forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Fast-Food (http://forum.slabute.ro/fast-food/)
-   -   Trisat o data pe luna (http://forum.slabute.ro/fast-food/trisat-data-luna-12438.html)

andreea2277 01 nov 2013 10:24:49

Trisat o data pe luna
 
Buna slabutelor ! :)
Vi se pare ok ideea de a consuma doar o zi pe luna dulciuri , pentru a-ti face pofta ( adica din toate cate putin ) , avand in vedere ca toata luna nu am consuma absolut nimic dulce ?

Ar afecta asta silueta ? Deoarece mi se pare mai bine sa mananci doar intr-o zi sa te saturi , decat sa mananci in fiecare zi cate ceva ( rontaiala ) .

Ce parere aveti ?
;;)

VentoFreddo 01 nov 2013 11:39:13

Re: Trisat o data pe luna
 
Buna,iti zic din experienta proprie ca si o data pe sapt e ok,eu am tinut MOnty si am slabit frumos si constant,cca juma de kil pe sapt,si in fiecare miercuri fara exceptie ieseam cu amicele la un cappucino si ditai cornul cu nuttela.Poate slabeam mai mult pe sapt daca nu aveam aceasta "abatere" dar a fost f necesara pentru psihicul meu si am fost supermultumita si cu juma de kil pe sapt:)

andreea2277 01 nov 2013 13:43:17

Re: Trisat o data pe luna
 
Crezi ca sunt mai bune dulciurile de casa decat cele ambalate ?

Sabine_28 01 nov 2013 15:18:35

Re: Trisat o data pe luna
 
Citat:

Anterior postat de andreea2277 (Post 1310058)
Crezi ca sunt mai bune dulciurile de casa decat cele ambalate ?

Buna, clar sunt mai bune cele de casa, cele din comert au mult zahar, margarina, conservanti, e-uri.In casa poti face ceva dietetic, cu faina integrala si putin zahar sau mai bine cu fructoza sau indulcitori naturali.

butterfly30 01 nov 2013 15:19:12

Re: Trisat o data pe luna
 
Citat:

Anterior postat de andreea2277 (Post 1310058)
Crezi ca sunt mai bune dulciurile de casa decat cele ambalate ?

depinde. daca iti faci o portie mica de fiecare data, din ingrediente naturale si cat mai sanatoase e ok. dar daca faci o tava de prajitura cu margarina, oua din comert, faina alba, zahar, agenti de crestere, etc, e foarte probabil sa mananci mai mult din ea decat daca te duci o data pe sapt la cea mai buna cofetarie din oras si dai intre 5 si 10 lei pe o pajitura delicioasa care iti linisteste poftele. pretul o sa te faca sa nu te duci zilnic iar gustul delicios o sa te faca sa preferi sa mananci o data pe sapt ceva bun decat zilnic ceva mediocru.;)

VentoFreddo 01 nov 2013 15:46:04

Re: Trisat o data pe luna
 
Citat:

Anterior postat de andreea2277 (Post 1310058)
Crezi ca sunt mai bune dulciurile de casa decat cele ambalate ?

categoric.Cum zic si fetele.De ex preferata mea e placinta de mere,cu multe mere golden,nu le trebuie zahar,si o foaie subtirica,o data sau de 2 ori pe sapt nu iti face rau..ah..calda si cu miros de scortisoara..:x
(Sabi,te pup,mi-a fost dor de tine,iubita!)>:D<>:D<

anqutz 02 nov 2013 09:51:50

Re: Trisat o data pe luna
 
Mai bine alegi sa mananci o data pe saptamana, sau chiar de 2 ori pe saptamana dar portii ft mici. Sau odata pe saptamana iti faci ceva light si odata mananci o prajitura super buna.

Precum au zis si fetele, sunt mai bune dulciurile de casa. Dar acum depinde, daca vrei doar tu ceva dulce nu iti poti face o tava intreaga de prajituri. Asa ca mai bine cumperi ceva bun de la o cofetarie de calitate.


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:20:28.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO