forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Exercitii pentru muschii abdomenului (http://forum.slabute.ro/exercitii-muschii-abdomenului/)
-   -   Abdomene Crunch-un abdomen perfect in 8 minute (http://forum.slabute.ro/exercitii-muschii-abdomenului/abdomene-crunch-abdomen-perfect-8-minute-4391.html)

VentoFreddo 05 iul 2010 23:09:58

Abdomene Crunch-un abdomen perfect in 8 minute
 
BORKED

OitaVesela 05 iul 2010 23:12:19

Re: Abdomene Crunch-un abdomen perfect in 8 minute
 
L-am facut si eu de cateva ori pe asta. La ultimul exercitiu ma chinuiam rau de tot :))

VentoFreddo 05 iul 2010 23:14:00

Re: Abdomene Crunch-un abdomen perfect in 8 minute
 
Eu le fac de vreo saptamana incoace, chiar se simt efectele..nu le fac pe toate la perfectie si ma cam opresc sa-mi trag sufletul la 20:Pdar sper sa ajung sa le fac bine:D

OitaVesela 05 iul 2010 23:24:40

Re: Abdomene Crunch-un abdomen perfect in 8 minute
 
O sa vezi ca o sa avansezi destul de repede. Eu cand am inceput cu exercitii pentru abdomenul inferior mi se parea ca nu mai ajung odata la 20, unde mai pui ca erau 4 serii:)) Acum le fac fara probleme, parca le termin prea repede :D

VentoFreddo 05 iul 2010 23:26:02

Re: Abdomene Crunch-un abdomen perfect in 8 minute
 
Sfaturi utile:"lucrand" muschii abdominali 7-8 minute se stimuleaza capilarele prezente in aceasta zona, care la randul lor maresc fluxul sanguin. O circulatie marita a sangelui echivaleaza cu o circulatie marita a oxigenului, iar grasimile se oxideaza doar in prezenta oxigenului.Un muschi tonificat are nevoie de mai multe calorii pentru a ramane activ.organismul are tendinta sa-si ia caloriile necesare din zona cea mai apropiata de muschiul respectiv, in acest caz din "colaceii" de pe talie:).
Muschii abdominali nu se vor lucra in fiecare zi, pentru a creste in masa au nevoie de un repaus de la 24 la 48 de ore, sunt muschi care "se ingroasa" in repaus, de aceea e bine ca aceste exercitii sa se faca o zi da una nu

andra_aly 05 iul 2010 23:26:05

Re: Abdomene Crunch-un abdomen perfect in 8 minute
 
Si eu tot cam in genul acesta le fac, dupa 5 minute sunt moarta#:-s
de maine ma apuc iar:D asa de dimi cand ma trezesc:) acum nu mai fac , ca am facut stepper si mi-e prea cald#:-s

VentoFreddo 05 iul 2010 23:27:47

Re: Abdomene Crunch-un abdomen perfect in 8 minute
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 242044)
O sa vezi ca o sa avansezi destul de repede. Eu cand am inceput cu exercitii pentru abdomenul inferior mi se parea ca nu mai ajung odata la 20, unde mai pui ca erau 4 serii:)) Acum le fac fara probleme, parca le termin prea repede :D

:)Asa mi s-a intamplat si cu Walkingul..mi se parea ca 1 Mile nu se mai termina, si acu ajung si la 4, daca nu e prea cald in casa:Pasa ca..o sa am rabdare si cu crunchiul ce sa fac:D

OitaVesela 05 iul 2010 23:28:45

Re: Abdomene Crunch-un abdomen perfect in 8 minute
 
Pai la ora asta Andra nici nu prea are rost. Metabolismul e mult mai incet acum, e mai eficient sa faci pe timpul zilei.

VentoFreddo 05 iul 2010 23:29:24

Re: Abdomene Crunch-un abdomen perfect in 8 minute
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 242047)
Si eu tot cam in genul acesta le fac, dupa 5 minute sunt moarta#:-s
de maine ma apuc iar:D asa de dimi cand ma trezesc:) acum nu mai fac , ca am facut stepper si mi-e prea cald#:-s

:DHai sa incepem de maine impreuna, o sa ma chinui sa le fac intocmai, da ce zici, facem cum e recomandat o zi da una nu?:-/Si sa vedem peste o saptamana ce rezultate avem;;)>:D<

andra_aly 05 iul 2010 23:30:15

Re: Abdomene Crunch-un abdomen perfect in 8 minute
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 242051)
Pai la ora asta Andra nici nu prea are rost. Metabolismul e mult mai incet acum, e mai eficient sa faci pe timpul zilei.

Mda... pacat ca m-am rupt in figuri pe stepper asa tarziu. dar am papat la 8 si 40. asa ca a trebuit sa astept... si s-a facut 10.da e bine si asa;)
maine de dimi inainte sa plec la munca ma dedic abdomenului:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:44:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO