genul asta. Nu ma despart nici impuscata de o bucata de onix pe care o port la gat. Am eu un fix cu onixul. Inainte aveam ceva bratara din pietre mci de onix, am purtat-o non stop cativa ani apoi am pierdut-o. nu mi-am luat altceva cu oni imediat dupa ca ma gandeam ca e o tampenie, ca eu sunt o persoana rationala, ca nu cred in superstitii, etc, dar subconstientul meu nebun lucra, si am inceput sa ma simt tot mai slabita. La nici o saptamana dupa am visat un chinez batran care m-a intrebat "pai tu de ce nu porti onix, doar ti s-a zis de atatea ori ca trebuie sa porti". La faza asta iti dai seama ca nebunia mea a ajuns la maxim si primul lucru facut a fost sa alerg prin magazine sa caut onix.

pinksirena 12 ian 2012 20:14:02

Re: Superstitii
 
Nici eu nu cred cu toate ca de fiecare cand scap pieptanul jos ma gandesc ca patesc o rusine :)):)):)):))

eva 9 12 ian 2012 21:45:21

Re: Superstitii
 
Citat:

Anterior postat de pinksirena (Post 898810)
Nici eu nu cred cu toate ca de fiecare cand scap pieptanul jos ma gandesc ca patesc o rusine :)):)):)):))

ce se zice daca scapi pieptanul pe jos? :))
de asta n am auzit....

deadcountess 12 ian 2012 21:57:15

Re: Superstitii
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 898915)
ce se zice daca scapi pieptanul pe jos? :))
de asta n am auzit....

Pai vrei sa mai "adopti" inca o superstitie? :)

Monica35 12 ian 2012 22:53:03

Re: Superstitii
 
Deci mâine e vineri,si începe week -end ul.....da.....iubesc ziua de vineri!Eva,fetița ,eu nu cred in superstitii!!!!!!Esti desteapta,poți fi medic in nutritie după ce ai studiat Monti,ai slăbit,ce,ți-e frica de-un amarat de vineri,13 Ianuarie?Hai te pup,si bafta la examene!

WhiteAngel 13 ian 2012 00:58:35

Re: Superstitii
 
mda eu stau la ap. nr.13 :))) deci chiar nu prea cred in destea :P
eram odata cu mama unei prietene in fata blocului in masina si isi uitase ceva in apartament dar nu a vrut sa se intoarca pt ca "daca te intorci din drum nu iti merge bine !" .. pai la faza asta creca eu ar trebuii sa am aproape in fiecare zi ghinion la cat de uituca sunt :))

apropo exista vreo superstitie ceva legata de clentele de la usa? :)) pt ca am foarte des aceasta problema .. crek de cel putin o data pe luna raman fara cleanta la usa din sufragerie .. acum s`a rupt si cea de la intrare si la sufragerie n`am :))

deadcountess 13 ian 2012 12:19:26

Re: Superstitii
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 899074)
mda eu stau la ap. nr.13 :))) deci chiar nu prea cred in destea :P
eram odata cu mama unei prietene in fata blocului in masina si isi uitase ceva in apartament dar nu a vrut sa se intoarca pt ca "daca te intorci din drum nu iti merge bine !" .. pai la faza asta creca eu ar trebuii sa am aproape in fiecare zi ghinion la cat de uituca sunt :))

apropo exista vreo superstitie ceva legata de clentele de la usa? :)) pt ca am foarte des aceasta problema .. crek de cel putin o data pe luna raman fara cleanta la usa din sufragerie .. acum s`a rupt si cea de la intrare si la sufragerie n`am :))

Din cauza supestitiei ca ai ghinion daca te intorci din drum am avut si eu de suferit, desi nu cred in asa ceva. M-am mutat in alt oras la vre-o 500km si prietenul care m-a transportat cu duba n-a avut chef sa ne intoarcem ca sa nu aiba ghinion desi nu facusem mai mult de un km cand mi-am adus ca am uitat ceva. S-a lasat cu o discutie de o ora si tot n-a vrut ca era convins ca daca ne intoarcem facem accident. x-(


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:49:53.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO