forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Filme (http://forum.slabute.ro/filme/)
-   -   Shutter Island (2010) (http://forum.slabute.ro/filme/shutter-island-2010-a-4336.html)

joanna18 01 iul 2010 21:33:54

Shutter Island (2010)
 
Shutter Island

"Someone is missing."

Drama set in 1954, U.S. Marshal Teddy Daniels is investigating the disappearance of a murderess who escaped from a hospital for the criminally insane and is presumed to be hiding on the remote Shutter Island.

Asta este descrierea de pe IMDb. Cine a văzut filmul? Eu l-am văzut şi mi s-a părut foarte solicitant şi interesant. Finalul e destul de deschis şi mi-ar plăcea să schimb păreri despre el cu cine a văzut filmul, să văd câtă lume l-a înţeles la fel ca mine, sau invers :D

Aaa, mai menţionez că în rolul principal e Leonardo DiCaprio, pentru cine îl are la inimă. Mie îmi place şi cred că a făcut un rol foarte bun şi aici.:)

Slabuta 01 iul 2010 21:38:24

Re: Shutter Island (2010)
 
Citat:

Anterior postat de joanna18 (Post 237835)
Shutter Island

"Someone is missing."

Drama set in 1954, U.S. Marshal Teddy Daniels is investigating the disappearance of a murderess who escaped from a hospital for the criminally insane and is presumed to be hiding on the remote Shutter Island.

Asta este descrierea de pe IMDb. Cine a văzut filmul? Eu l-am văzut şi mi s-a părut foarte solicitant şi interesant. Finalul e destul de deschis şi mi-ar plăcea să schimb păreri despre el cu cine a văzut filmul, să văd câtă lume l-a înţeles la fel ca mine, sau invers :D

Aaa, mai menţionez că în rolul principal e Leonardo DiCaprio, pentru cine îl are la inimă. Mie îmi place şi cred că a făcut un rol foarte bun şi aici.:)

Multumim pentru recomandare, nu l-am vazut :)
Chiar o sa il caut, suna interesanta descriere :)

Si vin dupa sa il discutam, ador sa "filosofez" pe marginea unui film :D

sunshine 01 iul 2010 21:42:06

Re: Shutter Island (2010)
 
eu l-am vazut! e super misto.
la final ma minunam si nu-mi venea sa cred. un final total neasteptat
recomand:)

joanna18 01 iul 2010 21:45:54

Re: Shutter Island (2010)
 
Ooo, aşa şi eu, îmi place să întorc lucrurile pe toate feţele. :D

Îţi urez vizionare plăcută pentru când o să-l vezi şi vorbim după :>

joanna18 01 iul 2010 21:49:35

Re: Shutter Island (2010)
 
@sunshine - când au început să ne dezlege misterul, nu-mi venea să cred nici mie.

Într-adevăr, se joacă bine cu mintea noastră, e un thriller foarte bun. ;)

Tina 02 iul 2010 16:03:22

Re: Shutter Island (2010)
 
Foarte tare filmul, Di Caprio face tot jocul si deliciul privitoareleor:P
Psihologic, tocmai pe gustul meu

joanna18 03 iul 2010 21:08:16

Re: Shutter Island (2010)
 
Mă bucur că mai sunt persoane care au savurat filmul. Cred că pot să vă întreb ceva fără să stric surpriza celor care nu l-au văzut încă: ce credeţi despre final? S-a "resetat" sau s-a prefăcut (ţinând cont de citatul cu "to live like... or die like...") ?:)

sunshine 04 iul 2010 10:25:33

Re: Shutter Island (2010)
 
s-a prefacut:D

joanna18 07 iul 2010 10:34:03

Re: Shutter Island (2010)
 
Aşa cred şi eu :D

Billy69 19 iun 2011 10:30:01

Re: Shutter Island (2010)
 
recomand si eu acest film, l-am vazut si am ramas :-o
geniul scorsese ne-a oferit din nou o capodopera de film iar Dicaprio m-a lasat cu gura cascata, de la titanic la sutter island , este mare diferenta, nu ma asteptam sa interpreteze atat de bine. am vazut si Inception, bun si asta dar sutter island personal mi-a placut mai mult!!!:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:22:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO