forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Interpretare vise (http://forum.slabute.ro/interpretare-vise/)
-   -   vise ... la dieta ! (http://forum.slabute.ro/interpretare-vise/vise-dieta-12523.html)

WhiteAngel 24 mar 2014 06:30:17

vise ... la dieta !
 
stiu ca mai este un topic despre vise .. interpretarea lor .. dar aici am vrut sa intreb altceva ..

fetelor, vi se intampla cand sunteti la dieta sa visati ca infulecati prajituri si tot felul de prostioare? :))
mie mi se intampla f des, chiar azi-noapte am avut un astfel de vis, in care ma indopam cu pufuleti, biscuiti si ciocolata :)) eeeh, de data asta am trecut mai usor peste episod, spunandu`mi ca "lasa, o data merge, maine am grija ce mananc si fac miscare" ... insa in alte dati mi se intampla sa mai am putin si sa plang in somn, atat de vinovata ma simt ;))

voi ce ziceti de treaba asta? ;;)

aaa si atunci cand nu sunt la dieta .. ma gandesc ca ar trebuii sa fie invers, dar nu prea este .. visez ca ma ingras ca ma fac de 100 kg :)))

oare cand o sa visez si eu ca mananc sanatos si fac miscare? :-? si ca am un trupt de invidiat? :-?

serendipity9 24 mar 2014 18:38:43

Re: vise ... la dieta !
 
Si mie mi s-a intamplat iar dimineata m-am trezit speriata ca nu vroiam sa dau cu piciorul regimului si visul paruse destul de real :)))

WhiteAngel 24 mar 2014 20:09:16

Re: vise ... la dieta !
 
Citat:

Anterior postat de serendipity9 (Post 1342156)
Si mie mi s-a intamplat iar dimineata m-am trezit speriata ca nu vroiam sa dau cu piciorul regimului si visul paruse destul de real :)))

exact, parca chiar simti gustul acelor alimente, ai impresia ca intr`adevar le`ai mancat

serendipity9 25 mar 2014 06:54:16

Re: vise ... la dieta !
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 1342175)
exact, parca chiar simti gustul acelor alimente, ai impresia ca intr`adevar le`ai mancat

Daaa, chiar asa :))

Mihaela1006 25 mar 2014 08:11:30

Re: vise ... la dieta !
 
Neplacut, fetelor, asta inseamna ca pe undeva in subconstientul vostru e o problema legat de dieta.

White Angel, renunta la hipocalorica si apuca-te de Montignac, vei reusi sa uiti de foame si nu vei mai visa ca mananci pentru ca nu te vei mai culca cu burta asa de goala. E valabil si pentru Serendipity pentru ca desi mananci sanatos poate nu mananci suficient.
Documentati-va, dieta Montignac merita citita si aplicata personalizat.

anqutz 25 mar 2014 22:11:18

Re: vise ... la dieta !
 
Si eu mai visez ca ma indop cu KFC. :)) Si nu mananc hipocaloric si fac 95% din timp alegeri sanatoase, dar evit junk-foodul. Dar uneori mi-e dor de niste crispy cu aripipiare si cartofi si sos de usturoi si o inghetata de la Mc. :)) Cine stie, poate ai nevoie de un cheat day in care sa iti faci cate-o pofta. Poate ai facut prea brusca trecerea de la un stil de viata la altul si mintea ta mai plange dupa vechile obiceiuri

WhiteAngel 28 mar 2014 11:25:59

Re: vise ... la dieta !
 
Citat:

Anterior postat de Mihaela1006 (Post 1342305)
Neplacut, fetelor, asta inseamna ca pe undeva in subconstientul vostru e o problema legat de dieta.

White Angel, renunta la hipocalorica si apuca-te de Montignac, vei reusi sa uiti de foame si nu vei mai visa ca mananci pentru ca nu te vei mai culca cu burta asa de goala. E valabil si pentru Serendipity pentru ca desi mananci sanatos poate nu mananci suficient.
Documentati-va, dieta Montignac merita citita si aplicata personalizat.

nu mai tin hipo .. tin "mancat ce gasesc in cantitati rezonabile" :))))

Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1342572)
Si eu mai visez ca ma indop cu KFC. :)) Si nu mananc hipocaloric si fac 95% din timp alegeri sanatoase, dar evit junk-foodul. Dar uneori mi-e dor de niste crispy cu aripipiare si cartofi si sos de usturoi si o inghetata de la Mc. :)) Cine stie, poate ai nevoie de un cheat day in care sa iti faci cate-o pofta. Poate ai facut prea brusca trecerea de la un stil de viata la altul si mintea ta mai plange dupa vechile obiceiuri

eeeh .. asta mi se intampla cum ai zis si tu la trecerea de la un stil la altul .. acum nu am mai avut niciun fel de vis :)

eu cred ca e oarecum normal .. pt ca se intampla si cand nu e legat de dieta .. visezi ca ti se intampla ceva cand poate ai vreun sters pe o anumita tema, visezi pe cineva drag care ai vrea sa fie langa tine .. subconstientul lucreaza si vede diferentele de pe o zi pe alta :P


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:47:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO