Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #10171 (permalink)  
Vechi 23 oct 2014, 11:43:16
Polux's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de jolye79 Vezi mesajul
M-ai momit pe mine!
Si eu iau magneziu, insa din alte motive - sindrom premenstrual accentuat. Care, intre timp, s-a mai diminuat. Insa e bine de stiut ca pe altii ii ajuta si la dependenta de dulce.
O zi insorita si tie! (Aia care vine, desigur, ca acum e deja noapte)
Buna!

Ma bucur ca functionat "momeala"!
Si eu am PMS accentuat. Asica pofte de mor, foame de lup, nervi, depresie,etc.
Pe mine ma ajuta asa:f. mult sport (si greu), ca si mg, mai mult somn si comediile.
M-a mai ajutat o cura de 4 luni cu gel de aloe, m-a reglat hormonal complet.

Daca mai ai tipsuri pentru PMS, mai sopune-mi si mie!
Pup!
Sunt luni in care
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10172 (permalink)  
Vechi 23 oct 2014, 11:46:23
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Eu tot sper ca va momesc pe aici cu urari dezile insorite si nimic!
Vin si eu aici! Duap ce o vreme m-am speriat ca ies din grupa 50-60 bineintleles spre grupa mai mare vad ca mi-am revenit.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Michelina:
Polux (24 oct 2014)
  #10173 (permalink)  
Vechi 24 oct 2014, 09:37:34
Polux's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul


Vin si eu aici! Duap ce o vreme m-am speriat ca ies din grupa 50-60 bineintleles spre grupa mai mare vad ca mi-am revenit.
Felicitari!

Probabil ai retinut ceva mai multa apa decat de obicei.
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Polux:
Michelina (24 oct 2014)
  #10174 (permalink)  
Vechi 24 oct 2014, 09:58:36
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Felicitari!

Probabil ai retinut ceva mai multa apa decat de obicei.
Ar fi fost bine sa fie doar o retentie de apa - dar era o retentie masiva de grasime. Dar cu rabdare voi reusi sa ajung iar unde imi doresc. Nu neaparat la o anumita greutate cat la un anumit aspect. Din ce in ce mai greu din cauza varstei...... dar ce sa zic ... mie imi plac provocarile!

In acest moment - strict - mi se pare ca cel mai greu dispare stratuld e grasime de pe talie si burta. Cica si stresul are un rol asa ca voi incerca si sa ma relaxez mai mult.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10175 (permalink)  
Vechi 27 oct 2014, 12:06:53
Polux's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul


Ar fi fost bine sa fie doar o retentie de apa - dar era o retentie masiva de grasime. Dar cu rabdare voi reusi sa ajung iar unde imi doresc. Nu neaparat la o anumita greutate cat la un anumit aspect. Din ce in ce mai greu din cauza varstei...... dar ce sa zic ... mie imi plac provocarile!

In acest moment - strict - mi se pare ca cel mai greu dispare stratuld e grasime de pe talie si burta. Cica si stresul are un rol asa ca voi incerca si sa ma relaxez mai mult.
Da, stresul creste nivelul de cortisol, care determina acumularea de grasime pe burta.
Vitamina C inhiba productia de cortisol. Pe langa asta, sportul, meditatia si 30-40 min pe zi facand ceva ce iti place ajuta mult.

Eu din punct de vedere alimentar sunt un dezastru. Sunt multe schimbari acum in viata mea, am niste oportunitati pe care nu vreau sa le ratez, dar si stresul e pe masura. Asa ca ultimele 2 saptamani au fost un ciclu de binge cu zile de fast sau de mancat normal si dietetic. De fiecare data cand intru in mancare zic ca e ultima data...
Si apoi iar fast, exercitii ca sa nu se depuna, etc.

Incerc sa imi revin
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Polux:
Michelina (27 oct 2014), niculina04 (27 oct 2014)
  #10176 (permalink)  
Vechi 27 oct 2014, 18:21:50
jolye79's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Buna!

Ma bucur ca functionat "momeala"!
Si eu am PMS accentuat. Asica pofte de mor, foame de lup, nervi, depresie,etc.
Pe mine ma ajuta asa:f. mult sport (si greu), ca si mg, mai mult somn si comediile.
M-a mai ajutat o cura de 4 luni cu gel de aloe, m-a reglat hormonal complet.

Daca mai ai tipsuri pentru PMS, mai sopune-mi si mie!
Pup!
Sunt luni in care
Eu mai iau ce mi-a recomandat medicul homeopat - polygemma 20, arin alb, seva mesteacan, alun, tamarix , plus granule (nux vomica, lycopodium, arnica, sabina, china...), insa e vorba de o schema personalizata. Nu stiu daca merge la oricine. Cert e ca mi s-a mai marit durata de timp dintre menstre (nu imi mai vine la 26 de zile, ci la 28), s-a mai redus durata ciclului (maxim 5 zile), abundenta, si parca si durata PMS+ului si intensitatea poftelor alimentare. Dar tot agresiv il percep in ceea ce priveste confortul psihic...sa mai caut niste ceaiuri, ceva.
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui jolye79:
Polux (28 oct 2014)
  #10177 (permalink)  
Vechi 28 oct 2014, 02:26:27
Adella's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Smile Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Salutare!!!

Am revenit, am sters un pic "praful" si m-am hotarat sa ma apuc de treaba!
Am inceput timid cu un Word in care mi-am impus un program pe care l-am lipit pe frigider, binenteles in speranta ca ma va motiva, o sa vedem...
In ultimile luni am avut schimbari majore , din pacate am luat si in greutate, traiesc in alta societate intoxicata cu produse fast-food si muuult zahar.
Am incercat sa ma apuc, am tinut cateva saptamani, am slabit..am revenit la aceeasi greutate, concluzia mea fireasca este ca alaturi de voi am reusit in 2009, si tot alaturi de voi, voi ajunge la greutatea de alta data!
Greutatea de la care incep cred ca este 58 kg, insa maine ma voi cantari cu exactitate si fac modificarile necesare.
Meniul de astazi:

Mic dejun
-cafea cu lapte (in programul propus voi renunta la cafea, deci de maine, este exclusa)
-o felie de chec cu afine(ups-inca nu ma hotarasem sa ma apuc de treaba)
- 2 portocale mici, seminte chia, seminte in, 5 jumatati de nuca- date prin blender(adaug si apa cat sa le acopere)

Pranz:
-o salata mare( rosii, castraveti, salata, ardei verde) ca si dressing am folosit mujdei facut cu ulei de masline( o lingura)

Gustare:
-"barcuta" cu vinete si dovlecei sote asezonate cu seminte de susan( barcuta este jumate de ardei rosu)

Cina
- "barcuta" cu vinete si dovlecei sote asezonate cu seminte de susan
- 2 cartofi cu mujdei

Gustare:
-morcovi si multa apa

Asa... planul este un fel de South Beach faza 1, 2 saptamani voi manca astfel:
Dimineata
-suc de rosii, fructe nu foarte dulci,seminte chia, seminte susan,seminte in,nuci,alune,migdale,ceai
Pranz
-legume,carne slaba, peste,oua, leguminoase si singura cereala quinoa(insa introdusa dupa cele 2 saptamani de atac)
Cina
-doar legume si seminte

Gustari: iaurt degresat, legume julienne, seminte

Ideea planului personalizat este sa mananc cat mai multe salate, seminte, sa beau lichide, intentionez sa mananc doar peste la pranz si leguminoase,sa renunt la cafea, zahar, fainoase.
Fructele le voi adauga dupa cele 2 saptamani treptat ca si gustari si dupa pranz.
Binenteles voi face si sport, mi-am organizat si un orar bine-stabilit, astazi am facut Pilates, insa doar 30 min.( e inceputul)
Aproape in fiecare seara ma plimb, deci mai adaug o ora de mers pe jos,aici e inca vremea buna, 25 C, deci inca pot profita.

Planul e gata, trebuie sa iau treaba in serios!

Va doresc multa vointa si rabdare in atingerea obiectivului personal!
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Adella:
anqutz (29 oct 2014), Laura (28 oct 2014), Polux (28 oct 2014)
  #10178 (permalink)  
Vechi 28 oct 2014, 09:40:33
Polux's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de Adella Vezi mesajul
Salutare!!!

Am revenit, am sters un pic "praful" si m-am hotarat sa ma apuc de treaba!
Am inceput timid cu un Word in care mi-am impus un program pe care l-am lipit pe frigider, binenteles in speranta ca ma va motiva, o sa vedem...
In ultimile luni am avut schimbari majore , din pacate am luat si in greutate, traiesc in alta societate intoxicata cu produse fast-food si muuult zahar.
Am incercat sa ma apuc, am tinut cateva saptamani, am slabit..am revenit la aceeasi greutate, concluzia mea fireasca este ca alaturi de voi am reusit in 2009, si tot alaturi de voi, voi ajunge la greutatea de alta data!
Greutatea de la care incep cred ca este 58 kg, insa maine ma voi cantari cu exactitate si fac modificarile necesare.
Meniul de astazi:

Mic dejun
-cafea cu lapte (in programul propus voi renunta la cafea, deci de maine, este exclusa)
-o felie de chec cu afine(ups-inca nu ma hotarasem sa ma apuc de treaba)
- 2 portocale mici, seminte chia, seminte in, 5 jumatati de nuca- date prin blender(adaug si apa cat sa le acopere)

Pranz:
-o salata mare( rosii, castraveti, salata, ardei verde) ca si dressing am folosit mujdei facut cu ulei de masline( o lingura)

Gustare:
-"barcuta" cu vinete si dovlecei sote asezonate cu seminte de susan( barcuta este jumate de ardei rosu)

Cina
- "barcuta" cu vinete si dovlecei sote asezonate cu seminte de susan
- 2 cartofi cu mujdei

Gustare:
-morcovi si multa apa

Asa... planul este un fel de South Beach faza 1, 2 saptamani voi manca astfel:
Dimineata
-suc de rosii, fructe nu foarte dulci,seminte chia, seminte susan,seminte in,nuci,alune,migdale,ceai
Pranz
-legume,carne slaba, peste,oua, leguminoase si singura cereala quinoa(insa introdusa dupa cele 2 saptamani de atac)
Cina
-doar legume si seminte

Gustari: iaurt degresat, legume julienne, seminte

Ideea planului personalizat este sa mananc cat mai multe salate, seminte, sa beau lichide, intentionez sa mananc doar peste la pranz si leguminoase,sa renunt la cafea, zahar, fainoase.
Fructele le voi adauga dupa cele 2 saptamani treptat ca si gustari si dupa pranz.
Binenteles voi face si sport, mi-am organizat si un orar bine-stabilit, astazi am facut Pilates, insa doar 30 min.( e inceputul)
Aproape in fiecare seara ma plimb, deci mai adaug o ora de mers pe jos,aici e inca vremea buna, 25 C, deci inca pot profita.

Planul e gata, trebuie sa iau treaba in serios!

Va doresc multa vointa si rabdare in atingerea obiectivului personal!
Bine ai revenit!

Mult succes!
O singura intrebare: de ce sa renunti la cafea? In cantitatilimitate e numai buna pentru organism: e termogenica, are antioxidanti, taie foamea daca e neagra, iar impactul asupra insulinei e destulde neglijabil.

Pupici!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Polux:
Adella (28 oct 2014), butterfly30 (28 oct 2014)
  #10179 (permalink)  
Vechi 28 oct 2014, 18:13:44
Adella's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Bine ai revenit!

Mult succes!
O singura intrebare: de ce sa renunti la cafea? In cantitatilimitate e numai buna pentru organism: e termogenica, are antioxidanti, taie foamea daca e neagra, iar impactul asupra insulinei e destulde neglijabil.

Pupici!
Multumesc! :*

Cafeaua nu-mi face mie personal bine, imi da senzatie de ameteala, plus ca imi creste si pofta de mancare.Plus ca imediat cum termin cafeaua trebuie sa mananc dulce sau fainos ca sa functionez ok.
M-am apucat de cafea cand am inceput sa lucrez si usor usor mi-a dat dependenta, eu preferam ceaiurile, in special negru.
Desi nu-mi face bine, ador sa beau cafeaua dimineata pe stomacul gol.
Am vazut acum cateva saptamani un filmulet despre cafea, si despre impactul ei asupra ficatului, si anume ca se consuma intreaga cantitate a unui anumit hormon inca de dimineata, care in mod normal se consuma pe tot parcursul zilei care te ajuta sa fii fresh, din pacate nu gasesc acel filmulet ca sa fiu mai concisa in ce vreau sa spun.
Idee e ca mie nu-mi face bine ( mama isi regleaza tensiunea, pentru ea e perfecta,tatalui meu i se intampla la fel ca si mie)
Multa polologhie )
Multumesc inca o data, curand ma voi duce sa-mi fac un ceai
O seara frumoasa!
Pupici !:*
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Adella:
Polux (29 oct 2014)
  #10180 (permalink)  
Vechi 29 oct 2014, 14:45:44
Polux's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de Adella Vezi mesajul


Multumesc! :*

Cafeaua nu-mi face mie personal bine, imi da senzatie de ameteala, plus ca imi creste si pofta de mancare.Plus ca imediat cum termin cafeaua trebuie sa mananc dulce sau fainos ca sa functionez ok.
M-am apucat de cafea cand am inceput sa lucrez si usor usor mi-a dat dependenta, eu preferam ceaiurile, in special negru.
Desi nu-mi face bine, ador sa beau cafeaua dimineata pe stomacul gol.
Am vazut acum cateva saptamani un filmulet despre cafea, si despre impactul ei asupra ficatului, si anume ca se consuma intreaga cantitate a unui anumit hormon inca de dimineata, care in mod normal se consuma pe tot parcursul zilei care te ajuta sa fii fresh, din pacate nu gasesc acel filmulet ca sa fiu mai concisa in ce vreau sa spun.
Idee e ca mie nu-mi face bine ( mama isi regleaza tensiunea, pentru ea e perfecta,tatalui meu i se intampla la fel ca si mie)
Multa polologhie )
Multumesc inca o data, curand ma voi duce sa-mi fac un ceai
O seara frumoasa!
Pupici !:*
aaaa,am inteles!
Esti o norocoasa ca iti plac ceaiurile,

Si eu sunt un pic dependent de cafea, dar eu consider ca face bine.
Interesanta chestia cu hormonal, chiar o sa caut informatii.

Pupici!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Polux:
Adella (29 oct 2014)
 

Informatii despre slabit
50, 60, am, calorii, dieta, grupa, iii, jurnal, kg, sanatos, slabit, slabute

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (III) Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 5349 02 ian 2012 04:29:00
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II) Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg 7018 02 ian 2012 04:26:15
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (I) Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg 10181 04 sep 2011 01:17:12
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (I) Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 5254 23 mar 2011 01:37:24
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg danyela Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg 3901 16 feb 2011 00:53:00

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole