forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Interpretare vise (http://forum.slabute.ro/interpretare-vise/)
-   -   Interpretare vise... (http://forum.slabute.ro/interpretare-vise/interpretare-vise-2682.html)

Extasssy 10 feb 2010 02:53:42

Interpretare vise...
 
Buna Slabutelor,

Ce mai faceti?
Eu sunt in general o fire foarte realista si incerc sa stau cat mai aproape de ratiune ori de cate ori pot... Nu cred in vise in general... Totusi am uneori cate un vis care ma impresioneaza atat de tare inca incep sa ma intreb oare ce poate insemna...

In prezent 2 interpretari ma obsedeaza:

Visul 1...
L-am avut in urma cu cateva saptamani... In vis eram intr-o sala cica la un examen (totusi sala era sala de clasa din liceu - unde am facut toti cei 4 ani)... In vis erau o gramada de oameni pe care nu ii cunosteam... Totusi la o banca in spatele meu si o banca spre dreapta era o colega de-a mea din generala (mi-a fost colega din clasa I pana in clasa a IVa... iar in octombrie anul trecut a murit din pricina unei tumori... nu o mai vazusem de ani de zile pana sa o vad la priveghi). Ea imi soptea ce sa scriu (nu imi mai amintesc ce scriam, ce examen era, nimic de genul asta)... Si ea dicta si eu scriam... Totusi scriam fara sa ma uit pe foaie ... Ma uitam numai la ea pentru ca imi zambea... Apoi m-am trezit!!!

Visul 2...
L-am avut chiar in seara asta si cred ca m-am trezit inainte de a mi se intiparii foarte multe elemente in minte... Stiu ca eram ingrozita de un sarpe... Un sarpe mare ca un piton (nu il vedeam, nu era prin zona in visul meu dar era k si cum il simteam)... Cineva a venit la mine si mi-a zis ceva (persoana nu stiu cine era dar era un barbat tanar si nu imi aduc aminte nici ce a zis), ceea ce mi-a zis m-a inspaimantat si mai tare, am inceput sa tip si sa ma agit ... M-am trezit si m-am uitat in jurul meu sa ma asigur ca nu era nimic real...

Daca va pricepeti la asa ceva chiar sunt foarte curioasa ce ar putea insemana...

ianna 10 feb 2010 03:03:21

Re: Interpretare vise...
 
mami meu mereu citea dintr-o carte de vise ...si inca imi mai "interpreteaza visele" cand o sun:))nu mereu e aproape de realitate...dar cateodata chiar le ghiceste bine:))...asa ca pe linia ei ...am sa imi permit sa fac ceva speculatii

visul 1- probabil esti framantata de examene... probabil ceva peste zi (zile) te-a marcat din pct de vedere a sanatatii si faci asocierea bolii cu colega ta care a murit...

visul 2 - si mai multe speculatii:))sarpele stiu ca inseamna dusman..prieten cu doua fete marsav ..probabil cineva te va insela sau dezamagi

Slabuta 10 feb 2010 03:05:59

Re: Interpretare vise...
 
Sarpe sigur inseamna dusmani.

Eu o data pe saptamana visez sarpi care ma musca :(

Iar in ultimul timp si caini care vor sa ma sfasie.

Acum ceva timp visam sobolani.

mishutza 10 feb 2010 07:01:49

Re: Interpretare vise...
 
Slabutule,sobolanii is naspa.Eu cred ca ar trebui sa mergi putin pe la preoti.Si nu glumesc.Cainii stiu si eu ca sunt dusmani,si nu numai ca stiu,dar am trait-o pe pielea mea.
Anca,multe vise sunt prevestitoare.Mi se intampla extrem de des sa visez de exemplu pe cineva cu care nu am mai avut nimic de-a face de ani de zile si a doua zi sa ilintalnesc.Sau de Craciun am visat ceva,dar chestia ce mi-a ramas in minte a fost o femeie care spunea:trebuie sa mearga la inmormantare.M-am cam speriat sincer sa spun,a doua zi a sunat soacra-mea in Romania si o aud..aaa...trebuie sa mearga la inmormantare,era vorba da cumnatul meu la inmormantarea nush cui,nothing important.
Ceea ce am mai observat eu e ca nu ar trebui sa dai importanta viselor in perioadele stresante,.Ca acum,in sesini.Pentru ca indiferent ce fac,visez urat.Si am impresia ca am visat toata noaptea si ma trezesc rupta de oboseala.Va dati seama ce de vise am avut 3 saptamani cat a fost soacra-mea la mine.:)):))

Antuca 10 feb 2010 10:38:31

Re: Interpretare vise...
 
Eu am patit o faza tare faine: cu doua zile inainte de nunta m-am visat mireaza, dar in negru. Eram imbracata exact cu rochia mea de mireasa, dar era neagra, si voalul la fel. M-am trezit terorizata, desi in general visele nu ma prea afecteaza! Pana am prins primul dictionar de vise si mi-am dat seama ca mai bine de atat nu se putea:D. Reusita din plin! Se pare ca daca ma visam mireasa in alb era de rau.

Extasssy 10 feb 2010 10:52:46

Re: Interpretare vise...
 
[QUOTE]
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 83534)
mami meu mereu citea dintr-o carte de vise ...si inca imi mai "interpreteaza visele" cand o sun:))nu mereu e aproape de realitate...dar cateodata chiar le ghiceste bine:))...asa ca pe linia ei ...am sa imi permit sa fac ceva speculatii

visul 1- probabil esti framantata de examene... probabil ceva peste zi (zile) te-a marcat din pct de vedere a sanatatii si faci asocierea bolii cu colega ta care a murit...

visul 2 - si mai multe speculatii:))sarpele stiu ca inseamna dusman..prieten cu doua fete marsav ..probabil cineva te va insela sau dezamagi

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 83535)
Sarpe sigur inseamna dusmani.

Eu o data pe saptamana visez sarpi care ma musca :(

Iar in ultimul timp si caini care vor sa ma sfasie.

Acum ceva timp visam sobolani.

Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 83541)
Slabutule,sobolanii is naspa.Eu cred ca ar trebui sa mergi putin pe la preoti.Si nu glumesc.Cainii stiu si eu ca sunt dusmani,si nu numai ca stiu,dar am trait-o pe pielea mea.
Anca,multe vise sunt prevestitoare.Mi se intampla extrem de des sa visez de exemplu pe cineva cu care nu am mai avut nimic de-a face de ani de zile si a doua zi sa ilintalnesc.Sau de Craciun am visat ceva,dar chestia ce mi-a ramas in minte a fost o femeie care spunea:trebuie sa mearga la inmormantare.M-am cam speriat sincer sa spun,a doua zi a sunat soacra-mea in Romania si o aud..aaa...trebuie sa mearga la inmormantare,era vorba da cumnatul meu la inmormantarea nush cui,nothing important.
Ceea ce am mai observat eu e ca nu ar trebui sa dai importanta viselor in perioadele stresante,.Ca acum,in sesini.Pentru ca indiferent ce fac,visez urat.Si am impresia ca am visat toata noaptea si ma trezesc rupta de oboseala.Va dati seama ce de vise am avut 3 saptamani cat a fost soacra-mea la mine.:)):))

Fetelor va multumes din suflet pentru raspunsuri... Nu ma asteptam la asa de multe...
Azi noapte era putin cam proaspat visul si intensitatea lui... si inca mai tremuram cand am deschis acest topic...
Acum m-am relaxat... Si dupa ce am citit ce mi-ati zis voi am ajuns la concluzia ca cea mai buna atitudine este de "bring it on"...
Cred ca in mare parte stresul sesiunii si problemele de santate sunt cauzatoare de cosmaruri... In general am cosmaruri cand sunt stresata... Daca am o zi foarte ok foarte linistita ori nu visez nimic, ori am niste vise asa de misto...
Oricum interpretarea pe care ati dat-o voi este exact ce am gasit si eu azi dim pe net... Acum ce s-ai fac... Sper sa nu repet visele ca erau destul de inspaimantatoare... Ca cu viata reala ma descurc eu....

Adelayde 10 feb 2010 15:38:55

Re: Interpretare vise...
 
Eu acum 2 saptamanii am visat cu bunicul meu care a murit acum 2 ani de zile insa in vis nu constientizat ca e mort.
Eram cu el intr-un oras necunoscut si dupa cica plangeam cu lacrimi de sange.
Au fost 2 zile la rand in care am visat cu bunicul meu iar acum 3 zile am visat cu bunica mea care si ea la randul ei numai este printre noi.
Chiar nu stiu ce sa zic...:|

lavinuta 10 feb 2010 16:14:31

Re: Interpretare vise...
 
Ce coincidnta:( Chiar azi am cautat pe net interpretarea viselor, ca de ceva timp il visez pe bunicul meu care a murit, si inca un vecin, mort si el, ii visez de fiecare data impreuna, si bunicul imi cere ba tigari, ba mamaliga si azi noapte ceapa rosie...:-s

Slabuta 10 feb 2010 16:19:05

Re: Interpretare vise...
 
Fetelor, daca visati morti trebuie sa dati de pomana.
Inseamna ca au sufletele nelinistite, nu se odihnesc in pace.

Si inca ceva, niciodata nu va duceti in vis undeva cu mortul, sa treceti de o usa, portita, chestii care marcheaza niste treceri.

mailin 10 feb 2010 16:22:21

Re: Interpretare vise...
 
Huh slabuta....ce inseamna trecerea aia?
Eu l-am visat pe bunicul meu acu cateva zile, ca mancam la masa (ardei...imi aduc bine aminte) si prima oara am fost in curte si dupa in casa....acu nu stiu daca am trecut cu el pragu sau pe usa.
Da ce inseamna?


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:26:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO