forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ingrasare (http://forum.slabute.ro/ingrasare/)
-   -   Vreau sa ma ingras (http://forum.slabute.ro/ingrasare/vreau-ma-ingras-8934.html)

ktalinaa 18 apr 2011 19:46:46

Vreau sa ma ingras
 
Buna fetelor. Ma numesc Catalina si am 17 ani, si vreau sa-mi schimb viata. Intotdeauna am fost slaba, si mereu mi-am dorit sa ma mai ingras putin, numai ca din contra, am slabit foarte mult in ultimul timp. Problema la mine este ca am si probleme cu stomacul, uneori vomit doar de la miros. Dar mi-am dat seama ca atunci cand beam cola si cafea vomitam a doua zi 100%, asa ca de la 4-5 cafele pe zi si 2 doze de cola am ajuns sa nu mai beau nimic din niciuna, doar asa ocazional. Am mai inceput si asta vara o cura de ingrasare, dar am renuntat. Insa acum sunt decisa. Trebuie sa ma lupt si sa castig. Pana la urma nu am nimic de pierdut. Am sa scriu in fiecare zi ce mananc, si am sa-mi numar caloriile sa ma asigur ca mananc atat cat trebuie.

justbelieve 19 apr 2011 06:48:21

re: Vreau sa ma ingras
 
Citat:

Anterior postat de ktalinaa (Post 626803)
Buna fetelor. Ma numesc Catalina si am 17 ani, si vreau sa-mi schimb viata. Intotdeauna am fost slaba, si mereu mi-am dorit sa ma mai ingras putin, numai ca din contra, am slabit foarte mult in ultimul timp. Problema la mine este ca am si probleme cu stomacul, uneori vomit doar de la miros. Dar mi-am dat seama ca atunci cand beam cola si cafea vomitam a doua zi 100%, asa ca de la 4-5 cafele pe zi si 2 doze de cola am ajuns sa nu mai beau nimic din niciuna, doar asa ocazional. Am mai inceput si asta vara o cura de ingrasare, dar am renuntat. Insa acum sunt decisa. Trebuie sa ma lupt si sa castig. Pana la urma nu am nimic de pierdut. Am sa scriu in fiecare zi ce mananc, si am sa-mi numar caloriile sa ma asigur ca mananc atat cat trebuie.

Bine ai venit Catalina!>:D<
Asteptam meniul de azi;;)

jessik 19 apr 2011 07:37:34

re: Vreau sa ma ingras
 
cat de slaba poti fi...pai asa ai fost emreu, sa nu poti manca? ca la slabit trebuie s ao iei incetul, cu incetul nu poti manca 1000 calorii daca inainte mancai 100.
asa ca nu manca brusc, mai ales ca ai probleme de sanatate..

vivis 19 apr 2011 07:59:30

re: Vreau sa ma ingras
 
Nu stiu de ce ai abuzat atat de cofeina, eu la anii mei abia beau o ceasca de cafea. Incearca sa faci un control medical (ficat, fiere, stomac) sa vezi daca e totul in regula. E bine sa incepi sa mananci legume crude cat mai diversificate, ciorbita si mancare regulat. Iti urez multa sanatate!

ktalinaa 19 apr 2011 12:02:57

re: Vreau sa ma ingras
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 627159)
cat de slaba poti fi...pai asa ai fost emreu, sa nu poti manca? ca la slabit trebuie s ao iei incetul, cu incetul nu poti manca 1000 calorii daca inainte mancai 100.
asa ca nu manca brusc, mai ales ca ai probleme de sanatate..

nu am fost mereu chiar asa. am slabit in ultimul timp mult. asta vara aveam cam 48 kg.

ktalinaa 19 apr 2011 12:06:18

re: Vreau sa ma ingras
 
o zi care nu a inceput prea bine. am vomitat de dimineata si m-a durut teribil stomacul. cred ca de la antibioticul pe care il iau pentru ca sunt foarte racita. abia am reusit sa mananc doua banane si niste covrigei, si acum niste ciorbita de pui. inca mai imi este foame, dar mai astept putin, nu vreau sa vars tot ce-am reusit sa mananc azi..

deadcountess 19 apr 2011 12:11:10

Re: Vreau sa ma ingras
 
Nu e in regula sa vomiti asa frecvent. Mergi la un medic sa vezi care e cauza si iti organizezi alimentatia in functie de indicatiile medicului.

ktalinaa 19 apr 2011 12:19:25

Re: Vreau sa ma ingras
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 627572)
Nu e in regula sa vomiti asa frecvent. Mergi la un medic sa vezi care e cauza si iti organizezi alimentatia in functie de indicatiile medicului.

am fost si mi-a dat niste pastile pe care trebuie sa le iau dupa ce termin antibioticul

P.S. am obs ca meniul de ieri mi s-a salvat pe ziua de azi. aveti idee cum pot sa-l mut pe data de ieri?

deadcountess 19 apr 2011 12:38:35

Re: Vreau sa ma ingras
 
Citat:

Anterior postat de ktalinaa (Post 627579)
am fost si mi-a dat niste pastile pe care trebuie sa le iau dupa ce termin antibioticul

P.S. am obs ca meniul de ieri mi s-a salvat pe ziua de azi. aveti idee cum pot sa-l mut pe data de ieri?

Eu am inteles ca vomiti de mult dinainte de antibiotic, sau m-am inselat?

Pt a muta meniul pe data de ieri dai click pe data si alegi ziua.

ktalinaa 19 apr 2011 12:56:17

Re: Vreau sa ma ingras
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 627597)
Eu am inteles ca vomiti de mult dinainte de antibiotic, sau m-am inselat?

Pt a muta meniul pe data de ieri dai click pe data si alegi ziua.

gata, am gasit, mersi mult :*

da, vomitam inainte, dar mi-am revenit dupa ce m-am lasat de cola si cafea. acum nu prea mai am probleme, doar daca mananc de la fast food (mancarea de la mec face exceptie), sau picant, sau de la mirosuri prea tari.


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:29:20.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO