forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ingrijire corporala (http://forum.slabute.ro/ingrijire-corporala/)
-   -   Cat de des mergeti la solar, dupa ce v-ati bronzat? (http://forum.slabute.ro/ingrijire-corporala/cat-des-mergeti-solar-dupa-v-ati-bronzat-3813.html)

mishutza 12 mai 2010 10:15:02

Cat de des mergeti la solar, dupa ce v-ati bronzat?
 
Fetelor,cat de des mergeti la solar dupa ce ati ajuns deja la culoarea pe care v-o doriti?Ideea e ca sa ne mentinem culoarea,nu sa ne mai innegrim.

Sibel H 12 mai 2010 11:30:26

Re: Cat de des mergeti la solar, dupa ce v-ati bronzat?
 
:)....o, data pe saptamana....sedinta de 5 minute,...si pana ajung la culoarea optima pentru ,piele....ma duc de 2 ori pe, saptamana sedinte de 7 minute....intodeauna, pentru mine a fost super...bine...si nu am probleme nici cu culoarea s-au pielea..sant, multumita....

ali_lumi 12 mai 2010 11:40:04

Re: Cat de des mergeti la solar, dupa ce v-ati bronzat?
 
Eu dupa ce mi-am obtinut bronzul dorit , ma mai duc odata pe sapt 9 sau 12 minute .

mishutza 12 mai 2010 11:45:15

Re: Cat de des mergeti la solar, dupa ce v-ati bronzat?
 
Aha,multumesc fetelor,deci in principiu odata pe saptamana.Cate minute stati fiecare din pacate pe mine nu ma prea ajuta,aparatul la care merg eu e cu senzori si am stat de prima oara 20 de minute.Probabil o sa merg in continuare odata pe saptamana la el sa vad cum se mentine.
Multumesc>:D<

ali_lumi 12 mai 2010 11:50:25

Re: Cat de des mergeti la solar, dupa ce v-ati bronzat?
 
Wow 20 de minute , mi se pare mult , dar bine debine de solar acum.
Eu am inceput cu 9 - 3 sedinte, apoi 12 de vro 2 ori si sunt multumita:)

Sibel H 12 mai 2010 11:51:41

Re: Cat de des mergeti la solar, dupa ce v-ati bronzat?
 
....Cauta, solare...sistem" turbo"...astea, sant cele mai indicate...bronzeaza ,rapid..si iti da si o culoare de vis in primele trei sedinte...putin ,pretul pe minut este mai mare dar, merita...nu-ti arde pielea...nu te inrosesti si dispare ,bronzul...din, prima sedinta se vede primul bronz si nu-l pierzi la dus s-au baie cand te speli....

mishutza 12 mai 2010 11:56:09

Re: Cat de des mergeti la solar, dupa ce v-ati bronzat?
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 184888)
Wow 20 de minute , mi se pare mult , dar bine debine de solar acum.
Eu am inceput cu 9 - 3 sedinte, apoi 12 de vro 2 ori si sunt multumita:)

Ali,si eu m-am socat prima oara,am intrebat-o pe aia de vreo 3 ori daca e sigura ca nu ma ard.Dar,:Dnu am facut imediat,am lasat Pogsterul,ca eu luam antibiotice si nu m-au lasat ca ma patez pe piele.Am vazut ca nu s-a ars el,am mers si eu apoi.
E cu un senzor de il pun pe frunte si undeva pe sold si el isi calculeaza chestiile.Am vazut ca in unele sedinte imi inchide zona fetei,umerii,chestii de ale lui.Si nu ma-m ars deloc,nu m-am inrosit,a fost un bronz extrem de slabut.

mishutza 12 mai 2010 11:57:28

Re: Cat de des mergeti la solar, dupa ce v-ati bronzat?
 
Citat:

Anterior postat de Sibel H (Post 184890)
....Cauta, solare...sistem" turbo"...astea, sant cele mai indicate...bronzeaza ,rapid..si iti da si o culoare de vis in primele trei sedinte...putin ,pretul pe minut este mai mare dar, merita...nu-ti arde pielea...nu te inrosesti si dispare ,bronzul...din, prima sedinta se vede primul bronz si nu-l pierzi la dus s-au baie cand te speli....

Asa e Sibel,sunt Turbo si diferite numere pe langa ele,cel la care merg eu e singurul de acolo cu senzori.Si e si cel mai scump,dar 8 euro pe cele 20de minute.Celelalte sunt mai puternice ,nu au senzor si sunt si mai ieftine,dar eu prefer la asta,ca ma gandesc ca daca e mai nou e si mai safe.

ali_lumi 12 mai 2010 12:08:52

Re: Cat de des mergeti la solar, dupa ce v-ati bronzat?
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 184899)
Ali,si eu m-am socat prima oara,am intrebat-o pe aia de vreo 3 ori daca e sigura ca nu ma ard.Dar,:Dnu am facut imediat,am lasat Pogsterul,ca eu luam antibiotice si nu m-au lasat ca ma patez pe piele.Am vazut ca nu s-a ars el,am mers si eu apoi.
E cu un senzor de il pun pe frunte si undeva pe sold si el isi calculeaza chestiile.Am vazut ca in unele sedinte imi inchide zona fetei,umerii,chestii de ale lui.Si nu ma-m ars deloc,nu m-am inrosit,a fost un bronz extrem de slabut.

Interesant .:-?
eu tot la turbo merg.

Sibel H 12 mai 2010 12:39:42

Re: Cat de des mergeti la solar, dupa ce v-ati bronzat?
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 184902)
Asa e Sibel,sunt Turbo si diferite numere pe langa ele,cel la care merg eu e singurul de acolo cu senzori.Si e si cel mai scump,dar 8 euro pe cele 20de minute.Celelalte sunt mai puternice ,nu au senzor si sunt si mai ieftine,dar eu prefer la asta,ca ma gandesc ca daca e mai nou e si mai safe.

.:)...Probabil..este, sistem nou..solarul pe care il folosesti...si cu senzori de masurare a temperaturi...s-au, ce dispozitive de calcul are...este dotat posibil...cu un anumit program personalizat....nu ,cunosc respectivul sistem....dar, tot mi se pare mult...20 de minute p,e sedinta.....dar, daca esti multumita de bronzul care il ai...zic ca este, OK...ai sa vezi dupa o perioada de o luna..daca, este uniform tot bronzul pe corp....


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:16:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO