forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ghidul slabutelor incepatoare (http://forum.slabute.ro/ghidul-slabutelor-incepatoare/)
-   -   unde gresesc?????? (http://forum.slabute.ro/ghidul-slabutelor-incepatoare/unde-gresesc-12232.html)

aromitza 12 mar 2013 17:29:51

unde gresesc??????
 
Buna fetelor,am inceput de aproape o luna sa imi corectez alimentatia deci ... nimic paine,dulciuri mancaruri cu prajeli,sucuri indulcite sau cu acid....ok pana aici
SPORT in fiecare zi max 60 min bicicleta , abdomene si cateva ridicari de greutati si cu toate astea in tot acest timp am slabit decat 3 KG
NU stiu unde gresesc???:-/ recunosc ca am mai avut si mici scapari ....un covrig facut din faina integrala sau ceva dulce dar ff putin...
Va rog sa ma ajutati...

ieucumine 12 mar 2013 17:42:38

Re: unde gresesc??????
 
Citat:

Anterior postat de aromitza (Post 1234692)
Buna fetelor,am inceput de aproape o luna sa imi corectez alimentatia deci ... nimic paine,dulciuri mancaruri cu prajeli,sucuri indulcite sau cu acid....ok pana aici
SPORT in fiecare zi max 60 min bicicleta , abdomene si cateva ridicari de greutati si cu toate astea in tot acest timp am slabit decat 3 KG
NU stiu unde gresesc???:-/ recunosc ca am mai avut si mici scapari ....un covrig facut din faina integrala sau ceva dulce dar ff putin...
Va rog sa ma ajutati...


Pai 3 kg intr-o luna e bine. Nu e sanatos sa slabesti rapid. Ia-ti si tu o marja de timp mai mare. Eu sincer as vrea sa slabesc alea 3 kg :))

aromitza 12 mar 2013 17:49:28

Re: unde gresesc??????
 
Cam ce mananc eu: mic dejun - un mar ,ceai de musetel sau un iaurt
pranz - ciorba de pui sau legume fierte
- pui sau peste la cuptor sau abur
cina - salata ( salata ceapa castraveti ridichii ....)
Beau multa apa si gustarile mele sunt fructele : portocale sau mere ,preferatele mele

rozica1965 12 mar 2013 17:55:07

Re: unde gresesc??????
 
Citat:

Anterior postat de aromitza (Post 1234718)
Cam ce mananc eu: mic dejun - un mar ,ceai de musetel sau un iaurt
pranz - ciorba de pui sau legume fierte
- pui sau peste la cuptor sau abur
cina - salata ( salata ceapa castraveti ridichii ....)
Beau multa apa si gustarile mele sunt fructele : portocale sau mere ,preferatele mele

Mananci prea putin,de asta nu mai slabesti!!!!!!!!
Servus!!!!!!

aromitza 12 mar 2013 17:57:03

Re: unde gresesc??????
 
[QUOTE=ieucumine;1234708]Pai 3 kg intr-o luna e bine. Nu e sanatos sa slabesti rapid. Ia-ti si tu o marja de timp mai mare. Eu sincer as vrea sa slabesc alea 3 kg :))[/QUOTE
Nu vreau sa slabesc rapid dar nici cu viteza melcului....mai putin de un kg pe saptamana:(

ieucumine 12 mar 2013 17:58:13

Re: unde gresesc??????
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1234727)

Mananci prea putin,de asta nu mai slabesti!!!!!!!!
Servus!!!!!!


Da, mai ales dimineata. Atunci trebuie sa mananci cel mai mult. Incearca o omleta sau iaurt cu cereale integrale fara zahar sau fulgi de ovaz cu iaurt si o banana taiata feliute. Mie dimineata imi place sa mananc iaurt cu cereale, omleta sau paine prajita cu unt si felii de banana. Vezi ca mai sunt ceva biscuiti de mic-dejun, plini de cereale si ii poti manca cu lapte sau suc de portocale :)

rozica1965 12 mar 2013 18:01:12

Re: unde gresesc??????
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1234733)
Da, mai ales dimineata. Atunci trebuie sa mananci cel mai mult. Incearca o omleta sau iaurt cu cereale integrale fara zahar sau fulgi de ovaz cu iaurt si o banana taiata feliute. Mie dimineata imi place sa mananc iaurt cu cereale, omleta sau paine prajita cu unt si felii de banana. Vezi ca mai sunt ceva biscuiti de mic-dejun, plini de cereale si ii poti manca cu lapte sau suc de portocale :)

Da...........si la pranz trebuie sa manance mai mult.......si seara nu doar o salata.......si ceva proteine!

aromitza 12 mar 2013 18:09:16

Re: unde gresesc??????
 
offf .... ce greu este!!!Va multumesc pt sfaturi...o sa le urmez sigur!

ieucumine 12 mar 2013 18:14:20

Re: unde gresesc??????
 
[QUOTE=aromitza;1234730]
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1234708)
Pai 3 kg intr-o luna e bine. Nu e sanatos sa slabesti rapid. Ia-ti si tu o marja de timp mai mare. Eu sincer as vrea sa slabesc alea 3 kg :))[/QUOTE
Nu vreau sa slabesc rapid dar nici cu viteza melcului....mai putin de un kg pe saptamana:(



Pai in primul post ziceai ca in nici o luna ai slabit 3 kg. Mie nu mi se pare deloc viteza melcului, ci ca ai slabit rapid. Nu e prea ok sa slabesti mai mult de jumatate de kg intr-o luna.

rozica1965 12 mar 2013 18:16:42

Re: unde gresesc??????
 
Citat:

Anterior postat de aromitza (Post 1234742)
offf .... ce greu este!!!Va multumesc pt sfaturi...o sa le urmez sigur!

Nu e greu deloc......doar trebuie sa mananci mai mult...
Scuze ca m-am bagat in discutie.....;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:46:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO