forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Ultimele tendinte in materie de "stil de viata" (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/ultimele-tendinte-materie-stil-viata-9356.html)

Slabuta 08 iun 2011 16:45:48

Ultimele tendinte in materie de "stil de viata"
 
Nu pot ramane indiferenta la "adevarurile" care circula in ultimul timp pe net/mail/messenger si alte cai de comunicare online... de fapt, nu numai, au ajuns si pe cale orala de la cei care cred in asemenea aberatii si incearca sa te convinga ca detin adevarul absolut. :))

Voi enumera pe cele de care stiu eu, voi puteti continua lista cu cele cunoscute de voi. :)


Citat:

1. Întrebare: exercitii cardiovasculare prelungesc viata ?
Raspuns: inima ta a fost facuta pentru a bate un numãr de ori ... Nu-ti irosi bataile cu exercitii. Totul în cele din urmã se uzeazã. Accelerarea inimii nu va va face sa trãiti mai mult. Asta e ca si cum ai spune ca se poate extinde durata vietii masinii, daca o faceti sa mearga mai repede. Vrei sa traiesti mai mult? Ia un pui de somn!
Cum se explica atunci faptul ca o batranica de 90 ani care toata viata ei a facut sport si nici la batranete nu s-a lasat si o vezi in parc facand jogging, iar unul de 40 de ani de peste 100 kg murit din cauza unor boli cardiovasculare?:-/

Citat:

2. Ar trebui sã mã opresc cu consumul de carne rosie si sa mãnânc mai multe fructe si legume?
R: Tu trebuie sã întelegi logistica eficientei ... . Vaca ce manânca? Iarbã si porumb. Ce sunt alea? Plante. Deci, o friptura nu este nimic mai mult, este un mecanism eficient de a pune legume în sistemul dumneavoastrã. Vrei sa manânci boabe? Mãnâncã pui.

3. Ar trebui sã reduc consumul de alcool?
R: Categoric nu. Vinul se face pe bazã de fructe. Brandy este distilat din vin, ceea ce înseamnã cã acestea trage apa din fructe, astfel încât sã profite din plin din ea. Berea este, de asemenea, din cereale. Le puteti lua!

Si tine minte: viata, nu ar trebui sã fie o cãlãtorie pânã la mormânt, cu intentia de a ajunge sanatos acolo, cu un corp atractiv si un organism bine conservat. Mai bine ia celalalt drum - bere într-o mânã - chips de cartofi în cealalta - mult sex si un organism complet uzat, pe deplin folosit, strigând ca .....
A MERITAT SA FACI CALATORIA! ! !!!!
Daca a umbla inseamna a fi sanatos, postasul ar fi nemuritor .....!
Balena inoata toatã ziua, mananca doar peste si bea apa si totusi e TARE GRASA.....!

REMEMBER:Un iepure alearga, sare toata viata si traieste15 ani, broasca testoasã nu alearga NICIODATA si trãieste 150 de ani.
Concluzia: luati tigaia de cartofi prajiti, multa ciocolata, mult vin, stati in fata tv si simtiti-va bine :))

mishutza 08 iun 2011 16:58:28

Re: Ultimele tendinte in materie de "stil de viata"
 
Unde ai gasit minunile astea?la vreun vanzator de friptane asezonate de vin?:)):)):))

Slabuta 08 iun 2011 17:27:09

Re: Ultimele tendinte in materie de "stil de viata"
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 682244)
Unde ai gasit minunile astea?la vreun vanzator de friptane asezonate de vin?:)):)):))

Ciudat sau nu, dar afirmatiile apartin lui Dr. Paulo Ubiratan - Directorul medical al Spitalului Porto Alegre, Brazilia

anqutz 08 iun 2011 17:36:20

Re: Ultimele tendinte in materie de "stil de viata"
 
:)) Hai ca m-am amuzat. Raspunsul la prima intrebare mi-a aduc aminte de ceva mai procos... ce li se zice baietilor la pubertate... ca au un nr limitat de erectii in viata. :)) Scuze, nu m-am putut abtine. :P

Intr-un fel are dreptate, viata merita traita si nu are rost sa fim obsedati si sa traim cu "n" restrictii. Adica uneori mai bei si vin, alteori mai mananci si o portie de cartofi prajiti. Dar ce a spus el acolo e prea de tot.

blum 08 iun 2011 17:52:52

Re: Ultimele tendinte in materie de "stil de viata"
 
Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 682225)
Nu pot ramane indiferenta la "adevarurile" care circula in ultimul timp pe net/mail/messenger si alte cai de comunicare online... de fapt, nu numai, au ajuns si pe cale orala de la cei care cred in asemenea aberatii si incearca sa te convinga ca detin adevarul absolut. :))

Voi enumera pe cele de care stiu eu, voi puteti continua lista cu cele cunoscute de voi. :)




Cum se explica atunci faptul ca o batranica de 90 ani care toata viata ei a facut sport si nici la batranete nu s-a lasat si o vezi in parc facand jogging, iar unul de 40 de ani de peste 100 kg murit din cauza unor boli cardiovasculare?:-/



Concluzia: luati tigaia de cartofi prajiti, multa ciocolata, mult vin, stati in fata tv si simtiti-va bine :))

ai uitat sexul :)):)):)) de fapt, dintre toate lucrurile insirate , sexul nu-si are locul acolo, prea multa miscare, prea multe calorii pierdute :))

Slabuta 08 iun 2011 17:57:04

Re: Ultimele tendinte in materie de "stil de viata"
 
Citat:

Anterior postat de blum (Post 682330)
ai uitat sexul :)):)):)) de fapt, dintre toate lucrurile insirate , sexul nu-si are locul acolo, prea multa miscare, prea multe calorii pierdute :))

Nu am specificat pentru ca sunt prea multe batai de inima si se iroseste saraca :D

ylla 08 iun 2011 20:10:33

Re: Ultimele tendinte in materie de "stil de viata"
 
WOW..mi se pare o mare aberatie..si cred ca noi alegem cum sa traim..sa mancam si sa facem sport..niste sfaturi complet aiurea din partea unui medic mai ales.

jessik 08 iun 2011 20:13:14

Re: Ultimele tendinte in materie de "stil de viata"
 
Vaai cat am ras.. Ce porcarii..hahah am mai auzit de astea..
Eu is de parere ca nu trebuie sa cazi in extreme, totul e ok cu moderatie, de la cartofi, la vin , la sport, sau sex. Hahahah
apropo balena nu e grasa, asa e ea. Hahah
si sportul prelungeste viata, sa faca un studiu sa vada , ca aia care fac miscare is mai sanatosi.
Aberatii. Oamenii se scuza, cu dif chestii..
Stii mereu cand faci ceva exista o scuza. Hahah

Creizilup 08 iun 2011 20:24:16

Re: Ultimele tendinte in materie de "stil de viata"
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 682300)
:)) Hai ca m-am amuzat. Raspunsul la prima intrebare mi-a aduc aminte de ceva mai procos... ce li se zice baietilor la pubertate... ca au un nr limitat de erectii in viata. :)) Scuze, nu m-am putut abtine. :P

Intr-un fel are dreptate, viata merita traita si nu are rost sa fim obsedati si sa traim cu "n" restrictii. Adica uneori mai bei si vin, alteori mai mananci si o portie de cartofi prajiti. Dar ce a spus el acolo e prea de tot.

De acord cu tine! Doctorul asta o fi zis toate astea in gluma? :-/

blum 08 iun 2011 21:21:45

Re: Ultimele tendinte in materie de "stil de viata"
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 682461)
Vaai cat am ras.. Ce porcarii..hahah am mai auzit de astea..
Eu is de parere ca nu trebuie sa cazi in extreme, totul e ok cu moderatie, de la cartofi, la vin , la sport, sau sex. Hahahah
apropo balena nu e grasa, asa e ea. Hahah
si sportul prelungeste viata, sa faca un studiu sa vada , ca aia care fac miscare is mai sanatosi.
Aberatii. Oamenii se scuza, cu dif chestii..
Stii mereu cand faci ceva exista o scuza. Hahah

balena nu e grasa, asa e ea :)):)):)):)) asta am mai scris-o eu pe undeva pe aici : nu exista persoane grase, exista doar persoane prea scunde pentru greutatea lor .


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:54:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO