Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Machiaj, cosmetica, tratamente corporale

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 06 iul 2011, 12:51:08
my23ro's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 01 dec 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 38
Date: 160cm, 60.5kg
Mesaje: 28
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Machiaj, cosmetica, tratamente corporale

Mary...
Eu am acasa lipogel anticelulitic exact asa se cheama. L'am cumparat de la farmacie. E gramaj mare, pret accesibil si e pe baza de cafeina si colagen. Produsele din comert anticelulitice au aproape toate un continut de cafeina.

Cu acest gel imi fac masaj seara- eu folosesc pentru masaj ,aparatul de la relax and tone. Mare prostie ca l-am cumparat dar nici nu vreau sa il las nefolosit.

O data pe saptamana imi fac o exfoliere cu gelul de dus de la **********, e foarte bun.

Iar ca impachetari eu mi-am facut timp de luna, zi de zi ( pentru ca munceam doar noaptea ) un amestec de ulei de ricin+ulei de masline+zeama de lamaie+vit.a+vit e.

Uleiul de ricin si vitaminele le gasesti la farmacie. Cu vitamina E vei avea o surpriza pentru ca se gaseste doar capsule si trebuie sa le spargi. Din o capsula vei scoate exact o picatura. Pentru o masca sparge cam 5 capsule. Daca iti ramane din amestecul care lai preparat bagal la frigider. Il poti refolosi. Eu imi faceam pentru o saptamana o data.

Apoi poti folosi zatul de la cafea caldut amestecat cu ulei de masline. La fel il aplici pe zonele cu probleme si te infasori in folie.

Zatul de cafea iti lasa pielea catifelata dupa prima folosire si combate si celulita.

Eu vreau sa incerc sa topesc singura ciocolata si sa ma impachetez.

In mod normal ar fi bine sa iti faci impachetarile seara si sa dormi asa.

Eu de cand nu mai lucrez mi le fac ziua, ma imbrac cat pot de bine si imi vad de treaba prin casa.

Impachetari iti poti face cu orice crema anticelulitica ai acasa, dar eu te sfatuiesc sa pastrezi cremele scumpe pentru masaj. Au efect mai sigur...

Incearca sa te tii macar o saptamana de prima impachetare si sa revii sa imi scrii ce parerea ai. Lasa folia pe tine cat poti mai mult. Eu stateam cam o 8-10 ore. Depinde cat dormeam.

Foloseste aparatul care lai primit de la mama ta si in combinatie cu putin sport vei ramane surprinsa.

Mai ceva... eu daca stau la soare, ma ung cu unt de cacao. Nu are nici o legatura cu celulita, dar da un bronz perfect...Arata sublim pielea.
my23ro, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
my23ro, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1579 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1062 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Regulament; 06 iul 2011 at 12:55:28. Motiv: Incalcare regulament: specificare marci comerciale pana in 30 mesaje
  #22 (permalink)  
Vechi 06 iul 2011, 13:07:44
my23ro's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 01 dec 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 38
Date: 160cm, 60.5kg
Mesaje: 28
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Machiaj, cosmetica, tratamente corporale

Alyna....

Ti-am scris aici ce stiu eu despre ingrijirea tenului mixt. O combinatie intre internet, suportul meu de curs si diferite carti de cosmetica care le am acasa.
Tenul mixt
Tenul mixt este frecvent intalnit. El prezinta o secretie grasa pe nas barbie, frunte, restul portiunilor fiind uscate. In ingrijirile zilnice trebuie tinut seama de aceasta, caracteristica. pentru a aplica produse specifice fiecarei regiuni.
Curatirea se face cu o crema sau cu lapte demachiant, apoi se sterge obrazul cu un tampon de vata imbibat cu o lotiune din plante (tei, nalba, musetel) sau cu o lotiune tonica. Dupa demachiere si aplicarea lotiunii se recomanda folosirea unei creme de noapte.
Dimineata, se aplica crema de zi, care va servi atst pentru protectia pielii, cst si ca suport pentru pudra. Excesul de crema se indeparteaza usor cu un servetel subtire de hartie, prin apasarea acestuia pe fata, din loc in loc.
Pentru ingrijirea zilnica a fetei, dermatologii recomanda ca prosopul sa fie schimbat la doua zile si acesta sa fie fiert in apa, fara adaos de detergent, uscat si calcat cu fierul fierbinte. Aceasta protejeaza obrazul de actiunea diferitilor microbi.
Se recomada ca obrazul sa nu fie sters puternic cu prosopul, ci numai prin apasari usoare.
Aplicarea de masti si masajul nu trebuie sa lipseasca din ingrijirea oricarui tip de piele. Barbia, aripile nasului, zonele dintre sprancene, sunt zone care in general sunt mai grase.
In fiecare seara, pentre prevenirea formarii ridurilor ,din jurul ochilor, este necesar se aplice pe aceste portiuni o crema grasa pe baza de lanolina sau colesteterol. Este bine ca ochii sa se stearga, zilnic cu o infuzie de flori de albastrele sau musetel.
In general, pentru ingrijirea unui ten mixt este bine sa nu se foloseasca crema in exces pe zonele grase.
Tenul mixt reprezinta o imbinare a tenului uscat, deshidratat si a tenului gras ce prezinta pori dilatati, puncte negre sau cosuri. De asemenea este important de stiut ca portiunile cu ten gras sunt de cele mai multe ori deshidratate deoarece secretia abundenta de sebum nu este sinonima si cu hidratarea.
Produsele de ingrijire speciale pentru tenul mixt sunt de cele mai multe ori mult prea agresive pentru zonele cu piele uscata si de aceea este bine sa cream propriul nostru sistem de ingrijire combinand sistemele pentru ten uscat cu cele pentru ten gras. Acest procedeu poate parea costisitor dar trebuie sa tinem cont ca perioada de utilizare se inmulteste cu doi, adica sa cumparam o data pentru mai mult timp.
Pentru curatare si tonifiere avem nevoie de un demachiant pentru ten sensibil si o lotiune tonica pentru ten sensibil, deoarece aceste produse se muleaza perfect pe orice tip de ten. Adesea sunt folosite de cosmeticiene pentru curatarea tenului inainte de proceduri. Este bine sa evitam produsele de tip "pentru toate tipurile de ten" deoarece acestea nu satisfac pe deplin nici unul dintre tipurile de ten existente.
Se spune ca ochii sunt oglinda sufletului si de aceea au nevoie de o ingrijire speciala. Pielea din jurul ochilor este mult mai subtire si cu un grad mai ridicat de sensibilitate spre deosebire de alte zone. O crema pentru ochi trebuie sa fie nelipsita din trusa de infrumusetare a oricarei femei.
Crema de fata trebuie aleasa si ea cu grija in cazul tenurilor mixte. In general, daca nu ne permitem doua tipuri de crema pentru zi si doua pentru noapte, putem folosi o crema pentru ten sensibil de zi si o crema pentru ten sensibil de noapte pe toata fata. Ideala este combinarea unei creme hidratante si calmante pentru zonele uscate si sensibile cu o crema matifianta pentru zonele cu exces de sebum.
O data sau de doua ori pe saptamana, trebuie sa tratam zona grasa cu o masca purifianta. Atentie insa, masca nu se aplica si pe zona uscata de ten unde exista posibilitatea aparitiei unei iritatii sau deshidratari severe. La fel, zona sensibila si deshidratata trebuie tratata in acelasi timp cu o masca hidratanta si calmanta. Dupa tratament, clatim fata cu apa din abundenta si usucam apoi putem aplica lotiunea tonica.
Foarte multa grija trebuie sa avem si la fondul de ten. Cel mai bine este sa folosim 2 fonduri de ten in aceeasi nuanta dar cu texturi diferite: unul hidratant pentru zonele uscate si unul matifiant pentru zonele cu sebum. Aceasta metoda da rezultate doar daca fondurile de ten sunt achizitionate de acelasi producator pentru a nu avea diferenta de nuanta de la o portiune la alta a tenului.
In cazul pudrei, putem alege o pudra translucida sau cu putere medie de acoperire (neaparat intr-o nuanta similara cu a fondului de ten sau cu un ton mai deschisa) pentru a evita efectul de masca.
my23ro, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
my23ro, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1579 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1062 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #23 (permalink)  
Vechi 06 iul 2011, 13:30:19
alynacrystyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Sebes, Alba, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Rina's 90
Date: 165cm, 56.6kg
Mesaje: 20.621
Aprecieri acordate: 66
Am fost apreciat(a) de 469 ori in 342 mesaje
Implicit Re: Machiaj, cosmetica, tratamente corporale

mersi mult Ale!!!
__________________
Regulament slabute.ro
Jurnal Alynacrystyna

Retete Rina

SEMNEAZA: PRIMA PETITIE NATIONALA PENTRU DREPTUL LA O VIATA SANATOASA





"Nu ma uit in urma la cat am pierdut, sa pot vedea in fata,dar, ce a fost in urma mea e prezent in lupta mea de azi si lupta de azi imi aminteste de gustul amar al infrangerii de ieri. Azi..ca si ieri sau restul zilelor trecute, nu am putere de a lupta, nu am nici o strategie, nici motivatie, abia rasuflu.Si totusi ceva in mine ma tine...nu pe linia de plutire si nici in amortire ci...in lupta"
I do not try to be better than anyone else...I only try to be better than myself...
Every guy thinks that every girl's dream is to find the perfect guy...bullshit...every girl's dream is to eat without getting fat!!!

  #24 (permalink)  
Vechi 06 iul 2011, 16:15:39
Maryyana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 iun 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Hipocalorica
Date: 170cm, 73kg
Mesaje: 132
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Machiaj, cosmetica, tratamente corporale

Citat:
Anterior postat de my23ro Vezi mesajul
Eu nu mi-am facut niciodata probleme pentru maini. Am considerat mereu ca sunt cele mai folosite parti ale corpului. Alyna are dreptate. Poti combina electrostimularea cu sport.
Mie imi place Step-ul. Cred ca dupa zumba este cel mai sigur in eliminat grasimi. Am sa revin cat pot de repede sa iti scriu cateva impachetari.
Multumesc Alexandra. Chiar acum caut pe internet filmulete pentru exercitii de maini. :*

Da, da, stai linista, aici te astept, nu plec nicaieri!:*
  #25 (permalink)  
Vechi 06 iul 2011, 16:20:53
Maryyana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 iun 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Hipocalorica
Date: 170cm, 73kg
Mesaje: 132
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Machiaj, cosmetica, tratamente corporale

Citat:
Anterior postat de my23ro Vezi mesajul
Mary...
Eu am acasa lipogel anticelulitic exact asa se cheama. L'am cumparat de la farmacie. E gramaj mare, pret accesibil si e pe baza de cafeina si colagen. Produsele din comert anticelulitice au aproape toate un continut de cafeina.

Cu acest gel imi fac masaj seara- eu folosesc pentru masaj ,aparatul de la relax and tone. Mare prostie ca l-am cumparat dar nici nu vreau sa il las nefolosit.

O data pe saptamana imi fac o exfoliere cu gelul de dus de la **********, e foarte bun.

Iar ca impachetari eu mi-am facut timp de luna, zi de zi ( pentru ca munceam doar noaptea ) un amestec de ulei de ricin+ulei de masline+zeama de lamaie+vit.a+vit e.

Uleiul de ricin si vitaminele le gasesti la farmacie. Cu vitamina E vei avea o surpriza pentru ca se gaseste doar capsule si trebuie sa le spargi. Din o capsula vei scoate exact o picatura. Pentru o masca sparge cam 5 capsule. Daca iti ramane din amestecul care lai preparat bagal la frigider. Il poti refolosi. Eu imi faceam pentru o saptamana o data.

Apoi poti folosi zatul de la cafea caldut amestecat cu ulei de masline. La fel il aplici pe zonele cu probleme si te infasori in folie.

Zatul de cafea iti lasa pielea catifelata dupa prima folosire si combate si celulita.

Eu vreau sa incerc sa topesc singura ciocolata si sa ma impachetez.

In mod normal ar fi bine sa iti faci impachetarile seara si sa dormi asa.

Eu de cand nu mai lucrez mi le fac ziua, ma imbrac cat pot de bine si imi vad de treaba prin casa.

Impachetari iti poti face cu orice crema anticelulitica ai acasa, dar eu te sfatuiesc sa pastrezi cremele scumpe pentru masaj. Au efect mai sigur...

Incearca sa te tii macar o saptamana de prima impachetare si sa revii sa imi scrii ce parerea ai. Lasa folia pe tine cat poti mai mult. Eu stateam cam o 8-10 ore. Depinde cat dormeam.

Foloseste aparatul care lai primit de la mama ta si in combinatie cu putin sport vei ramane surprinsa.

Mai ceva... eu daca stau la soare, ma ung cu unt de cacao. Nu are nici o legatura cu celulita, dar da un bronz perfect...Arata sublim pielea.
interesant. Daca ma infasor cu folie transparenta e ok? Mi-as infasura cu zat de cafea si ulei de masline...curtoca, odata pe sapt sau poate de 2 ori chiar, si poate vad diferente . O voi incerca si pe cealalta dar sa cumpar ingredientele

Pentru ten uscat ce imi recomanzi? Daca ma dau cu creme hidratanta apar cosuri, si dupaia ma dau cu ziner** care usuca cosurile si imi usuca si fata si tot asa...Si deja, am obosit sa fac acelasi lucru zi de zi...
  #26 (permalink)  
Vechi 06 iul 2011, 20:07:15
my23ro's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 01 dec 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 38
Date: 160cm, 60.5kg
Mesaje: 28
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Machiaj, cosmetica, tratamente corporale

Citat:
Anterior postat de Maryyana Vezi mesajul
interesant. Daca ma infasor cu folie transparenta e ok? Mi-as infasura cu zat de cafea si ulei de masline...curtoca, odata pe sapt sau poate de 2 ori chiar, si poate vad diferente . O voi incerca si pe cealalta dar sa cumpar ingredientele

Pentru ten uscat ce imi recomanzi? Daca ma dau cu creme hidratanta apar cosuri, si dupaia ma dau cu ziner** care usuca cosurile si imi usuca si fata si tot asa...Si deja, am obosit sa fac acelasi lucru zi de zi...

Acuma am ajuns acasa. Folia transparenta este cea indicata. Eu astazi am stat toata ziua impachetata in namol. Acum fug repede la un dus cald-rece si revin cu detalii despre tenul tau.

Impachetarile le poti face de cate ori vrei, chiar si in fiecare seara. Cum ai chef si timp. Pielea catifelata ai sa o vezi dupa prima impachetare cu zat de cafea si ulei de masline.
Mie imi place la nebunie.
my23ro, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
my23ro, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1579 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1062 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #27 (permalink)  
Vechi 06 iul 2011, 20:15:19
Maryyana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 iun 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Hipocalorica
Date: 170cm, 73kg
Mesaje: 132
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Machiaj, cosmetica, tratamente corporale

Citat:
Anterior postat de my23ro Vezi mesajul
Acuma am ajuns acasa. Folia transparenta este cea indicata. Eu astazi am stat toata ziua impachetata in namol. Acum fug repede la un dus cald-rece si revin cu detalii despre tenul tau.

Impachetarile le poti face de cate ori vrei, chiar si in fiecare seara. Cum ai chef si timp. Pielea catifelata ai sa o vezi dupa prima impachetare cu zat de cafea si ulei de masline.
Mie imi place la nebunie.
Dar la cm? se va vedea vreo diferenta dupa 1-2 saptamani?
  #28 (permalink)  
Vechi 06 iul 2011, 20:28:20
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Machiaj, cosmetica, tratamente corporale

Buna Alexandra!
Mi se pare excelenta initiativa ta! Bine ai venit, sau bine ne am gasit!
Cu siguranta iti voi urmari postarile!
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #29 (permalink)  
Vechi 06 iul 2011, 20:30:08
my23ro's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 01 dec 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 38
Date: 160cm, 60.5kg
Mesaje: 28
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Machiaj, cosmetica, tratamente corporale

Citat:
Anterior postat de Maryyana Vezi mesajul
Dar la cm? se va vedea vreo diferenta dupa 1-2 saptamani?


Da. Nu stiu in cifre dar eu observam la pantaloni sau la fustele care le purtam la munca.

Spune-mi te rog daca esti sigura ca tenul tau este uscat ? Tenul uscat nu este predispus la cosuri... In ce zone ale fetei iti apar cosuri ? Sunt puncte negre sau cosuri?
my23ro, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
my23ro, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1579 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1062 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #30 (permalink)  
Vechi 06 iul 2011, 20:36:21
Maryyana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 iun 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Hipocalorica
Date: 170cm, 73kg
Mesaje: 132
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Machiaj, cosmetica, tratamente corporale

Citat:
Anterior postat de my23ro Vezi mesajul
Da. Nu stiu in cifre dar eu observam la pantaloni sau la fustele care le purtam la munca.

Spune-mi te rog daca esti sigura ca tenul tau este uscat ? Tenul uscat nu este predispus la cosuri... In ce zone ale fetei iti apar cosuri ? Sunt puncte negre sau cosuri?
Pe barbie spre margine, nu stiu cum sa spun imi apar cosuri cosuri, in rest am niste cosuri negre pe nas si barbie barbie. Si pe marginea fetei pe la par dar tot la barbie spre urechi...in rest am uscat foarte mult tenul la obraji NAS, si ochi tample si zona T...Foarte ciudat tenul meu...vreau sa ma duc la un dermatolog dar tot nu am bani si deh...
Subiect închis

Informatii despre slabit
calorii, corporala, corporale, cosmetica, dieta, ingrijire, machiaj, sanatos, slabit, tratamente

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Masti corporale cristiniq Ingrijire corporala 13 03 sep 2011 00:33:37
Cosmetica dentara - Albirea Dintilor EveEve Ingrijire corporala 14 12 iul 2011 18:26:35
Cat de eficiente sunt tratamentele corporale in lupta cu celulita? anqutz Tratamente corporale 35 23 iul 2010 23:12:35
Tratamente facute acasa cristiniq Tratamente corporale 57 19 iul 2010 13:48:51

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole