forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ghidul slabitului 100% sanatos (http://forum.slabute.ro/ghidul-slabitului-100-sanatos/)
-   -   Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!! (http://forum.slabute.ro/ghidul-slabitului-100-sanatos/fii-slabuta-inteligenta-spune-nu-infometarii-1207.html)

Vivianna 13 apr 2010 08:44:07

Re: Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!!
 
si eu exagerez cate o data cu dietele:(.Mananc in jur de 500-600 de kcal cand sunt la dieta, dar asta doar pe psihic pentru ca am impresia ca recuperez greselile din trecut:|
In plus mi-e greu sa ma adaptez la 1000 de kcal, pt ca in 1000 de kcal incercam sa ma mentin cand nu eram la dieta:-??
O sa incerc sa fac mai mult sport si sa mai adaug cateva legume pana ajunge pe la 800-900.E in regula?

rallu 20 apr 2010 22:11:31

Re: Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!!
 
Buna seara!
Va scriu pentru ca eu azi militez pentru slabitul sanatos. Pacat ca nu gandeam asa acum 10 ani, dar atunci nu aveam atate miloace de informare. Eu eram o mare adepta a infometarii. Daca vedeam ca ma ingrasam, nu mancam nimc 2-3 zile si eram fericita. Din pacate efectele (ireversibile) le-am vazut mai tarziu: a inceput sa-mi cada parul, sa mi se deshidrateze tenul, sa-mi scada tonusul. Ce e mai rau este ca din sase kg slabite puneam urgent la loc 2. Sin incet reveneam de unde am plecat. Regret enorm. Mai ales ca atunci nici nu eram grasa.
Sper ca tinerele, care azi au la indemana mai multe mijloace de informare decat am avut eu sa nu faca aceleasi greseli in cautarea siluetei perfecte.

diadorae 21 apr 2010 10:58:52

Re: Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!!
 
cea mai buna alegere e sa mananci sanatos mancare cu cat mai putine calorii si sa faci sport.numai ca asta e destul de greu.cel putin pentru mine:((

diadorae 21 apr 2010 11:06:14

Re: Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!!
 
bafta la slabit

diadorae 21 apr 2010 11:13:07

Re: Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!!
 
buna decizie FrozenVal sper sa pot lua si eu o astfel de decizie ca si eu ma cam infometez.bafta

andra_aly 21 apr 2010 11:14:16

Re: Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!!
 
Citat:

Anterior postat de diadorae (Post 159440)
buna decizie FrozenVal sper sa pot lua si eu o astfel de decizie ca si eu ma cam infometez.bafta

pai de ce nu ne spui cam ce papi tu intr-o zi?:) ti vreo dieta?

FrozenVal 22 apr 2010 09:35:19

Re: Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!!
 
neatza slabutelor! >:D<am reusit sa mananc mai putin si mai sanatos...yeee :P si acum fac si niste exercitii pe care le-am vzt aici pe site (multumesc!! :-*) si ma simt f bine. Am insa o intrebare: cam cat timp pe zi este recomandat sa fac exercitii? ca nu vreau nici sa fac prea putin nici sa exagerez....

angela av 23 apr 2010 09:47:43

Re: Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!!
 
Foarte putine calorii,grija..............

codynutza 25 apr 2010 15:08:30

Re: Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!!
 
eu m-am speriat cand am citit cate efecte negative sunt:-s:-s:-s mai ales ca ma regasesc printre fetele care se infometau...si o spun fara a ma ascunde, fiindca acum vreau sa repar acest lucru si sa am o alimentatie sanatoasa. vreau sa mananac si eu 1000kcal/zi ca si omul normal. pana acum nu am avut probleme de sanatate si sper sa nu am pe viitor.
e foarte bun subiectul si trage un semnal de alarma, mai ales pentru persoanele care fac orice pentru a slabi!

supergirl18 02 mai 2010 12:57:01

Re: Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!!
 
Adevarul e ca te sperii citind riscurile infometarii.Dar de obicei infometarea vine dupa o perioada in care ai mancat haotic,iar infometandu-te ai impresia ca vei slabi mult si intr-un timp f scurt,ceea ce e f eronat:(Si eu militez impotriva EI:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:30:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO