forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ingrijire corporala (http://forum.slabute.ro/ingrijire-corporala/)
-   -   Creme inainte si dupa bronz (http://forum.slabute.ro/ingrijire-corporala/creme-inainte-dupa-bronz-4178.html)

bogica 15 iun 2010 17:12:34

Creme inainte si dupa bronz
 
a venit vara si e "sezonul" bronzatului.as vrea sa stiu ce creme folositi pentru un bronz frumos, dar si dupa sa nu ne mearga pielea jos.

UluceanuAnaMaria 15 iun 2010 17:22:03

Re: Creme inainte si dupa bronz
 
Buna! Spre rusinea mea, inainte de plaja nu ma dau mai cu nimic.. Ultima oara cand am fost la plaja m-am dat cu un fel de gel cu SPF 10 de la Avon care este dedicat mai ales expunerii la soare atunci cand iesim in oras :) La plaja ma dau cu SPF 30 (nu renunt niciodata la SPF mare.. am avut in familie cazuri de cancer de piele :( ) tot de la Avon.. (asta pentru ca le am prin casa, cand o sa se termine as vrea sa incerc ceva de la Nivea sau Vichi.. ) iar pe picioare ma dau cu spray pentru intensificarea bronzului de la Elmiplant (sau mai fur de la prietena mea tot spray dar de la Nivea :D :)) ) care e foarte dragut mai ales ca are pulverizator :) Cand vin de la plaja, ma dau cu un unt de la Avon. Ambalajul este de culoare albastruie. Imi place foarte mult ca e foarte cremos (in ciuda faptului ca e unt de corp) si are un miros :x Ula-laa.. :x

Tu ce produse folosesti?

bogica 15 iun 2010 17:29:34

Re: Creme inainte si dupa bronz
 
eu folosesc uleiul de masline, iar dupa creme de la nivea

ali_lumi 15 iun 2010 17:33:06

Re: Creme inainte si dupa bronz
 
Eu in general cand ajuns la plaja, am boala sa ma dau cu ulei din extract de morcov.
Imi da un bronz tare frumos si rapid. Iar dupa o crema cat mai racoritoare , non-grasa

bogica 15 iun 2010 17:41:16

Re: Creme inainte si dupa bronz
 
am auzit ca betacarotenul ajuta foarte mult pt un bronz superb.daca mancam in fiecare zi cate un morcov o sa avem un bronz de invidiat

drama queen 15 iun 2010 18:46:49

Re: Creme inainte si dupa bronz
 
Eu pentru bronz folosesc berea neagra si uleiul de la gerovital sunt singurele care imi plac . si dupa bronz aplic o lotiune de la Garnier cu extract de cactus. este bestiala.:)

andra_aly 15 iun 2010 22:34:59

Re: Creme inainte si dupa bronz
 
Citat:

Anterior postat de UluceanuAnaMaria (Post 220399)
Buna! Spre rusinea mea, inainte de plaja nu ma dau mai cu nimic.. Ultima oara cand am fost la plaja m-am dat cu un fel de gel cu SPF 10 de la Avon care este dedicat mai ales expunerii la soare atunci cand iesim in oras :) La plaja ma dau cu SPF 30 (nu renunt niciodata la SPF mare.. am avut in familie cazuri de cancer de piele :( ) tot de la Avon.. (asta pentru ca le am prin casa, cand o sa se termine as vrea sa incerc ceva de la Nivea sau Vichi.. ) iar pe picioare ma dau cu spray pentru intensificarea bronzului de la Elmiplant (sau mai fur de la prietena mea tot spray dar de la Nivea :D :)) ) care e foarte dragut mai ales ca are pulverizator :) Cand vin de la plaja, ma dau cu un unt de la Avon. Ambalajul este de culoare albastruie. Imi place foarte mult ca e foarte cremos (in ciuda faptului ca e unt de corp) si are un miros :x Ula-laa.. :x

Tu ce produse folosesti?

Mi-am dat si eu comanda de la avon de ce spui tu acolo:D daca spui tu caeste bun, atunci e ok. nu sunt ce sti ce multumita de produsele avon.. dar merge;)

Laura 16 iun 2010 16:08:03

Re: Creme inainte si dupa bronz
 
Am intalnit anul trecut la Felix o domna, care era asa de frumos bronzata, si inca statea la soare, si nu i se ducea piele jos:-o.....m-am mirat tare, pentru ca mie mi se duce foarte usor pielea jos, daca stau la soare 2-3 zile, gata, deja incepe sa se duca jos:(, si doamna aia folosea creme preparata de ea....;)
Mi-a zis ca crema asta e cea mai buna ca sa fixeze bronzul pe piele, si sa-l mentina, si pentru piele foarte buna...........ea o prepara asa:
1 sticluta de ulei de masline pentru masaj(de la farmacie mi0-a zis ca a luat-o)
1 sticluta de lotiune Doina de Farmec
Le amesteca si se ungea pe corp si inainte de mers la plaja, si la plaja si dupa plaja;)
Mi-a dat si mie atunci si e un pic uleioasa, dar foarte eficienta, imi amintesc ca ma ustura fata foarte tare dupa plaja, desi am foslosit creme de la nivea si cand puneam un pic de crema ma ustura si mai tare, dar cu crema de la Doamna rspectiva nu ma ustura deloc, inca imi facea bine:)
Sper sa nu uit si sa-mi cumpar cu prima ocazie, ca acum am uitatx-(

drama queen 16 iun 2010 19:35:10

Re: Creme inainte si dupa bronz
 
Da intradevar laptele Doina este eficient dar pe la mare nu prea se gaseste. Daca este luati-va de acasa. :)

drama queen 16 iun 2010 19:36:05

Re: Creme inainte si dupa bronz
 
Am uitat este folosit si simplu pentru ca vindeca arsurile provocate de soare. Merita incercat. Si cel cu capac mov dar si cel vernil .:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:27:42.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO