forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ghidul slabitului 100% sanatos (http://forum.slabute.ro/ghidul-slabitului-100-sanatos/)
-   -   Slabitul dupa 60 de ani (http://forum.slabute.ro/ghidul-slabitului-100-sanatos/slabitul-dupa-60-ani-12558.html)

derbypesca 01 iul 2014 20:22:46

Slabitul dupa 60 de ani
 
Metabolismul se joaca ....iar slabitul este extrem de dificil...

derbypesca 01 iul 2014 20:29:07

Re: Slabitul dupa 60 de ani
 
Aștept colege de ..suferinta

Mihaela1006 03 iul 2014 09:25:10

Re: Slabitul dupa 60 de ani
 
Buna ziua,

Nu am inca varsta potrivita pentru a va da sfaturi, insa exista o carte, Dieta Montignac pentru femei, care prezinta specificul fiecarei varste si mi s-a parut extrem de utila. O puteti achizitiona de la editura Litera prin internet, sau puteti cauta o librarie Litera in Iasi pentru a o gasi.

Pe scurt, va recomand calduros dieta Montignac, personalizata de dvs. prin citirea cartilor si observarea propriului organism.

Va doresc succes!

derbypesca 04 iul 2014 03:08:40

Re: Slabitul dupa 60 de ani
 
Multumesc pentru interes.Din punctul meu de vedere, indiferent de vârsta cumpătarea e pe primul loc indiferent ce metodă alegi iar dacă te mai si ajuti de sfaturi de bun simt ( combinarea alimentelor, necesitatea miscarii...etc) cu răbdare si perseverenta ai toate șansele sa- ți vezi dorința împlinită ....greutatea cu care sa te simți bine!
Deci succes !

Mihaela1006 04 iul 2014 08:10:14

Re: Slabitul dupa 60 de ani
 
Daca e vorba de miscare si aveti timp puteti incepe prin mers rapid, adica sa mergeti suficient de repede incat sa nu mai puteti vorbi - este cea mai accesibila metoda de miscare. Apoi este urcatul/coboratul pe scari, cardio si gimnastica la saltea - cautati pe youtube filmulete si gasiti tot felul de miscari, le preluati pe cele care vi se potrivesc. Orice forma de miscare faceti, se intaresc muschii si astfel vor consuma mai mult, crescand metabolismul bazal.

Apa, odihna suficienta, relaxarea mentala, sunt atu-uri in plus pentru succesul dietei alimentare.

Mult succes! :)

kartika 04 iul 2014 23:27:50

Re: Slabitul dupa 60 de ani
 
Doamnele mele!
Ehe...
la 60 de ani,am spus-o si ma repet,nu-i ca la 30,40 sau 50 de ani si ne multumim ca "80 "e departe.Are mai putina importanta ce spune cartea,cartile,of ca multe mai sunt si bine se vand(!!) ...daca dimineata esti in stare sa te ridici din pat fara dureri,este un mare pas inainte,iar daca din toate cate le ai de facut,iti ramane o farama de timp pentru plimbare,fericita sa fii !!!
Derby,iti doresc sa reusesti...eu..imi doresc sa fiu sanatoasa,apoi daca reusesc sa dau jos cateva kg,nu plang,dimpotriva...
un sfarsit de saptamana cu mult soare,in suflete si afara !!![*117*][*117*][*72*][*117*]

derbypesca 05 iul 2014 00:07:21

Re: Slabitul dupa 60 de ani
 
Multă, multă sănătate si mult soare in suflet !

kartika 07 iul 2014 22:20:38

Re: Slabitul dupa 60 de ani
 
Citat:

Anterior postat de derbypesca (Post 1356339)
Multă, multă sănătate si mult soare in suflet !

Multumesc,Derby !
Felicitari,ai scapat de un kg...la mai multe!!!
[*48*][*117*]

derbypesca 02 aug 2014 04:02:56

Re: Slabitul dupa 60 de ani
 
Citat:

Anterior postat de kartika (Post 1356530)

Multumesc,Derby !
Felicitari,ai scapat de un kg...la mai multe!!!
[*48*][*117*]

Dupa o luna ca la nebuni reîncep din August....

derbypesca 02 aug 2014 04:11:18

Re: Slabitul dupa 60 de ani
 
Buna dimineața ls toată lumea.
Am început o luna noua cu soare in suflet si mai ales cu speranța ca totul va merge mai bine decât pana acum.

kartika 02 aug 2014 21:18:43

Re: Slabitul dupa 60 de ani
 
Citat:

Anterior postat de derbypesca (Post 1358016)
Buna dimineața ls toată lumea.
Am început o luna noua cu soare in suflet si mai ales cu speranța ca totul va merge mai bine decât pana acum.

Felicitari,Derby!:xDeci..3kg s-au dus,mai ai putine...;);)...mereu incepe o luna noua doar se cheama altfel..apoi un an nou..si un altul...iar noi tot aici cu bucurie,cu soare in suflet..dar mai ales cu speranta,asa cum spui...[*117*][*48*][*94*]

derbypesca 03 ian 2015 05:37:27

Re: Slabitul dupa 60 de ani
 
[QUOTE=derbypesca;1358016

Buna dimineata la toată lumea

derbypesca 03 ian 2015 05:41:52

Re: Slabitul dupa 60 de ani
 
Anul nou sa va aducă numai bucurii cu multa , multa sănătate.
Haideți sa încercam sa slăbim fara excese, cu bun simt si mai ales fara graba ...
Nu aștept minuni dar nici nu mai vreau sa fiu sclava ..mâncării.
Sper sa putem sa ne ajutam una pe alta chiar si prin simpla prezenta pe acest forum.
La mulți ani !

orhidee 03 ian 2015 13:16:37

Re: Slabitul dupa 60 de ani
 
Citat:

Anterior postat de derbypesca (Post 1369626)
Anul nou sa va aducă numai bucurii cu multa , multa sănătate.
Haideți sa încercam sa slăbim fara excese, cu bun simt si mai ales fara graba ...
Nu aștept minuni dar nici nu mai vreau sa fiu sclava ..mâncării.
Sper sa putem sa ne ajutam una pe alta chiar si prin simpla prezenta pe acest forum.
La mulți ani !

La multi ani, Derby!>:D<
Si eu am incetat sa mai cred in minuni asa ca mi-am schimbat stilul de viata! Din 15 noiembrie sunt vegana, mai exact raw vegana si ma simt cu 30 de ani mai tanara! Mi-am recapatat energia de mult uitata... in paranteza fie spus, incepusem sa ma tarasc ca o rama... Am inceput noul stil de viata impreuna cu sotul meu... el este de varsta ta... si amandoi ne simtim fantastic! Analizele au revenit la normal (tensiunea, colesterolul, glicemia)... tot ce ne pare rau este ca nu am stiut mai demult cat de mult rau fac produsele animale!
Inspiratia noastra este domnul doctor Calin Marginean... prelegerile sale (peste 20) sunt pe you tube... si de asemenea Corinnef (o slabuta de pe acest forum care este raw vegana de mai bine de un an... timp in care a slabit 25 kg, iar medicamentele au devenit o amintire)... Este foarte interesant jurnalul ei ... se numeste "Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinnef"...
Inchei dorindu-ti multa sanatate si fericire in noul an! Si daca vrei sa ma vizitezi si tu ma voi bucura din tot sufletul!
%%-%%-%%->:D<:-*>:D<%%-%%-%%-

derbypesca 06 ian 2015 10:05:08

Re: Slabitul dupa 60 de ani
 
MULTUMESC pentru urari si invitatie !
Felicitari pentru noul stil de viata dar eu nu cred ca pot sa-l urmez.
Voi incerca cu ...cumpatarea !!

derbypesca 27 feb 2016 02:33:38

Re: Slabitul dupa 60 de ani
 
Din nou in...ring!!!! Metabolismul tot își face de cap dar eu nu ma las....Am o combinație de dieta Rina plus contribuție ...proprie!!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:09:22.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO