forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ghid pentru o nunta perfecta (http://forum.slabute.ro/ghid-nunta-perfecta/)
-   -   Preturi tort de nunta (http://forum.slabute.ro/ghid-nunta-perfecta/preturi-tort-nunta-4177.html)

Slabuta 15 iun 2010 16:51:45

Preturi tort de nunta
 
Fetelor, cam in ce plaja de preturi se incadreaza un tort de nunta? :)

ali_lumi 15 iun 2010 17:06:28

Re: Preturi tort de nunta
 
Din cate stiu si eu , poate sa varieze de la 100 Ron pana la 500 de ron depinde de model, gust , design :)

ali_lumi 15 iun 2010 17:11:12

Re: Preturi tort de nunta
 
1 ataşament(e)
Uite slabu , am gasit acest tort de exemplu , pe net costa 56 Ron.

Slabuta 15 iun 2010 17:12:06

Re: Preturi tort de nunta
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 220387)
Uite slabu , am gasit acest tort de exemplu , pe net costa 56 Ron.

Asa putin?
Eu credeam ca sar de 1000 RON :-o

ali_lumi 15 iun 2010 17:13:34

Re: Preturi tort de nunta
 
Serios, am gasit pe un site pretul asta.

ali_lumi 15 iun 2010 17:16:16

Re: Preturi tort de nunta
 
Am intrat pe un forum , si am vazut niste conversatii recente, la pretul torturilor de nunta, si variaza exact asa cum am spus eu mai sus:)

mvthebest 15 iun 2010 17:17:50

Re: Preturi tort de nunta
 
1 ataşament(e)
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 220387)
Uite slabu , am gasit acest tort de exemplu , pe net costa 56 Ron.

Pf ce ieftin. Pai tortul meu de majorat a fost 100lei Ataşament 4146 Cred ca conteaza mult si cat este de mare si ce contine. Al meu a fost din ciocolata si vanilie cu visine.:x Mi-a placut ca nu a fost gretos. :x Cand fac cu al meu 2 anisori,am sa fac un tort cu poza noastra:x

Slabuta 15 iun 2010 17:22:05

Re: Preturi tort de nunta
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 220398)


Pf ce ieftin. Pai tortul meu de majorat a fost 100lei Ataşament 4146 Cred ca conteaza mult si cat este de mare si ce contine. Al meu a fost din ciocolata si vanilie cu visine.:x Mi-a placut ca nu a fost gretos. :x Cand fac cu al meu 2 anisori,am sa fac un tort cu poza noastra:x

Ai avut un tort frumos Mira, cu o pisica.
Am observat ca iti plac mult pisicile. :)

Asa zic si eu, conteaza si din ce e facut :)

sym 15 iun 2010 17:32:08

Re: Preturi tort de nunta
 
buna, 56 de ron e un kg de tort, si un tort pt nunta costa in functie de numarul de invitati :)

lavydor 15 iun 2010 19:02:21

Re: Preturi tort de nunta
 
Citat:

Anterior postat de sym (Post 220410)
buna, 56 de ron e un kg de tort, si un tort pt nunta costa in functie de numarul de invitati :)

Pentru mine s-a interesat cineva in tara si la 160 de invitati media, a zis ca ..at least 250 euro ma costa unul...asa ca m-am pregatit sufleteste.Chiar sunt sigura ca sunt fff scumpe...ei declara un pret de plecare si pretul il....."convertesc" cand le spui ce nr de invitati ai!

sym 15 iun 2010 20:07:41

Re: Preturi tort de nunta
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 220482)
Pentru mine s-a interesat cineva in tara si la 160 de invitati media, a zis ca ..at least 250 euro ma costa unul...asa ca m-am pregatit sufleteste.Chiar sunt sigura ca sunt fff scumpe...ei declara un pret de plecare si pretul il....."convertesc" cand le spui ce nr de invitati ai!

pai poti sa ti calculezi si singura cam cat te ar ajunge, dupa ce stii pretul pe kilogram, preturile sunt de la 35-100 lei pe kilogram, depinde de cofetarie de oras, si apoi portia pt un invitat e de 100-150 de grame, asa ca poti vedea cate kg trebuie sa aiba tortul tau daca stii si cati invitati ai, spor la pregatiri!:)

Creizilup 16 iun 2010 17:08:46

Re: Preturi tort de nunta
 
Citat:

Anterior postat de sym (Post 220556)
pai poti sa ti calculezi si singura cam cat te ar ajunge, dupa ce stii pretul pe kilogram, preturile sunt de la 35-100 lei pe kilogram, depinde de cofetarie de oras, si apoi portia pt un invitat e de 100-150 de grame, asa ca poti vedea cate kg trebuie sa aiba tortul tau daca stii si cati invitati ai, spor la pregatiri!:)

Noi ne-am gandit sa punem cam 150-200grame de tort pe invitat, pentru ca la unele nunti la care am participat, ne-au dat niste feliute de tort de te vedeai prin ele ;)) si era pacat, pentru ca tortul era bun...Se gasesc torturi incepand de la 25 ron pe kilogram, dar-evident- variaza in functie de gusturi ;;) Noi vom avea tort foret noir (padurea neagra) acoperit cu martipan si costa 45 ron kilogramul. Ne-am gandit ca ar fi cel mai potrivit, fiindca este putin amarui si ar merge bine dupa ataaata mancare ;))

sym 16 iun 2010 19:06:15

Re: Preturi tort de nunta
 
Citat:

Anterior postat de Creizilup (Post 221545)
Noi ne-am gandit sa punem cam 150-200grame de tort pe invitat, pentru ca la unele nunti la care am participat, ne-au dat niste feliute de tort de te vedeai prin ele ;)) si era pacat, pentru ca tortul era bun...Se gasesc torturi incepand de la 25 ron pe kilogram, dar-evident- variaza in functie de gusturi ;;) Noi vom avea tort foret noir (padurea neagra) acoperit cu martipan si costa 45 ron kilogramul. Ne-am gandit ca ar fi cel mai potrivit, fiindca este putin amarui si ar merge bine dupa ataaata mancare ;))

da si asa merge la gramaj, unde va faceti tortul?:)

Onouk 17 iun 2010 14:23:03

Re: Preturi tort de nunta
 
Citat:

Anterior postat de Creizilup (Post 221545)
Noi ne-am gandit sa punem cam 150-200grame de tort pe invitat, pentru ca la unele nunti la care am participat, ne-au dat niste feliute de tort de te vedeai prin ele ;)) si era pacat, pentru ca tortul era bun...Se gasesc torturi incepand de la 25 ron pe kilogram, dar-evident- variaza in functie de gusturi ;;) Noi vom avea tort foret noir (padurea neagra) acoperit cu martipan si costa 45 ron kilogramul. Ne-am gandit ca ar fi cel mai potrivit, fiindca este putin amarui si ar merge bine dupa ataaata mancare ;))

Buna! Noi am avut nunta anul trecut, in octombrie si am avut 210 persoane invitate. Tortul a avut 20 kg si a costat in jur de 800 ron. Cei de la restaurant ne-au speriat cand au vazut tortul, ne-au spus ca nu ajunge pt toti invitatii, dar s-au inselat, pt ca, desi feliile nu au fost subtiri, tot ne-a ramas ultimul blat (a fost un tort suprapus si am ramas cu partea de jos).

lavydor 17 iun 2010 14:29:46

Re: Preturi tort de nunta
 
Citat:

Anterior postat de Onouk (Post 222679)
Buna! Noi am avut nunta anul trecut, in octombrie si am avut 210 persoane invitate. Tortul a avut 20 kg si a costat in jur de 800 ron. Cei de la restaurant ne-au speriat cand au vazut tortul, ne-au spus ca nu ajunge pt toti invitatii, dar s-au inselat, pt ca, desi feliile nu au fost subtiri, tot ne-a ramas ultimul blat (a fost un tort suprapus si am ramas cu partea de jos).

Pffff#:-s m-ai linistit cat de cat...deci nu va fi atat de grav.....sa ne coste o avere!:)

ras_cristalin 27 iul 2010 15:33:16

Re: Preturi tort de nunta
 
Unde im fac eu tortul costa 27.9 lei/kg tortul normal si 34.9 lei/kg tortul cu martipan. Mie una nu-mi place martipanul deloc deloooc :))

sym 28 iul 2010 07:53:23

Re: Preturi tort de nunta
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 269318)
Unde im fac eu tortul costa 27.9 lei/kg tortul normal si 34.9 lei/kg tortul cu martipan. Mie una nu-mi place martipanul deloc deloooc :))

unde iti faci tortul, e un pret super bun :)

Slabuta 02 aug 2010 09:12:19

Re: Preturi tort de nunta
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 269318)
Unde im fac eu tortul costa 27.9 lei/kg tortul normal si 34.9 lei/kg tortul cu martipan. Mie una nu-mi place martipanul deloc deloooc :))

Iulia, si mie mi se pare ok pretul. :)
De cate kilograme va fi tortul?

ps: nici eu nu sunt fana martipan :D

rosalinda 02 aug 2010 21:08:47

Re: Preturi tort de nunta
 
Azi am fost la cofetarie sa comand tortul pentru ziua fetei mele pretul/kg era 40 ron/ tort diplomat, 45 ron tort mascota si 38 amandina. Asta am retinut eu.
Pentru nunta si alte ocazii speciale - tortul se comanda in functie de numarul de invitati - portie de 150 g/invitat.

Nici eu nu ma omor dupa martipan, dar am observat ca este recomandat mai ales pentru evenimentele in aer liber.
Un alt motiv pentru care cofetarii recomanda martipanul este ca se lucreaza/modeleaza frumos si isi pastreaza forma mai usor decat frisca/ciocolata.

andreeaalina 02 aug 2010 21:49:37

Re: Preturi tort de nunta
 
Pe mine tortul la majorat m-a ajuns 100 roni si ceva, asta acum 5 ani, depinde din ce e facut, eu sincer i-am zis sa-mi faca unul bun (cunoscand pe cineva de acolo), chiar mi-a facut unul super bun. Pacat ca n-am poze aici. Toata lumea a fost incantata de el.

Slabuta, vrei sa te mariti ? :)
Te pregatesti trup si suflet de pe acum ? ;;) >:D<

Elysee 02 aug 2011 23:42:56

Re: Preturi tort de nunta
 
Buna Slabuta>:D<:-*>:D< am citit putin aici si...deduc ca vrei sa te casatoresti? O sa-ti fac eu tortul si o sa ti-l trimit prin posta ;)
Cu preturile nu pot sa te ajut caci eu am alte preturi aici, la mine se ia pe nr de portii, si o portie de-a mea are intre 200-250g asa ca i-au intre 3€ si 3.5€ pe portie (deci mai ieftin decat la cofetarie:D )


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:49:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO