forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Exercitii pentru muschii abdomenului (http://forum.slabute.ro/exercitii-muschii-abdomenului/)
-   -   Sport impotriva burticii:( (http://forum.slabute.ro/exercitii-muschii-abdomenului/sport-impotriva-burticii-4324.html)

madaa 30 iun 2010 17:34:04

Sport impotriva burticii:(
 
Hei slabutelor! Am o mare problema..am slabit si am slabit..si am slabit frumos chiar ..fara piele lasata, fara vergeturi..la picioare, in solduri, maini..dar burtica ma iubeste asa de mult ca nu vrea sa plece de la mine:(( spuneti`mi va rog cum pot sa scap de ea! Merg zilnic o ora jumate cu rolele..de 2 zile fac 30 de min de zumba(am luat`o treptat si oricum am facut febra musculara dar nu ma las) si ea nu vrea sa plece:(

Sand 30 iun 2010 17:44:35

Re: Sport impotriva burticii:(
 
Citat:

Anterior postat de madaa (Post 236282)
Merg zilnic o ora jumate cu rolele..de 2 zile fac 30 de min de zumba(am luat`o treptat si oricum am facut febra musculara dar nu ma las) si ea nu vrea sa plece:(

Fa tu asta vreo 5-6 luni la rand si daca nu scapi du burtica vino sa-mi scrii aici. Succese!>:D<

LicuriciColorat 30 iun 2010 17:52:20

Re: Sport impotriva burticii:(
 
hey
cum a zis si Sand
ai rabdare
in cateva luni o sa scapi de ea,daca faci sport constant
pe mine una dupa ce am sarit coarda zilnic cam o luna jumate(cam20min/zi) + bicicleta(vreo 30min de 5 ori pe sapt) m-a parasit jumate din burtica
restul acum se duce
deci mult cardio:)

madaa 30 iun 2010 18:26:33

Re: Sport impotriva burticii:(
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 236286)
Fa tu asta vreo 5-6 luni la rand si daca nu scapi du burtica vino sa-mi scrii aici. Succese!>:D<

Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 236290)
hey
cum a zis si Sand
ai rabdare
in cateva luni o sa scapi de ea,daca faci sport constant
pe mine una dupa ce am sarit coarda zilnic cam o luna jumate(cam20min/zi) + bicicleta(vreo 30min de 5 ori pe sapt) m-a parasit jumate din burtica
restul acum se duce
deci mult cardio:)

e foarte bine atunci! inseamna ca sunt pe drumul cel bun! ms mult fetelor:*

LicuriciColorat 30 iun 2010 18:29:16

Re: Sport impotriva burticii:(
 
Citat:

Anterior postat de madaa (Post 236307)
e foarte bine atunci! inseamna ca sunt pe drumul cel bun! ms mult fetelor:*


daca faci sport
da esti pe drumul cel bun
cu placere:)

anqutz 30 iun 2010 19:31:42

Re: Sport impotriva burticii:(
 
Au dreptate fetele. Plus ca mai ai ceva de slabit si o sa se duca cu tot cu kg in plus. ;) Nu te speria. :P

Mai citeste si acest subiect: http://forum.slabute.ro/sport/scapa-...sport-591.html

madaa 01 iul 2010 00:20:36

Re: Sport impotriva burticii:(
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 236372)
Au dreptate fetele. Plus ca mai ai ceva de slabit si o sa se duca cu tot cu kg in plus. ;) Nu te speria. :P

Mai citeste si acest subiect: http://forum.slabute.ro/sport/scapa-...sport-591.html

mersi mult!cum scria si acolo dansul face minuni si mie chiar imi place sa dansez:x daa..asa e..mai sunt niste kg care trebuie sa plece! am incercat zumba..ieri am facut 30 de minute azi 40 si e chiar tare..imi place si ritmul muzicii si genul de miscari..am facut si febra musculara dar nu ma las ca ma atrage prea tare:)) acum pe seara m`am plimbat vreo ora si ceva cu rolele.. sunt foarte fericita ca de cand am gasit siteul asta ma motivez sa fac miscare multa si sa respect regimul intocmai.:*

Slabuta 05 iul 2010 11:01:47

Re: Sport impotriva burticii:(
 
Citat:

Anterior postat de madaa (Post 236719)
mersi mult!cum scria si acolo dansul face minuni si mie chiar imi place sa dansez:x daa..asa e..mai sunt niste kg care trebuie sa plece! am incercat zumba..ieri am facut 30 de minute azi 40 si e chiar tare..imi place si ritmul muzicii si genul de miscari..am facut si febra musculara dar nu ma las ca ma atrage prea tare:)) acum pe seara m`am plimbat vreo ora si ceva cu rolele.. sunt foarte fericita ca de cand am gasit siteul asta ma motivez sa fac miscare multa si sa respect regimul intocmai.:*

Madaa, intervin si eu :)

Dansul 100% face minuni, eu talia mi-am format-o in copilarie, cand am facut dans sportiv, si acum cand ma ingras pun si in talie dar tot nu imi dispare chiar daca as avea si cu 20 kg mai mult.
Am o diferenta buna intre solduri si talie.

Nu mai spun, ca atunci cand slabesc, slabesc mai intai acolo si dupa restul :D

Eu chiar ador sporturile care presupun miscari din talie. :)

anqutz 05 iul 2010 11:05:03

Re: Sport impotriva burticii:(
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 241031)

Madaa, intervin si eu :)

Dansul 100% face minuni, eu talia mi-am format-o in copilarie, cand am facut dans sportiv, si acum cand ma ingras pun si in talie dar tot nu imi dispare chiar daca as avea si cu 20 kg mai mult.
Am o diferenta buna intre solduri si talie.

Nu mai spun, ca atunci cand slabesc, slabesc mai intai acolo si dupa restul :D

Eu chiar ador sporturile care presupun miscari din talie. :)

Eh Slabuta, asta tine si de conformatie. Ca si eu am facut dansuri sportive in copilarie, dar tot zona aia e problematica.

Slabuta 05 iul 2010 11:08:29

Re: Sport impotriva burticii:(
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 241033)
Eh Slabuta, asta tine si de conformatie. Ca si eu am facut dansuri sportive in copilarie, dar tot zona aia e problematica.

Da, are treaba si cu geneticul, asta e adevarat. :)

Anqutz, ai incercat sa faci si tu zumba sau alte tipuri de dans, care iti "misca"talia? :)
Eu zic sa incerci :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:39:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO