forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Judetul Giurgiu (http://forum.slabute.ro/judetul-giurgiu/)
-   -   Slabute din judetul Giurgiu (http://forum.slabute.ro/judetul-giurgiu/slabute-judetul-giurgiu-9459.html)

Slabuta 24 iun 2011 13:59:51

Slabute din judetul Giurgiu
 
"Slabutele" sau "viitoarele slabute" din judetul Giurgiu adunati-va!

Unde-s multe puterea creste! :)

corrynutza 13 iul 2011 16:24:38

Re: Slabute din judetul Giurgiu
 
Toate slabutele din Giurgiu sa se adune aici !

Luli 13 iul 2011 16:56:19

Re: Slabute din judetul Giurgiu
 
Citat:

Anterior postat de corrynutza (Post 721579)
Toate slabutele din Giurgiu sa se adune aici !

Hei corrynutza. Eu sunt din Gr.

marlen 14 iul 2011 07:44:45

Re: Slabute din judetul Giurgiu
 
Buna! Si eu sunt din Giurgiu.Cum stati cu slabitul ca eu de cand a venit vara mor dupa inghetata, cum sa uit de ea?

Luli 14 iul 2011 12:53:52

Re: Slabute din judetul Giurgiu
 
Citat:

Anterior postat de marlen (Post 722212)
Buna! Si eu sunt din Giurgiu.Cum stati cu slabitul ca eu de cand a venit vara mor dupa inghetata, cum sa uit de ea?


Buna Marlen. Inghetata cred ca poti manca PUTINA(cam un paharel mic) o data pe saptamana, preferabil facuta in casa(nu cu prafuri), sau macar sa fie simpla(fara ciocolata si alte minuni prin ea) sau cu fructe daca este cumparata din comert.

corrynutza 15 iul 2011 19:51:57

Re: Slabute din judetul Giurgiu
 
Off,eu de 2 saptamani de cand am inceput dieta n-am gustat nmk dulce....si am niste pofte....nu stiu daca mai rezist si saptamana viitoare ...ce e mai rau ..e ca mi se pare ca sapatamana asta n-am slabit deloc...si asta ma cam descurajeaza,dar mai vedem.Oricum n-o sa revin la paine ,prajeli ...suc poate foarte putin...

Luli 15 iul 2011 20:20:31

Re: Slabute din judetul Giurgiu
 
Citat:

Anterior postat de corrynutza (Post 724289)
Off,eu de 2 saptamani de cand am inceput dieta n-am gustat nmk dulce....si am niste pofte....nu stiu daca mai rezist si saptamana viitoare ...ce e mai rau ..e ca mi se pare ca sapatamana asta n-am slabit deloc...si asta ma cam descurajeaza,dar mai vedem.Oricum n-o sa revin la paine ,prajeli ...suc poate foarte putin...

Ce regim tii? Faci vreun sport?

corrynutza 15 iul 2011 20:44:24

Re: Slabute din judetul Giurgiu
 
nuuuuu...eu sunt foarte comoda ..poate candva o sa ma apuc si de ceva miscare...Deocamdata abia mi-am facut curaj sa tin regim.Tin dieta Dukan ....si am ales aceasta dieta deoarece poti sa mananci la orice ora ,cat poftesti din alimentele permise.Nu e un regim care sa-ti impuna pe mese si pe ore ce si cat sa mananci.Doua zile mananc doar proteine ,restul saptamanii proteine+ legume,preparate oricum vrei.Cel mai important mi se pare faptul ca, ambitionata de ideea ca trebuie sa respect un regim ,am renuntat la prajeli ,paine ,suc ,ulei .....cred ca daca o sa slabesc o sa fie in primul rand datorita acestui lucru.Toata lumea imi spune ca trebuie sa fac miscare ,dar mi-e atat de greu...singura mea miscare se limiteaza la a merge pe jos la serviciu.

Luli 15 iul 2011 21:05:34

Re: Slabute din judetul Giurgiu
 
Citat:

Anterior postat de corrynutza (Post 724341)
nuuuuu...eu sunt foarte comoda ..poate candva o sa ma apuc si de ceva miscare...Deocamdata abia mi-am facut curaj sa tin regim.Tin dieta Dukan ....si am ales aceasta dieta deoarece poti sa mananci la orice ora ,cat poftesti din alimentele permise.Nu e un regim care sa-ti impuna pe mese si pe ore ce si cat sa mananci.Doua zile mananc doar proteine ,restul saptamanii proteine+ legume,preparate oricum vrei.Cel mai important mi se pare faptul ca, ambitionata de ideea ca trebuie sa respect un regim ,am renuntat la prajeli ,paine ,suc ,ulei .....cred ca daca o sa slabesc o sa fie in primul rand datorita acestui lucru.Toata lumea imi spune ca trebuie sa fac miscare ,dar mi-e atat de greu...singura mea miscare se limiteaza la a merge pe jos la serviciu.


Sportul este foarte important pentru a slabi frumos,daca mergi pe jos cel putin o jumatate de ora cred ca este suficient pe moment.
Nu stiu exact in ce consta dieta Dukan, daca ai renuntat la prajeli si sucuri, foarte bine, painea si uleiul insa nu trebuiesc eliminate din alimentatie, trebuiesc doar reduse cantitativ.
Chiar daca exista diete care iti permit sa mananci oricat si oricum ar trebui totusi sa ai grija sa ai cel putin 1000-1100 de cal pe zi asigurate, altfel vei intra in starea de infometare. Despre care gasesti informatii aici => Fii o slabuta inteligenta, spune NU infometarii!!! - Slabute.ro
Inca un lucru important chiar daca observ ca nu iti convine este acela de a manca cel putin 3 mese pe zi, stiu ca este destul de complicat cand ai un serviciu si multe altele pe cap insa s-a dovedit stiintific faptul ca persoanele care mananca putin si des slabesc mult mai usor decat persoanele care mananca mult si rar. (aceleas alimente,doar mancare diferit).

corrynutza 15 iul 2011 21:09:24

Re: Slabute din judetul Giurgiu
 
O ,des mananc ,asta nu-i o problema nu as putea sa ma infometez...nu am eu atata vointa ....Partea cu mancatul putin ...asta e mai greu ...pentru ca eram obisnuita sa mananc pana imi plesnea stomacul ...si repede ,fara sa mestec bine.
Tu ce dieta tii/ai tinut..?


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:01:16.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO