forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ingrasare (http://forum.slabute.ro/ingrasare/)
-   -   Un nou jurnal...o noua viata - princess95 (http://forum.slabute.ro/ingrasare/nou-jurnal-noua-viata-princess95-8533.html)

princess95 11 mar 2011 15:22:21

Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Buna fetelor.....
Ma numesk Nadea si peste 16 zile implinesk 16 ani:-":-":-"
Vreau de akum sa-mi skimb cardinal viata si de aceea incep un nou jurnal[*101*][*101*][*101*]
Deci eram Anorexica si ajunsesem la 39 kg .....akum nustiu kite kg am dar mai mult...mult mai mult si sunt deja de 30 min nu sunt Bulimica puteti sa-mi vedeti povestea in http://forum.slabute.ro/anorexie/jur...ss95-6973.html
Va ridei ca nu sunt Bulimica de 30 min [*64*],dar eu sunt deja sigura ca nu sunt[*20*]
Am fost kind imi creea singura probleme akum nu mi le creez asak [*14*]incep o noua fila din viata mea ,una curata[*22*]
Mi-am pus in scop deja sa fii sincera la 100 ku voi si sa va zik absolut totul ce manink,din moment ce nu am kintar ma va ajuta calculatorul de calorii[*66*]
INCEP KIAR AKUM........[*fluture*]Urati-mi SUCCES IN LUPTA KU MN INSUSI[*fluiera*]

CrisetenO 11 mar 2011 15:32:31

re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Bravo Nadea, e bine ca ti-ai impus sa incepi de la inceput.

Cel mai important, precum iti zic mereu, e sa nu te dai batuta, sa incerci mereu, orice s-ar intampla, sa iesi la suprafata. Spune-ne tot ce mananci si in ce cantitati, si spune-ne si cand si daca iti provoci voma. Noi nu te vom certa, dar daca scrii aici tot ce se intampla vei constientiza mai mult ce se schimba in viata ta.

Iti sugerez si sa iti alegi in fiecare zi 2 ceasuri in care sa iesi afara din casa si sa mergi la plimbare, la jogging, sa te vezi cu prietenele pe la cumparaturi, sa te joci cu un catel sau o pisica preferata, in fine, sa iesi din cotidianul vietii.

Inainte cu mult curaj, sigur vei reusi!

Cu mult drag,
Cristina

princess95 11 mar 2011 15:44:01

re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Buna sunt in al 9-lea cer ca ma sustii[*3*]si ca crezi in mine chiar mai mult decit eu insumi.....[*12*] Deci Cristina de azi inainte iti voi spune fiecare pas pe care-l fak si sper ca asta ma v-a ajuta.De voma koinstiitezez ca-i rau deja ma doare un rinichi,eu si asa am probleme cu ei[*12*]De akum o sa fak sport[*ciclism*]aerobic caci ma calmeaza azi la 4 asam facut[*72*]apoi m-ai intrebat cemi place sa fak ...pai chestii de genu asta de pus la mn
http://forum.slabute.ro/slabuta/prin...agine22262.jpgun fel de bratari....
Apoi in lupta cu mn insumi ma voi ghindi ca la concurs am izbutit sa manink normal si deci pot.................[*4*]Si de fiecare data kind voi fi aproape de KRIZA
intru si caut sustinerea voastra

va pup[*52*]

princess95 11 mar 2011 15:49:46

re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
da neaparat manink la mn in camera I-AM PUS MAMEI DEJA CONDITIE caCI va fi spre binele meu....apoi kind voi mai vrea sa manink ceva (am in vedere kriza ) voi privi in oglinda si SPORT MUKLT SPORT[*fitness*]

CrisetenO 11 mar 2011 15:49:56

re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Draga Nadea,

Foarte bine ca iti place sa faci bratari! Deci hai sa facem un targ. De fiecare data dupa ce mananci un fel de mancare, incearca sa-ti innadesti o bratara pe care sa pui ce ai mancat. Apoi dupa ce termini poti sa mai mananci ceva, si iar pui pe bratara. In asa fel in fiecare zi ai cate o bratara. Bratarile din zilele bune le pui intr-o parte. Cele din zilele rele le pui in alt loc. Crezi ca poti face asa ceva? Nu stiu cat dureaza sa faci bratarile.

Deci sa zicem de dimineata ca iti vine sa mananci ceva. Bun, mananca un corn cu gem si o cana de lapte. Acum trebuie sa te opresti, pentru ca trebuie sa pui pe bratara ce ai mancat. Daca intarzai la scoala, trebuie sa faci bratara in pauze sau cel tarziu cand te intorci acasa. Bine asa?

Si vino si ne spune si noua ce mananci.

Eu cred in tine pentru ca stiu cat de puternica trebuie sa fii ca sa ajungi la 39 kg fara sa calci aiurea. Hai spune si tu: crezi ca 39 kg e normal pentru tine? Trebuie sa fi fost moarta de foame! Daca ai rezistat atunci, vei rezista si acum, esti o campioana!

Cu mult drag,
Cristina

princess95 11 mar 2011 15:55:00

re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
pai nustiu cum puteam,dar daca puteam atunci akum sigur voi putea sa ma intorc la normal asa-i???

De bratari ok o sa fak asta......................si o sa stiu ca nu trebuie sa te dezamagesk;)
Voi Fi Tare:D:D:D:D
POT ASTA[*culturism*]

princess95 11 mar 2011 16:00:16

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Si folosesk neaparat meniul de calorii...
[*6*][*6*][*6*]
VOI REUSI!!!
[*scrie*][*scrie*][*scrie*][*scrie*]
IN VIATA
mai sunt placeri inafara de a minka
[*interzis*][*interzis*][*interzis*][*interzis*]
deci manink doar atit kit necesit si daca vreau ceva mai e si mn zi
[*paste*][*paste*][*paste*]
SUNT SIGURA
CA IN ACEASTA LUPTA
eu voi invinge
[*67*][*67*][*67*][*67*]

princess95 11 mar 2011 16:08:15

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
Cristina dar de ce mi-a postat subiectul la ingrasare??????
eu nu vreau sa ma ingras:((:((:((

CrisetenO 11 mar 2011 16:18:07

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
E ok, Nadea, sunt sigura ca Slabuta stie ce face. Cred ca de fapt subiectul tau ar trebui sa intre la Bulimie, dar cred ca din cauza ca ai dat foarte putine informatii despre situatia ta, le-a fost greu moderatorilor sa vada unde te integrezi.

Nu-ti fa probleme: oriunde ai fi pe forum eu nu am sa te pierd din vedere. Si apoi, tu stii exact ce vrei, nu? Asta inseamna ca nimeni nu te va putea abate din drum. Te pup tare dulce,

Cristina

princess95 11 mar 2011 16:20:31

Re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95
 
ai dreptate
stiu ce fak
asa ca nimeni ma ma va opri deakum


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:07:51.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO