forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Forum (http://forum.slabute.ro/forum/)
-   -   Mesaje cu linkuri (http://forum.slabute.ro/forum/mesaje-linkuri-12585.html)

deadcountess 29 aug 2014 09:34:19

Mesaje cu linkuri
 
Cat dureaza moderarea/aprobarea unui mesaj care contine linkuri?

Am mai intrebat cu ceva timp in urma chestia asta pe undeva pe aici dar nu mi s-a raspuns veci. :(

By the way, nu ar fi mai simplu sa fie postate liber toate mesajele si apoi sterse cele cu spam la advertismentul membrilor?

anqutz 29 aug 2014 12:44:25

Re: Mesaje cu linkuri
 
Acesta este regulamentul forumului si pana acum a functionat ft bine asa. Reposteaza mesajul fara link.

deadcountess 29 aug 2014 12:46:21

Re: Mesaje cu linkuri
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1359781)
Acesta este regulamentul forumului si pana acum a functionat ft bine asa. Reposteaza mesajul fara link.

Opiniile sunt impartite. Unul dintre dezavantaje e ca pana apare mesajul deja s-a dus contextul, mesajul moderat apare abia dupa multe alte mesaje scrise intre timp in topic si se pierde legatura logica. Plus ca era altfel inainte cand Slabuta era foarte activa aici zilnic. Pt moderatori "slabute" nu e activitatea principala cum era pt ea (si e si normal sa fie asa) si dureaza mult mai mult pana isi fac timp sa se uite peste mesajele in moderare.

Mai nou e total interzis sa pui linkuri?

anqutz 29 aug 2014 13:27:39

Re: Mesaje cu linkuri
 
Asa a fost intotdeauna, exceptand clipurile de pe youtube. Si unele articole stiintifice legate strict de stilul de viata sanatos. E mult mai usor sa tii continutul sub control in acest mod. Insa, poti trimite linku prin mesaj privat sau sa scrii numele site-ului fara sa ii pui si extensia sau fara sa faci ancora pe un cuvant.

deadcountess 29 aug 2014 14:55:26

Re: Mesaje cu linkuri
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1359787)
Asa a fost intotdeauna, exceptand clipurile de pe youtube. Si unele articole stiintifice legate strict de stilul de viata sanatos. E mult mai usor sa tii continutul sub control in acest mod. Insa, poti trimite linku prin mesaj privat sau sa scrii numele site-ului fara sa ii pui si extensia sau fara sa faci ancora pe un cuvant.

Da, stiu ca regulile sunt dintotdeauna, atata ca inainte parca mergea mai repede.

anqutz 29 aug 2014 17:10:32

Re: Mesaje cu linkuri
 
Daca te referi la mesajul pe care l-ai scris azi, eu l-am sters pt ca l-ai scris in asa fel incat nu se mai putea alege nimic din el fara sa il reformulez. Si atunci nu mai era mesajul tau ci al meu. De aceea te-am sfatuit sa incerci alte cai. :)

deadcountess 30 aug 2014 09:15:04

Re: Mesaje cu linkuri
 
Mesajul despre care e vorba continea un link catre un curs gratuit de norvegiana pt personal medical, adica o informatie utila pt persoana careia era adresat (in conditiile in care e asistenta si vrea sa plece sa lucreze in Norvegia) si nimic daunator pt restul membrilor forumului. Mi se pare normal sa ne putem ajuta si in chestii care nu sunt legate de alimentatie.

Am citit sugestia cu mesaj personal, dar dupa cum stii, nu toti membri pot primi mesaje personale. (Nu ca as intelege de ce trebuie sa ai un numar de mesaje pe forum ca sa ai optiunea asta, dar in fine).

Nevrotiq 09 sep 2014 07:52:31

Re: Mesaje cu linkuri
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1359814)
Mesajul despre care e vorba continea un link catre un curs gratuit de norvegiana pt personal medical, adica o informatie utila pt persoana careia era adresat (in conditiile in care e asistenta si vrea sa plece sa lucreze in Norvegia) si nimic daunator pt restul membrilor forumului. Mi se pare normal sa ne putem ajuta si in chestii care nu sunt legate de alimentatie.

Am citit sugestia cu mesaj personal, dar dupa cum stii, nu toti membri pot primi mesaje personale. (Nu ca as intelege de ce trebuie sa ai un numar de mesaje pe forum ca sa ai optiunea asta, dar in fine).

cand te intorci pe forum as vrea sa vorbim despre acest curs pentru personal medical! pana atunci , pupici ! :*

deadcountess 11 sep 2014 08:46:09

Re: Mesaje cu linkuri
 
Citat:

Anterior postat de Nevrotiq (Post 1360611)
cand te intorci pe forum as vrea sa vorbim despre acest curs pentru personal medical! pana atunci , pupici ! :*

se cheama "helsenorsk", da un search pe google ca nu se accepta linkuri decat videouri de sport

Nevrotiq 12 sep 2014 09:23:06

Re: Mesaje cu linkuri
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1360834)
se cheama "helsenorsk", da un search pe google ca nu se accepta linkuri decat videouri de sport

ok . mersi mult ! o sa il caut ! :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:32:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO