forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ghidul slabitului 100% sanatos (http://forum.slabute.ro/ghidul-slabitului-100-sanatos/)
-   -   Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!! (http://forum.slabute.ro/ghidul-slabitului-100-sanatos/fii-slabuta-inteligenta-spune-nu-infometarii-1207.html)

Sibel H 02 mai 2010 13:30:24

Re: Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!!
 
Citat:

Anterior postat de supergirl18 (Post 172775)
Adevarul e ca te sperii citind riscurile infometarii.Dar de obicei infometarea vine dupa o perioada in care ai mancat haotic,iar infometandu-te ai impresia ca vei slabi mult si intr-un timp f scurt,ceea ce e f eronat:(Si eu militez impotriva EI:)

:)...mi-e, mi-ar place sa rezist intr-o ,zi sa nu mananc ,nimic...pentru a reusi sa-mi purific organismul...dar, niciodata nu am reusit...de ce?...:-/ ....altele cum reusesc sa ramana ,nemancate...:-/

Arodoet 29 iun 2010 16:06:49

Re: Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!!
 
Citat:

Anterior postat de FrozenVal (Post 146507)
Ce faceti slabutelor? Sunt noua pe-aici. Sper sa ma ajutati si voi (si eu) sa-mi recapat increderea in mine >:D< Recunosc ca si eu am avut zile in care ma infometam :( sau mancam doar 1 data pe zi, se vedeau pe moment kg arse dar dupa o vreme iar mancam destul de mult si nesanatos si puneam dublu :(( Am fost f bucuroasa sa gasesc acest forum.! GATA! de azi STOP infometarii! :)

Acum e randul meu sa fiu noua pe aici. Nu prea m-am dumirit 100% cum sa ma invart pe pagina si forum, dar ma descurc. Descoperierea paginii m-a prins bine, exact in momentul in care, in ciuda tututor cunostintelor pe care le-am acumulat cu greu in ultimii 15 ani, eram pe cale sa ma reapuc de o dieta fulger ca sa mearga treba mai repede. Plec peste o luna la mare in Turica. Mi-am dorit de 4 ani sa merg la mare de la nunta mea si nu am mai apucat. Din pacate am avut o perioada foarte dificila, de fapt cea mai groaznica din viata mea ( mi s-a imbolnavit si a murit cineva ffff drag). In perioada asta m-am mai ingrasat 12kg pentru ca ma consolam mancand dar am reusit sa le dau jos cumva pe nesimtie. Am plecat de la 127 si acum ma invart pe la 115. Fac sport destul de regulat din februarie anul trecut sunt la o sala de fitness, de vreo cateva luni bune nu mai slabesc nimic. Adevarul e ca nici nu ma mai ingras, ceea ce e pana la urma senzational, dar nici nu mai slabesc. Asa ca as fi vrut acum sa dau in vechile obicieiuri, dar cred ca pana la urma nu am s-o fac. Poate ca e mai bine sa o iau incet ca la mare nu sunt decat 1 saptamana. Nu are rost sa ma infometez si sa regret dupa aceea ca m-am chinuit groaznic, am slabit ceva si dupa aia la all inclusive am pus triplu la loc. Eu asa fac, nu pun dublu inapoi ci triplu. E o mare calitate a mea...
Concluzia mea dupa 15 ani de cura si chin: Ceea ce ingrasa sunt curele de slabire. Daca nu tineam cura in viata mea acum aveam 75kg si era PERFECT!!!.

craiasa 12 iul 2010 11:41:31

Re: Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!!
 
Am o intrebare vis a vis de dieta mea, pe care am postat-o acum cateva zile...eu daca nu mai consum dulciuri si paine(inculsiv biscuiti,cartofi,etc) o sa am ceva de suferit ? pentru ca eu le-am eliminat 99 % si spun 99 intrucat mai sunt situatii in care ma aflu la anumite mese in care nu prea ai de ales( onomastici,etc.)....si atunci te mai atingi de o tarta,sau de ceva antreuri .

craiasa 12 iul 2010 12:16:31

Re: Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!!
 
A,si inca ceva, poti lua magneziu si fier in dieta ? intrucat am usoare ameteli chiar daca sunt in perioada musafirilor si poate ar trebui sa o pun pe seama dietei fara alimentele amintite ? ???????


ali_lumi 12 iul 2010 12:50:31

Re: Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!!
 
Citat:

Anterior postat de craiasa (Post 250327)
A,si inca ceva, poti lua magneziu si fier in dieta ? intrucat am usoare ameteli chiar daca sunt in perioada musafirilor si poate ar trebui sa o pun pe seama dietei fara alimentele amintite ? ???????

Categoric :) Vitaminele au unda verde intotdeuna.

1905 23 iul 2010 10:20:28

Re: Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!!
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 30866)
Citeste aceste randuri cu atentie!!!
Alege slabitul inteligent, spune NU infometarii!!!
Daca astea nu te-au convins, atunci mai citeste si aceste ultime randuri:

Infometarea duce la:
  • Caderea parului, deci adio coafuri si par frumos si sanatos
  • Deteriorarea unghiilor si dintilor
  • Deteriorarea sanatatii pielii
  • Solicitarea la maxim a majoritatii organelor interne. Sanatatea inimii si a asistemului cardiovascular este pusa in pericol din cauza lipsei substantelor nutritive. Muschii, sistemul imunitar, ficatul si stomacul sunt de asemenea in pericol. Multe fete au murit chiar din aceasta cauza. Inima lor devine atat de slabita incat fac infarct chiar daca nici nu au implinit 20 de ani!
  • Imbolnavirea de osteoporoza
  • Infertilitate
  • Lipsa menstruatie si ovulatie
  • Oboseala, depresii, extenuare, insomnii

Plus scaderea libidoului (ceea ce este destul de"grav" pentru o fata tanara, sa nu uitam ca a face dragoste cu regularitate ne mentine tineri si sanatosi), pelozitate (puf, nu par propriu zis) crescuta.

1905 23 iul 2010 10:23:23

Re: Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!!
 
Citat:

Anterior postat de craiasa (Post 250261)
Am o intrebare vis a vis de dieta mea, pe care am postat-o acum cateva zile...eu daca nu mai consum dulciuri si paine(inculsiv biscuiti,cartofi,etc) o sa am ceva de suferit ? pentru ca eu le-am eliminat 99 % si spun 99 intrucat mai sunt situatii in care ma aflu la anumite mese in care nu prea ai de ales( onomastici,etc.)....si atunci te mai atingi de o tarta,sau de ceva antreuri .

Painea nu trebuie eliminata complet chiar daca esti la dieta. Mananca macar orez integral, sau spaghete integrale (sunt mai sanatoase). Sau cartof copt. Ceva..
Te vei simti lipsita de energie pt ca tu renunti la carbohidrati. Cu masura, totul este bun. Chiar daca esti la dieta. In nici un caz nu trebuie sa elimini 99%.

1905 23 iul 2010 10:27:26

Re: Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!!
 
Citat:

Anterior postat de Sibel H (Post 172793)
:)...mi-e, mi-ar place sa rezist intr-o ,zi sa nu mananc ,nimic...pentru a reusi sa-mi purific organismul...dar, niciodata nu am reusit...de ce?...:-/ ....altele cum reusesc sa ramana ,nemancate...:-/

Nu cred ca iti cureti organismul daca nu mananci nimic. Dupa o sedinta de sport nu te simti purificata? Cred ca ajuta mai mult decat sa nu mananci nimic o zi...:)

yulyka 11 aug 2010 12:09:58

Re: Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!!
 
hey slabuta!!!de cand am citit acest articol nu a mai existat foame pentru mine...ma ajutat ff mult:-*

nicosamaya 06 oct 2010 15:16:53

Re: Fii o slabuta inteligenta, spune nu infometarii!!!
 
da foarte bine de stiut asta,,, eu cerdeamca daca nu mananc slabesc,,,:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:24:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO