forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Exercitii pentru muschii membrelor inferioare (http://forum.slabute.ro/exercitii-muschii-membrelor-inferioare/)
-   -   Exercitii pentru subtierea picioarelor (http://forum.slabute.ro/exercitii-muschii-membrelor-inferioare/exercitii-subtierea-picioarelor-4471.html)

Dee 13 iul 2010 11:45:55

Exercitii pentru subtierea picioarelor
 
Am tradus exercitiile pt subtierea picioarelor :)
3 Alt mod prin care puteti avea picioare subtiri este sa stati culcati pe spate pe podea ,cu picioarele pe podea.Tineti bratele pe langa corp.Aduceti-va genunchii la piept.Apoi, cu un singur picior, ridicati-l in sus cat de repede si cat de sus puteti si reveniti in pozitia initiala.Faceti 60 astfel de miscari apoi schimbati partea si faceti inca 60.

4. Incercati rotiri de picioare. Stati culcati pe dreapta si plasati-va bratul vostru stang pe podea in fata voastra pt. suport. Ridicati-va piciorul stang la nivelul soldului. Apoi trasati 60 de cercuri imaginare cu piciorul ,dupa care schimbati partea si faceti inca 60.

Cele pt mingea de gimnastica:

1. Stai culcat pe spate cu mainile pe langa tine. Aseaza-ti picioarele (drepte) pe minge. Apuca mingea ferm cu calcaiele si ruleaz-o pana cand genunchii au ajuns in pozitie de 90 de grade. Ramai asa o secunda, apoi revino in pozitia initiala.Repeta de 15-20 de ori.

2. Stand pe partea stanga, sprijinita pe antebratul mainii stangi si pe palma dreapta, plaseaza-ti piciorul drept intins pe minge si pe cel stang indoit inaintea ei. Preseaza mingea pentru o secunda, apoi relaxeaza. Repeta de 15-20 ori, apoi schimba partea.

3. Stand culcat pe o parte , sprijina-ti partea de sus a corpului pe minge. Apoi ridica piciorul din exterior pana cand este paralel cu solul, mentine o secunda, apoi revino in pozitia initiala. Repeta de 15-20 si schimba partea.

Nick0612 13 iul 2010 21:49:14

Re: Exercitii pentru subtierea picioarelor
 
tu le faci?

sunshine 13 iul 2010 21:51:42

Re: Exercitii pentru subtierea picioarelor
 
Eu am facut exercitiile astea cu mingea . Trebuie sa le faci f lent. Stiu ca mi-a fost greu sa le fac.

pety 21 iul 2010 14:49:55

Re: Exercitii pentru subtierea picioarelor
 
O sa tin cont de ele cand fac exercitiile in fiecare zi...picioare mai subtiri tare mult imi doresc!!

Vannessa 27 aug 2010 20:13:30

Re: Exercitii pentru subtierea picioarelor
 
Buna Slabutzelor! Ma aflu si eu in situatia voastra ... imi doresc foarte mult picioare subtiri iindca sunt si mica de statura ! Am citit exercitiile de mai sus , am sa incerc sa vad daca functioneaza !

pcristiana 24 dec 2010 19:02:23

Re: Exercitii pentru subtierea picioarelor
 
si eu am aceasi problema cu picioarele de cate ori incerc sa slabesc la picioare slabesc la burta
de ce barbati au picioare slabe[*banda*] ma apuc si eu de exerciti sper sa mearga eu am mai mult probleme cu interiorul coapselor imi puteti da niste exemple de exerciti va rog am mare nevoie

Georgiana 97 21 mar 2011 18:04:55

Re: Exercitii pentru subtierea picioarelor
 
;) sunt foarte eficiente si subtiaza picioarelehttp://www.youtube.com/watch?v=cGzx3...eature=related

Vannessa 26 mar 2011 17:48:01

Re: Exercitii pentru subtierea picioarelor
 
Buna Slabutzelor !

Avand in vedere ca se apropie sezonul cald trebuie sa muncim mai mult si mai intens picioarele ....

Eu practic acasa uneori zilnic alteori tot a doua zi pillates pt picioare... sunt de parere ca da rezultate in timp. o sa las aici link`ul dak doriti sa vizualiza`ti sau chiar sa practicati YouTube - POP Pilates: Legs and Thighs Workout (Full 10 min) Pilates Video

Pe langa asta am inceput de ieri sa alerg cate putin , nu`mi place sa fortez din prima. sper sa dea rezultate pana la vara ....

Fiti ambitioase!

christinee 02 mar 2012 10:19:01

Re: Exercitii pentru subtierea picioarelor
 
Pentru picioare sunt foarte bune genuflexiunile. Extraordinar de bune dac sunt executate corect. Si stepperul, bicicleta, alergatul ajuta, dar exista riscul de la slabi din toate partile, nu doar de la picioare

Georgii 02 mar 2012 10:48:14

Re: Exercitii pentru subtierea picioarelor
 
Citat:

Anterior postat de christinee (Post 963489)
Pentru picioare sunt foarte bune genuflexiunile. Extraordinar de bune dac sunt executate corect. Si stepperul, bicicleta, alergatul ajuta, dar exista riscul de la slabi din toate partile, nu doar de la picioare

Corpul este facut in asa fel incat atunci cand faci sport, sa subtieze peste tot. Si eu o tin cu genoflexiunile, sunt bune pt fund nu pt subtierea picioarelor.


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:54:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO