forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Judetul Dambovita (http://forum.slabute.ro/judetul-dambovita/)
-   -   Bazine de inot & aqua gym in judetul Dambovita (http://forum.slabute.ro/judetul-dambovita/bazine-inot-aqua-gym-judetul-dambovita-572.html)

Slabuta 16 mai 2009 13:12:08

Bazine de inot & aqua gym in judetul Dambovita
 
Invit pe toti cei care cunosc bazine de inot, eventual cu aqua gym in judetul Dambovita sa le spuna si celorlalte membre. :)
Daca ati mers la unul din aceste bazine, astept si o parere personala despre. :)

joanna18 01 iul 2010 09:07:45

Re: Bazine de inot & aqua gym in judetul Dambovita
 
Nu ştiu dacă am avut până acum bazin în Târgovişte, cu atât mai puţin aqua-gym. Ştiu că era la un moment dat la unitatea militară de la Teiş un bazin, cu instructoare de înot, dar mai mult puteai să ajungi acolo dacă aveai cunoştinţe în armată.
Din fericire, s-a terminat de contruit bazinul olimpic de la Clubul Sportiv şi aşteptăm să fie dat în folosinţă.
Dacă are cineva mai multe info despre cum o să funcţioneze, dacă or să organizeze şi cursuri de înot, vă rog să spuneţi :D
Eu îmi doresc de mult să învăţ să înot, deşi îmi e frică :-s Mi-ar prinde foarte bine, aşa că aş încerca măcar să fac un efort. :D

lavinuta 10 iul 2010 21:41:32

Re: Bazine de inot & aqua gym in judetul Dambovita
 
Citat:

Anterior postat de joanna18 (Post 236859)
Nu ştiu dacă am avut până acum bazin în Târgovişte, cu atât mai puţin aqua-gym. Ştiu că era la un moment dat la unitatea militară de la Teiş un bazin, cu instructoare de înot, dar mai mult puteai să ajungi acolo dacă aveai cunoştinţe în armată.
Din fericire, s-a terminat de contruit bazinul olimpic de la Clubul Sportiv şi aşteptăm să fie dat în folosinţă.
Dacă are cineva mai multe info despre cum o să funcţioneze, dacă or să organizeze şi cursuri de înot, vă rog să spuneţi :D
Eu îmi doresc de mult să învăţ să înot, deşi îmi e frică :-s Mi-ar prinde foarte bine, aşa că aş încerca măcar să fac un efort. :D


Din cate am inteles, inaugurarea bazinului va fi miercuri(pe 14 iulie), o sa incerc sa fac rost de mai multe detalii(am ceva cunostinte pe acolo) si va anunt:)

lavinuta 10 iul 2010 21:59:42

Re: Bazine de inot & aqua gym in judetul Dambovita
 
Am mai aflat ceva. sper ca am voie sa spun preturile:-/
Au fost finalizate lucrarile unui bazin semiolimpic (25 de metri lungime, cu sase culoare de concurs). Acesta va putea fi utilizat pe tot parcursul anului, pe perioada sezonului rece beneficiind de incalzire centrala, atat aerul, cat si a apa. Pretul unui bilet de acces este de 10 lei/zi (5 lei pt copii) sau 150/luna in cazul unui abonament pentru sase luni sau 175 lei/luna in cazul unui abonament pentru trei luni sau de 200 lei in cazul unui abonament pentru o singura luna.
Cred ca exista si un instructor, ca doar nu o sa fie fiecare de capul lui pe acolo:-/

joanna18 12 iul 2010 17:59:41

Re: Bazine de inot & aqua gym in judetul Dambovita
 
Supermulţumesc pentru informaţii :D >:D<
Mă bucur mult că o să avem şi noi bazin în oraş, poate aşa reuşesc şi eu să înot :">

gabyioio 19 iul 2010 14:50:39

Re: Bazine de inot & aqua gym in judetul Dambovita
 
am fost azi si m-am inscris si de maine incep. mi s-a spus sa-mi cumpar casca si ochelari de inot. abia astept sa invat pt ca am avut niste experiente neplacute cu apa.
problema mea e urmatoarea: am auzit ca apa are adancimea de la 120 la 180 cm. dar am vazut azi ca e plin ochi. cat timp eu mor de frica in apa, cum sa invat undeva unde apa ma acopera si stiu ca nu pot sa ating fundul stand la suprafata?

a mai fost cineva la cursuri de joi pana azi?

angelast1010 14 sep 2010 09:21:21

Re: Bazine de inot & aqua gym in judetul Dambovita
 
:) sper sa te descurci

RaluR 24 mai 2012 11:22:53

Re: Bazine de inot & aqua gym in judetul Dambovita
 
Buna,

Vad ca subiectul e destul de vechi, nu stiu cate slabute locuiesc in zona. Eu m-am mutat de curand in Pitaru/Potlogi, langa localitatea Titu.
In Titu s-a inaugurat de curand un bazin de inot pentru copii si elevi.
Citez dintr-un articol din ziarul Adevarul:

"Bazinul are o adâncime cuprinsă între 1,25 – 1,80 m, dispune de 5 culoare a câte 25 metri fiecare, şi se adresează preşcolarilor de peste 3 ani, elevilor de gimnaziu şi liceu(temperatura apei atinge valoarea de 27 grade Celsius. Au fost amenajate 4 vestiare. Bazinul de înot deţine toate dotările, inclusiv spaţii de aşteptare pentru părinţi şi servicii de asistenţă medicală. Intrarea va fi gratuită pentru şcolari."

Fata mea are abia un an jumate, dar daca cineva este interesat, pot sa caut mai multe detalii pentru voi!

BAFTA!


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:47:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO