forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Gimnastica&Pilates (http://forum.slabute.ro/gimnastica-pilates/)
-   -   Karate (http://forum.slabute.ro/gimnastica-pilates/karate-10579.html)

azumy 10 nov 2011 01:26:15

Karate
 
buna fetelor...sunt noua pe aici:) pana acum o luna mam incadrat in categoria 100-110 dar acum foarte fericita pot spune ca am trecut la 90-100....sper ca pana de craciun sa trec si de aceasta categorie:D


As avea si eu nevoie de un sfat de la voi....am vazut un afis cum ca te poti inscrie la karate si mia trecut prin gand sa merg si eu ca de foarte mult timp imi doream sa ma apuc si eu de ele:)..insa .problema la mine e alta...as merge dar cum am 96 kg in prezent:( imi e rusine sa merg pentru ca am inpresia ca vor rade celilalti de mine:-s si nu stiu ce sa fac...voi ce ma sfatuiti?:-/

anqutz 10 nov 2011 12:42:03

Re: Karate
 
Buna! Te sfatuiesc sa lasi rusinea de-o parte si sa te duci. In primul rand vei fi in kimono, deci in ceva lejer. In al 2-lea rand, e distractiv, arzi si multe kcal si inveti si ceva folositor. Asa ca du-te cu tupeu si pofta de antrenament. :)

Jayen 10 nov 2011 13:49:17

Re: Karate
 
Bunaa :),eu te sfatuiesc sa mergi,de ce nu?Nu doar slabutele pot sa mearga,e deschis pentru toata lumea.Mergi sa vezi daca iti place si daca te convinge continua sa mergi
,daca nu,nu-i nimic:).Fii curajoasa.Pupici :*:*.

Jayen 10 nov 2011 13:50:37

Re: Karate
 
Am uitat sa te felicit pt kg pierdute:).Deci,FELICITARI:).

quarc 10 nov 2011 14:32:42

Re: Karate
 
Du-te cu inima impacata.

Daca este un maestru cum trebuie, iti garantez ca nu o sa rada nimeni de tine. Toti sunt preocupati sa invete si sa se perfectioneze.
Daca totusi o sa rada cineva, probabil ca o sa fie vre-un mucios de 9 ani al carui respect il vei castiga cand o sa il invingi la kumite dupa trei sau patru luni.

Judo, Nipon Jiu-jistu, Brazilian Jiu-jistu, orice karate, box, Kick-box, Muay-thai, Aiki, Ninjutsu oricare te vor ajuta. Incet si cu rabdare ca sa nu te ranesti.
Te vor invata cum sa te misti eficient. Fiecare putin diferit insa in aceeasi idee. Ai incredere cand iti spun ca o ora de antrenament te invata si te forteza mai mult decat orice clasa de spinning pe care ai putea sa o iei.
Si daca antrenamentul nu e suficient de intens pentru tine, poti oricand sa suplimentezi acasa cu ce inveti la sala.>:)

Bafta si sa ne anunti cand ai dat examenul de 1Dan!

deadcountess 10 nov 2011 16:37:30

Re: Karate
 
Da, clar, du-te. Artele martiale sunt extrem de motivante. Pe langa ca faci miscare tu practic inveti ceva nou. Nu te mai gandi la kg, cum spune si Quarc oamenii aia sunt concentrati la cu totul altceva, nu stau sa te studieze pe tine.
Nu are rost sa renunti din cauza complexelor la nici o activitate care ti-ar putea placea. Eu am facut greseala asta -- ani de zile am evitat sa inot din cauza ca aveam celulita, si nu am avut decat de pierdut.

azumy 28 nov 2011 09:17:01

Re: Karate
 
hy...ms mult pt sustinere ^_^...sper sa reusim cu toate sa dam jos cat ne-am propus si sa incercam sa ne indeplinim visele;)

si scuze fetelor ca nu am raspuns mai repede dar nam mai intrazt pe forum ca eram cam ocupata cu faqulta:D

deadcountess 28 nov 2011 11:03:07

Re: Karate
 
Cum e la karate? Iti place?

quarc 29 nov 2011 14:43:57

Re: Karate
 
Iti place?
La ce si cine te-ai dus?

quarc 12 dec 2011 10:26:01

Re: Karate
 
Deci nu te-ai dus!


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:22:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO