forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Forum (http://forum.slabute.ro/forum/)
-   -   Editare mesaje (http://forum.slabute.ro/forum/editare-mesaje-472.html)

mishutza 29 apr 2009 13:40:38

Editare mesaje
 
Cat timp se pot edita mesajele?Sau care sunt conditiile de editare?

vadmin 29 apr 2009 17:07:34

Re: Editare mesaje
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 5315)
Cat timp se pot edita mesajele?Sau care sunt conditiile de editare?


Timpul de editare a mesajelor dupa publicare este de 15 minute.
Mai tarziu se recomanda completari, pentru a nu schimba cursul firesc al discutiei.

CrisetenO 17 nov 2010 17:11:48

Editare mesaj
 
Salut fetelor,

Nu prea stiu unde sa pun intrebarea asta, dar m-am gandit ca topicul vostru e cel mai apropiat de ce am cautat... ma iertati daca nu e topicul corect! Deci: am observat ca nu-mi mai pot edita mesajele. Este normal sau a aparut o problemuta in setarile forumului?

Va multumesc mult!

Cu mult drag,
Cristina

Slabuta 17 nov 2010 17:17:25

Re: Editare mesaj
 
Citat:

Anterior postat de CrisetenO (Post 406725)
Salut fetelor,

Nu prea stiu unde sa pun intrebarea asta, dar m-am gandit ca topicul vostru e cel mai apropiat de ce am cautat... ma iertati daca nu e topicul corect! Deci: am observat ca nu-mi mai pot edita mesajele. Este normal sau a aparut o problemuta in setarile forumului?

Va multumesc mult!

Cu mult drag,
Cristina

Cristina ti-am mutat mesajul exact in subiectul cu aceasta intrebare, mai sus gasesti raspunsul.:)

Bread Pitt 17 nov 2010 17:56:05

Re: Editare mesaje
 
Completare infimă: cât din cele 15 minute e „liber” adică nu apare „Mesajul a fost editat de... la...” ?

Nu ştiu de ce acel text mă enervează cel mai tare (pe toate forumurile, nu aici în mod special). Am senzaţia că sunt surprins asupra faptului într-o chestiune foarte intimă.

CrisetenO 17 nov 2010 18:03:19

Re: Editare mesaje
 
Intrebarea mea provine din faptul ca mi-ar fi placut sa folosesc editarea mesajelor pentru concursul de mancare in post, unde e mai bine ca fiecare utilizator sa aiba pe saptamana cate un mesaj pe care sa il editeze. Imi imaginez insa ca nu se poate restrange posibilitatea de a edita mesaje la un singur topic. Merci mult tuturor, m-am lamurit!

Cu mult drag,
Cristina

vadmin 17 nov 2010 20:29:15

Re: Editare mesaje
 
Citat:

Anterior postat de Bread Pitt (Post 406773)
Completare infimă: cât din cele 15 minute e „liber” adică nu apare „Mesajul a fost editat de... la...” ?

Nu ştiu de ce acel text mă enervează cel mai tare (pe toate forumurile, nu aici în mod special). Am senzaţia că sunt surprins asupra faptului într-o chestiune foarte intimă.

Acesta este modul standard de functionare a programelor de forum. Aceste notite, care apar la subsolul mesajului, ar trebui sa fie utile atat pentru autor, cat si pentru ceilalti membri care participa la o discutie, ca sa stie de o eventuala modificare asupra unui mesaj. De asemenea notita de la subsol se foloseste in scopuri de moderare mesaje.

Este o practica buna de a nota modificarile efectuate asupra unui mesaj si nu ar trebui sa insemne mai mult decat o simpla notita, care informeaza pe cititori de motivul modificarii mesajului cu pricina.

vadmin 17 nov 2010 20:33:39

Re: Editare mesaje
 
Citat:

Anterior postat de CrisetenO (Post 406782)
Intrebarea mea provine din faptul ca mi-ar fi placut sa folosesc editarea mesajelor pentru concursul de mancare in post, unde e mai bine ca fiecare utilizator sa aiba pe saptamana cate un mesaj pe care sa il editeze. Imi imaginez insa ca nu se poate restrange posibilitatea de a edita mesaje la un singur topic. Merci mult tuturor, m-am lamurit!

Cu mult drag,
Cristina

Nu se poate face aceasta setare deoarece timpul de editare mesaj este un parametru global pe care nu-l putem seta pentru un anumit subiect/forum.


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:26:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO