Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Trebuie sa slabesc 20 kg

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 26 apr 2010, 04:17:29
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Trebuie sa slabesc 20 kg

Citat:
Anterior postat de VeraT Vezi mesajul
Ryela, iti multumesc ca ai dat importanta acestui subiect.Ma simteam destul de singura in lupta cu kilogramele.
Din fericire inca imi pot controla bulimia (slava Domnului!!!)
Am sa va spun ce am facut in ultimele zile cu dieta:
Vineri la micul dejun am mancat un ou fiert si am baut un ceai verde fara zahar;la pranz, un dovlecel fiert(ORIBIL),2 felii de sunca de pui si 100g telemea plus 50g paine dietetica;seara am mancat o ciorbita de peste cu 50g paine dietetica.
Sambata din pacate am cam dat-o in bara pt ca nu m-am putut abtine si am mancat mititei si cartofi prajiti, si...mi-am varat iar degetele pe gat...
Azi, duminica, m-am hotarat sa fiu tare orice s-ar intampla si mi-am facut un program in alimentatie (destul de strict) multumita tie, Ryela. La micul dejun am mancat un iaurt activia mic dejun(200 kcal) si o cafea cu o lingurita de miere; la pranz un mar, iar seara(ora 7) o sarmaluta mica cu 50g paine dietetica. Din pacate mi s-a facut o foame teribila pe la 1 noaptea si am mancat 3 mere medii ... spre mici
Ce sa spun, sunt mandra de mine ca am reusit sa-mi tin degetele departe de gat azi...
Va multumesc mult pt suport; datorita voua vreau sa continui cu dieta (tot timpul ma opream dupa maxim o sapt).
Sper sa ma sustineti si in continuare.Am mare nevoie

Deci pana la urma ai ales dieta hipocalorica? dar ai grija ca ai mancat prea putin. Sub 1000 kcal! Ceea ce nu e ok ...nici sanatos si nici nu vei reusi sa slabesti cum trebuie asa. Citeste primele 2 link-uri din semnatura mea.

Iar cu degetele pe gat....Esti criminala ! Sa nu mai aud ca bagi degetele pe gat! Tie tre sa iti intre bine in cap, ca nu vei slabi asa ! Plus alte complicatii ...rani pe esofag ..doamne fereste...si apoi sa te vad eu cum mai tzi dieta ! Macar acum mai ai o sansa, sa adopti un stil sanatos de viata si sa te scapi de potentialele boli pe care ti le vei provoca cu bagatul degetelor pe gat, ca sa nu mai zic ca ai sanse mari sa poti slabi. Arunca o privire prin jurnale, nu e fata care sa nu slabeasca. Nu ai cum sa fi tu exceptia de la regulaGresala pe care probabil o facem - de nu putem slabi pana nu ne da cineva peste mana -cazul fetelor din forum- e ca fie mancam mult caloric (dar nu si cantitativ neaparat), fie mancam tampenii sau combinam gresit alimentele. Nu am auzit de fata/femeie care sa slabeasca sanatos si fara urmari nedorite bagandu-si degetele pe gat...ca sa nu mai zic...ca ok...baga-ti degetele pe gat alegereata ta....! dar intre noi fie vorba... cat crezi ca vei rezista? si chiar crezi ca vei slabi 10 kg intr-o luna... come on! trezirea! nici cu degetele pe gat nu slabesti atat intr-o luna... deci gandeste-te de 10 ori inainte de a mai adopta atitudinea asta.
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #12 (permalink)  
Vechi 26 apr 2010, 07:51:00
Ryela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 13 apr 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 38
Dieta: dieta de 1200 kcal
Date: 163cm, 53.5kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Trebuie sa slabesc 20 kg

Felicitari Vera! Ma bucur enorm ca iti sunt de ajutor..Oricand poti sa gasesti un sprijin in mine..

Trebuie sa fii constienta de faptul ca ai mancat cam putin vineri, de aceea ai si abuzat sambata de mici..Incearca sa-ti gasesti un echilibru zilnic in mancare..Si nu te infometa!!! Foamea incetineste metabolismul, si tot ce vei manca se va depune..

Nu dispera daca o zi din saptamana ai "calcat gresit" si ai abuzat de mancare..continuati dieta!! Si eu mi-am satisfacut poftele sambata asta..ca un premiu pe care mi-l ofer pentru vointa mea din timpul saptamanii..Insa duminica am revenit la programul din timpul saptamanii..

Mananca putin si des..din 3 in 3 ore: mic-dejun; gustare; pranz; gustare; cina ( f slaba in calorii)..O prietena de-a mea a slabit intr-un an jumate 60 kg.. Azi e luni! Gandeste-te ca duminica vei avea cu 1 kg-1kg jumate in minus..Succes!! Si nu uita de APA si fara degete pe gat!!
Ryela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1564 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #13 (permalink)  
Vechi 26 apr 2010, 08:34:03
Sibel H's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: .... ....., Romania
Dieta: Atkins
Date: 158cm, 47.35kg
Mesaje: 955
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Trebuie sa slabesc 20 kg

.....Buna dimineata!...sa ai o zi plina de soare...vad,ca incet,incet ti-ai intrat in ritm...
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-sibe...i-3587-41.htmlRade,atata timp cat respiri si Iubeste,atata timp cat traiesti !
Sibel H, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 1928 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 637 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #14 (permalink)  
Vechi 26 apr 2010, 11:36:33
simpluiulia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: ploiesti, Romania
Vârsta: 44
Date: 161cm, 71kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Trebuie sa slabesc 20 kg

buna, tuturor!
Vera T, as vrea sa ma alatur tie la acest subiect. ma regasesc in mare parte in povestea ta. la 1,60m am acum 77 kg.numai ca eu nu bag degetele pe gat, desi ma tenteaza de multe ori, in schimb as ingurgita orice prostie care ar avea efect, fie si pe termen scurt de atenuare a caloriilor infulecate.in 2008 reusisem sa slabesc de la 80 la 63 kg, insa anterior in 2007 am luat herbalife, cu care ajunsesem la 72, dupa care am luat lindaxa, evident de capul meu. am trait cateva luni de fericire, insa dupa ce nu am mai luat nimic in ianuarie 2009 aveam deja 69 kg.
de la 1 martie 2010, cand ajunsesem la 79, am hotarat sa incep dieta rina, insa pe masura ce trecea timpul hotararea imi disparea.gatesc pentru cei 2 copii si pentru sot aproape zilnic, si de multe ori ajund sa gatesc si cate 2 feluri de ciorbe, 2 feluri 2 pentru ca au gusturi diferite.sotul ma "ajuta" sistematic si aduce o data la 2 saptamani prajituri, smantana, unt si alte afumaturi, iar eu sunt o mare pofticioasa.si daca nu mi-e pofta, mananc chiar daca nu mi-e foame, mananc de plictiseala sau din dorinta de a stinge gustul imperios de ceva bun, nu neaparat dulce, cat mai ales interzis- orice stiu ca nu ar fi indicat mie imi place.
nu mai stiu ce sa mai fac, sunt complet descurajata, de multe ori ma gandesc ca asta mi-e soarta, ca dupa aceea sa imi spun ca eu nu sunt asa, eu sunt vesela, energica si sunt defapt incatusata, prizoniera intr-un costum de hipopotam de care nu stiu cum , dar trebuie sa scap.
te admir vera ca tu cel putin vad ca ai mult mai multa vointa, mananci putin si faci sport.eu am incercat sa dansez intr-un ritm foarte alert, dar nu mai mult de 20 - 30 min.
nu am foarte des ocazia sa trec pe aici sa scriu, dar voi incerca sa o fac si sa te incurajez sa continui, sa devii o sursa de inspiratie pentru mine, sa nu te dai batuta.in acelasi timp alaturi de tine voi primi si eu sfaturi si suport, daca nu e cu suparare, de la cele mai experimentate si de la castigatoare.pupici
simpluiulia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1606 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1089 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #15 (permalink)  
Vechi 28 apr 2010, 12:39:54
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Trebuie sa slabesc 20 kg

Vera cum iti merge?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #16 (permalink)  
Vechi 28 apr 2010, 14:56:29
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Trebuie sa slabesc 20 kg

Citat:
Anterior postat de simpluiulia Vezi mesajul
buna, tuturor!
Vera T, as vrea sa ma alatur tie la acest subiect. ma regasesc in mare parte in povestea ta. la 1,60m am acum 77 kg.numai ca eu nu bag degetele pe gat, desi ma tenteaza de multe ori, in schimb as ingurgita orice prostie care ar avea efect, fie si pe termen scurt de atenuare a caloriilor infulecate.in 2008 reusisem sa slabesc de la 80 la 63 kg, insa anterior in 2007 am luat herbalife, cu care ajunsesem la 72, dupa care am luat lindaxa, evident de capul meu. am trait cateva luni de fericire, insa dupa ce nu am mai luat nimic in ianuarie 2009 aveam deja 69 kg.
de la 1 martie 2010, cand ajunsesem la 79, am hotarat sa incep dieta rina, insa pe masura ce trecea timpul hotararea imi disparea.gatesc pentru cei 2 copii si pentru sot aproape zilnic, si de multe ori ajund sa gatesc si cate 2 feluri de ciorbe, 2 feluri 2 pentru ca au gusturi diferite.sotul ma "ajuta" sistematic si aduce o data la 2 saptamani prajituri, smantana, unt si alte afumaturi, iar eu sunt o mare pofticioasa.si daca nu mi-e pofta, mananc chiar daca nu mi-e foame, mananc de plictiseala sau din dorinta de a stinge gustul imperios de ceva bun, nu neaparat dulce, cat mai ales interzis- orice stiu ca nu ar fi indicat mie imi place.
nu mai stiu ce sa mai fac, sunt complet descurajata, de multe ori ma gandesc ca asta mi-e soarta, ca dupa aceea sa imi spun ca eu nu sunt asa, eu sunt vesela, energica si sunt defapt incatusata, prizoniera intr-un costum de hipopotam de care nu stiu cum , dar trebuie sa scap.
te admir vera ca tu cel putin vad ca ai mult mai multa vointa, mananci putin si faci sport.eu am incercat sa dansez intr-un ritm foarte alert, dar nu mai mult de 20 - 30 min.
nu am foarte des ocazia sa trec pe aici sa scriu, dar voi incerca sa o fac si sa te incurajez sa continui, sa devii o sursa de inspiratie pentru mine, sa nu te dai batuta.in acelasi timp alaturi de tine voi primi si eu sfaturi si suport, daca nu e cu suparare, de la cele mai experimentate si de la castigatoare.pupici
Buna Iulia si bine ai venit printre noi

E foarte complicata situatia ta, gatitul pentu toata familia este bun si sanatos, dar sunt sigura ca pentru tine este foarte dificil, pentru ca poftele sunt pe masura

Eu nu imi imaginez sa gatesc atatea si sa nu le gust, am ajuns incet incet sa gatesc un singur fel de mancare, adica pentru mine, mai dietetic si toti mananca ceea ce mananc si eu.

La mine nu sunt asa multi membri in familie, dar poate ai putea gasi si tu o rezolvare, sa gatesti mai dietetic, e mai bine si pentru ei (decat sa manance foarte gras), si asa vei putea papa si tu.

Mai devreme sau mai tarziu tot trebuie sa faci acest lucru, kilogramele se aduna daca nu te intorci impotriva lor Trebuie sa castigi aceasta lupta.

Poate te ajuta daca te uiti in categoria Retete dietetice Retete dietetice, si de acolo poti gati orice si asa vei manca si tu cu familia ta

Te mai asteptam cu vesti, sper sa inceapa lucrurile sa o ia pe fagasul bun
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #17 (permalink)  
Vechi 28 apr 2010, 19:52:17
VeraT's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta hipocalorica
Date: 175cm, 80kg
Mesaje: 5
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Trebuie sa slabesc 20 kg

Buna fetelor!
Nu sunt prea mandra de mine pt ziua de sambata...Aceea sper ca a fost ultima zi de bagat degete pe gat...nu ma simt deloc bine cand fac asta...am ameteli, dureri de stomac, etc.
De teama sa nu ma ingras mai tare am exagerat cu dieta asta hipocalorica si am devenit cam ciudata pt cei din jurul meu...nu mai primesc nimic de mancare de la ei fara sa consult eticheta...
Vreau sa va spun ca am slabit deja 3kg de cand am inceput sa o tin si sa fac sport.Am alergat si in parc cu o prietena pe care se pare ca am convins-o ca miscarea face bine
Adevarul este ca mi-e foarte teama sa depasesc 1000 kcal pe zi pt ca-mi doresc f tare sa slabesc...
V-am ascultat sfaturile si am inceput sa fac sport cu you tube, sa dansez cu baietelul meu (il distreaza f tare) si sa fac si abdomene in fiecare seara inainte de culcare;am inceput cu max 50 si acum am ajuns la o performanta de 150...
Simpluiulia, vreau sa-ti spun ca inteleg exact ce simti apropo de costumul de hipopotam, diferenta este ca eu ma simt ca o mama elefant ; si eu sunt vesela, energica si am obiceiul de a-i inveseli pe cei din jurul meu chiar daca eu ma simt oribil (poate ca este doar o metoda de a ascunde ceea ce simt). Si eu am luat pastile de slabit Lindaxa si nu mi-a fost deloc bine cand le luam (anul trecut).Inca mai am o cutie neinceputa de care nu vreau sa ma mai apropii. Aveam dureri de ficat, senzatie de uscaciune a gurii, imi tremura inima...Sunt destul de nocive.
Vreau sa-ti mai spun ca inainte de a cunoaste site-ul asta aveam impresia ca eu nu o sa pot vreodata sa slabesc decat daca-mi bag degetele pe gat...acum, de cand am fost convinsa de finalurile fericite ale multor fete de aici am inceput sa tin o dieta...m-am gandit ca daca ele au putut eu de ce nu as putea? Inca o chestie foarte interesanta: in 2 sapt de mancat - vomat nu am slabit niciun kg. In cateva zile de dieta si sport am si dat jos kg.
Asa ca, exact cum ma conving si pe mine fetele sa merg in continuare, iti urez si eu mult succes si la pierdere de kg inainte!

Sa avem spor sa slabim pt noi in special si apoi pt cei de langa noi!

Ieri si azi am mancat pana in 1500 de kcal (am depasit cele 1000)
Va pup!
VeraT, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2395 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1878 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1104 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #18 (permalink)  
Vechi 28 apr 2010, 21:21:35
Ryela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 13 apr 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 38
Dieta: dieta de 1200 kcal
Date: 163cm, 53.5kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Trebuie sa slabesc 20 kg

Bvo Vera!! Asa si trebuie..1500 de kcal nu sunt multe.. Ai grija de tine si de sanatatea ta!! Ai sa vezi ca acusi ai sa devii un exemplu pentru toate fetele care doersc sa slabeasca.. Mult succesc si nu te da batuta!! Noi credem in tine!!
Ryela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1564 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #19 (permalink)  
Vechi 30 apr 2010, 09:13:02
Sibel H's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: .... ....., Romania
Dieta: Atkins
Date: 158cm, 47.35kg
Mesaje: 955
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Trebuie sa slabesc 20 kg

...Buna dimineata!...sa ai parte de o zi minunata... ..cum ,iti mai merge?
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-sibe...i-3587-41.htmlRade,atata timp cat respiri si Iubeste,atata timp cat traiesti !
Sibel H, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 1928 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 637 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #20 (permalink)  
Vechi 02 mai 2010, 13:32:25
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Trebuie sa slabesc 20 kg

Citat:
Anterior postat de VeraT Vezi mesajul
Buna fetelor!
Nu sunt prea mandra de mine pt ziua de sambata...Aceea sper ca a fost ultima zi de bagat degete pe gat...nu ma simt deloc bine cand fac asta...am ameteli, dureri de stomac, etc.
De teama sa nu ma ingras mai tare am exagerat cu dieta asta hipocalorica si am devenit cam ciudata pt cei din jurul meu...nu mai primesc nimic de mancare de la ei fara sa consult eticheta...
Vreau sa va spun ca am slabit deja 3kg de cand am inceput sa o tin si sa fac sport.Am alergat si in parc cu o prietena pe care se pare ca am convins-o ca miscarea face bine
Adevarul este ca mi-e foarte teama sa depasesc 1000 kcal pe zi pt ca-mi doresc f tare sa slabesc...
V-am ascultat sfaturile si am inceput sa fac sport cu you tube, sa dansez cu baietelul meu (il distreaza f tare) si sa fac si abdomene in fiecare seara inainte de culcare;am inceput cu max 50 si acum am ajuns la o performanta de 150...
Simpluiulia, vreau sa-ti spun ca inteleg exact ce simti apropo de costumul de hipopotam, diferenta este ca eu ma simt ca o mama elefant ; si eu sunt vesela, energica si am obiceiul de a-i inveseli pe cei din jurul meu chiar daca eu ma simt oribil (poate ca este doar o metoda de a ascunde ceea ce simt). Si eu am luat pastile de slabit Lindaxa si nu mi-a fost deloc bine cand le luam (anul trecut).Inca mai am o cutie neinceputa de care nu vreau sa ma mai apropii. Aveam dureri de ficat, senzatie de uscaciune a gurii, imi tremura inima...Sunt destul de nocive.
Vreau sa-ti mai spun ca inainte de a cunoaste site-ul asta aveam impresia ca eu nu o sa pot vreodata sa slabesc decat daca-mi bag degetele pe gat...acum, de cand am fost convinsa de finalurile fericite ale multor fete de aici am inceput sa tin o dieta...m-am gandit ca daca ele au putut eu de ce nu as putea? Inca o chestie foarte interesanta: in 2 sapt de mancat - vomat nu am slabit niciun kg. In cateva zile de dieta si sport am si dat jos kg.
Asa ca, exact cum ma conving si pe mine fetele sa merg in continuare, iti urez si eu mult succes si la pierdere de kg inainte!

Sa avem spor sa slabim pt noi in special si apoi pt cei de langa noi!

Ieri si azi am mancat pana in 1500 de kcal (am depasit cele 1000)
Va pup!

Buna Vera

Nici nu stii cat de mult ma bucur pentru tine
Intr-adevar, vomatul nu te va ajuta in lupta cu kg, mai rau iti vei face, acum trebuie sa te gandesti si la copilul tau, el are nevoie de mami sanatoasa si care sa poata sa il ingrijeasca

Nu-ti spun ca de la vomat se pot petrece niste lucruri groaznice in organism, nu ai vrea sa stai luni in spitale, etc...

Intr-adevar dieta si sportul sunt singurele solutii sanatoase si pe toata viata, adoptand un regim sanatos iti vei invata si familia sa se alimenteze sanatos

Iar sa depasesti 1000 kcal, nu-ti fie frica
Crede-ma pe cuvant ca vei slabi foarte frumos, dar cel mai important sanatos si cu 1600 kcal

Daca faci sport, aceste calorii se vor consuma/ "arde", deci sa pui manuta si sa mai urci aportul caloric, nici asa nu e bine, daca nu vomiti, te infometezi si tot aia e la sfarsit

Mai citeste pe la alte slabute, sa vezi ca slabesc manncand "bine" de tot cantitativ siu caloric si tot slabesc, depinde cum iti vei invata de pe acum organismul

Te mai asteptam cu noutati
Mult succes
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
dieta, dupa sarcina, mamici, sarcina, slabit, slabit mamici

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Trebuie sa slabesc 20 kg, dati-mi un sfat. mireillelm Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 20 - 30 (kg) 91 11 mai 2011 09:48:14
Vreau sa slabesc 18-20 kg narcisa mari Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 10 - 20 (kg) 102 14 feb 2011 17:51:36
Cum sa slabesc 20 kg? Slabuta Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 20 - 30 (kg) 163 13 feb 2011 13:51:06
Trebuie sa slabesc neaparat 20 de kg!!!! Dragos1412 Sa ne ajutam barbatii! 5 27 nov 2010 22:10:32
Vreau sa slabesc 20 de kg in 6 luni mishutza Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 20 - 30 (kg) 62 19 oct 2010 20:43:45

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole