forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ingrijire corporala (http://forum.slabute.ro/ingrijire-corporala/)
-   -   Tonifiere (http://forum.slabute.ro/ingrijire-corporala/tonifiere-8857.html)

alexa3wera 11 apr 2011 13:29:05

Tonifiere
 
Buna ziua!

Sunt noua pe slabute.ro si am nevoie de ajutor.
De curand am slabit 12 kg, dar am ramas netonifiata. Doresc ceva prin care sa ma pot tonifia. Mentionez ca nu pot face sport, am probleme cu coloana si am dureri ingrozitoare chiar si dupa 3 zile de abdomene.

Ma gandeam sa aleg intre masaj cu curele sau aparat de masaj.

E cineva care ma poate sfatui care este mai eficient?

Va multumesc

alexa3wera 11 apr 2011 13:39:31

Re: Tonifiere
 
Masajul cu ventuze de cauciuc ajuta si la tonifiere sau numai la celulita?

glamvintage 07 mai 2011 14:57:36

Re: Tonifiere
 
Buna, fetelor !
Pentru tonifiere, eu am decis sa folosesc impachetarile corporale reci care dau niste rezultate extraordinare! Va pot spune asta pentru ca le-am facut pe multe tipe si am ramas @-). Trebuie sa mi-l fac si eu si am sa incep zilele astea.

alexa3wera 08 mai 2011 08:04:28

Re: Tonifiere
 
Sa ne tii la curent cu rezultatele obtinute de tine..

glamvintage 08 mai 2011 13:52:34

Re: Tonifiere
 
Ce va pot spune, din start, este ca rezultate sunt din prima sedinta si cu putina atentie, acestea se si mentin. Particularitatea tratamentului este ca, pe langa proprietatile anticelulitice, slabire, acesta ofera si compactare.
Este destul de greu de acceptat de catre unele persoane dar merita!@

Mihaela1006 10 mai 2011 11:10:49

Re: Tonifiere
 
Glam, unde se fac aceste tratamente? Ce inseamna putina atentie ca sa se mentina? Si o intrebare sensibila... stii cat costa? ;;)

glamvintage 10 mai 2011 21:49:21

Re: Tonifiere
 
Citat:

Anterior postat de Mihaela1006 (Post 652066)
Glam, unde se fac aceste tratamente? Ce inseamna putina atentie ca sa se mentina? Si o intrebare sensibila... stii cat costa? ;;)

Aceste tratamente, se fac intr-un salon din Brasov, sigur se fac si in bucuresti.
Putina atentie insemnand sa nu te culci pe-o ureche ca tratamentul functioneaza si sa mananci muuuult si biiine. Un regim alimentar de viata echilibrat, fara excese este suficient!
Un abonament de 8, 450 lei daca imi amintesc eu cum trebuie...Rezultatele insa...MERITA.
Daca-ti achizitionezi produsele si iti faci singura acasa, te costa cam 300 lei kitul complet.

Mihaela1006 11 mai 2011 11:57:32

Re: Tonifiere
 
Multumesc de raspuns. :)
Diferenta de banuti se justifica banuiesc in anumite utilaje care sunt la salon precum si in priceperea celor de la salon in folosirea produselor.
Din pacate aici cred ca trebuie la pret sa plusez, capitala e mai fitzoasa...

deadcountess 11 mai 2011 12:16:56

Re: Tonifiere
 
Citat:

Anterior postat de alexa3wera (Post 617206)
Buna ziua!

Sunt noua pe slabute.ro si am nevoie de ajutor.
De curand am slabit 12 kg, dar am ramas netonifiata. Doresc ceva prin care sa ma pot tonifia. Mentionez ca nu pot face sport, am probleme cu coloana si am dureri ingrozitoare chiar si dupa 3 zile de abdomene.

Ma gandeam sa aleg intre masaj cu curele sau aparat de masaj.

E cineva care ma poate sfatui care este mai eficient?

Va multumesc

Chestia cu "nu pot face nici un fel de sport" este relativa. Da, evident, avand probleme cu coloana nu poti face orice fel de exercitii dar asta nu inseamna ca nu poti face o gramada de alte activitati. In plus exista si gimnastica medicala. Cred ca cel mai bine te poate sfatui un medic in sensul asta.

Daca muschii nu se misca nu prea are cu ce sa ajute (vibro)masaj, impachetari etc..., probabil ca ar fi ok sa incerci electrostimulare (ori iti ieie aparat de folosit acasa ori mergi la salon), dar insist, intreaba un medic ce sport/exercitii ai voie sa faci.

Bafta ;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:01:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO