forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Judetul Iasi (http://forum.slabute.ro/judetul-iasi/)
-   -   Slabute din Iasi (http://forum.slabute.ro/judetul-iasi/slabute-iasi-1622.html)

madaEM 25 oct 2009 14:58:19

Slabute din Iasi
 
slabutelor...da nimeni din iasi?haideti poate mai vb aici...poate ne vedem...mergem la alergat...la miscare...la sala..;;)in afara de mika...care stiu ca sta in iasi...restul??va astept>:D<

lorinaoana 01 dec 2009 15:31:27

Re: slabute din iasi
 
salut..eu sunt din iasi si chiar mi-ar face foarte mare placere sa am o partenera de nadejde in lupta cu kg:)

femeie 15 dec 2009 18:18:47

Re: slabute din iasi
 
salut tuturor. si eu sunt din iasi.:) de abia m am inscris si eu aici. >:D<

BY_ella84 02 ian 2010 10:54:08

Re: slabute din iasi
 
hello...si eu sunt din iasi..si doar ce am descoperit site-ul foarte interesant...salutare tuturor!

lorinaoana 03 ian 2010 00:36:12

Re: slabute din iasi
 
Salutare si ma bucur mult sa vad ca din ce in ce mai multe slabute din iasi vin pe site:)
Poate reusim sa inchegam o mica comunitate si sa ne aliem in lupta impotriva kilogramelor. Poate un program de alergare, o dieta comuna...mereu e mai usor cu un "prieten de suferinta" alaturi. Nu credeti fetelor?

juliette 09 ian 2010 15:49:17

Re: slabute din iasi
 
Buna, ma numesc Iulia si sunt din Iasi. Mi-ar placea sa mai gasesc si alte persoane cu care sa ma ambitionez in lupta cu kg.
Azi am inceput si sper din tot sufletul sa reusesc :)

madaEM 16 ian 2010 14:52:22

Re: slabute din iasi
 
buna fetelor,...>:D<ma bucur tare mult ca neam adunat mai multe din iasi...as avea si eu o intrebare ...daca stiti ceva despre sala "club d" e undeva pe langa magazinul fidelio ...acolo in statie la piata independentei...ca am primit un fluturas de la ei ...si acum am intrat pe site ..si mi se pare ca au preturi chiar accesibile...mar bate un gand sa ma duc ...au fitness cu 50 lei /luna nelimitat pt studenti si au si sauna si electrostimulare ...si multe altele...astept sa imi spuneti si mie daca stiti ceva de el ...
si daca se ofera cineva sa mai mearga cu mine ;;):D
o zi buna va doresc>:D<

atera 20 ian 2010 22:24:57

Re: slabute din iasi
 
Salut, slabutelor din Iasi!
Eu sunt cea mai mare dintre voi....dar....suntem unite in primul rand pentru un scop! Nu?
Va urez multa bafta!

Nu stiu unde e club d .

meda 14 feb 2010 09:25:56

Re: slabute din iasi
 
Buna,
Si eu am inceput lupta cu kilogramele.
Imi doresc sa fac aerobic si doresc informatii despre o sala unde sa existe program si pentru incepatori. Mi-am facut abonament undeva insa la prima sedinta nu am rezistat decit 10 minute. Ritmul era prea alert si eu nu am stiut cum sa imi dozez efortul pentru a putea rezista pina la sfirsit.
Va multumesc pentru orice informatie.

lallykutza 15 feb 2010 10:01:58

Re: slabute din iasi
 
Buna fetelor.si eu sunt din Iasi si abia m-am inscris pe forum.citesc de ceva timp articolele insa nu am reusit sa slabesc...imi trebuie miscare numaidecat.vreau si eu sa merg la aerobic insa nu singura:(
frecventez piscina de la baia publica si sauna de acolo.insa rezultatele sunt mici(nefacand altfel de miscare).
va pup!

elefantzel 01 mar 2010 15:09:04

Re: slabute din iasi
 
Buna ziua si o primavara cat mai frumoasa tuturor.Astazi m-am inregistrat pe acest minunat forum si sper din tot sufletul ca impreuna sa ne atingem scopurile in materie de greutate si nu numai....Ce diete tineti?Eu am inceput WW de pe 18 ianuarie si am slabit 4 kg...va pup si astept sa ne reintalnim aici:D

poopseta22 02 mar 2010 13:24:36

Re: slabute din iasi
 
Buna fetelor!!! eu sunt din roman, dar invat in iasi asa ca majoritatea timpului il petrec in iasi.

Imi dorec ca in 4 luni sa slabesc in jur de 6-7 kg. Ma bucur ca am gasit acest site! >:D<

>:D<Va doresc bafta si spor la slabit la toate!!;)

Alexandra22 07 apr 2010 10:54:24

Re: slabute din iasi
 
Buna . Sunt din Iasi si as vrea sa ma apuc saptamana asta de alergat . Cine mai doreste ? Singura nu prea cred ca o sa mearga treaba :) E altceva cand mai e si alta persoana , trece timpul mai repede.

violett 15 apr 2010 12:27:48

Re: slabute din iasi
 
Buna ziua, slabutelor.

Am intrat si eu printre voi, sper sa reusesc sa slabesc cateva kilograme.

Va doresc o zi frumoasa si usoara.

Ralluuk 03 iun 2010 10:32:26

Re: slabute din iasi
 
Buna fetele. Sunt si eu o ieseanca. Cum merg dietele? Eu am inceput Rina 90 si ma simt ff bine deocamdata. Sper sa fie si rezultatele pe masura stradaniei. O zi frumoasa tuturor.>:D<

Irina Costas 04 iun 2010 12:35:20

Re: slabute din iasi
 
Salutare slabutelor din Iasi!!!!!!
Intru si eu in gasca,Irina 82 kg,cu alergatul sau sala sincer nu sunt prietena,poate dupa ce voi reusi sa dau cateva kg jos,sa ma simt mai usurica voi inca o sala,pana atunci cateva abdomene si ceva portii mai mici de papa.

Ralluuk 05 iun 2010 06:29:19

Re: slabute din iasi
 
Citat:

Anterior postat de Irina Costas (Post 209700)
Salutare slabutelor din Iasi!!!!!!
Intru si eu in gasca,Irina 82 kg,cu alergatul sau sala sincer nu sunt prietena,poate dupa ce voi reusi sa dau cateva kg jos,sa ma simt mai usurica voi inca o sala,pana atunci cateva abdomene si ceva portii mai mici de papa.


Bine ai venit Irina. Nici eu nu-s mare sportiva, am incercat putin aerobic si tae-bo, dar am renuntat momentan. Spor la slabit. Prin ce zone stati fetele?>:D<

Irina Costas 06 iun 2010 06:06:20

Re: slabute din iasi
 
Neata Ralluuk,eu sunt din Alexandru

Clau 13 iun 2010 18:20:54

Re: slabute din iasi
 
Salut

Si eu sunt din Iasi ....Irina imi poti spune unde mai exact in Alexandru....si eu stau in zona si mar bucura sa stiu ca am una din slabute pe langa mine>:D<.

Irina Costas 15 iun 2010 07:15:55

Re: slabute din iasi
 
Sal Clau!!!
Eu stau vis-a-vis de sc Miron costin

Clau 16 iun 2010 06:30:00

Re: slabute din iasi
 
Salut Irina...eu stau la olimp...la miron costin am invatat...locuim aproape una de cealalta...e super:x.

Irina Costas 17 iun 2010 08:41:01

Re: slabute din iasi
 
Buna Clau!!
Suntem f.aproape,dar tu esi o slabutaaa!!!

Irina Costas 17 iun 2010 08:42:40

Re: slabute din iasi
 
Slabutelor din Iasi,ce mai facei,cum merg dietele???

Ralluuk 18 iun 2010 06:20:15

Re: slabute din iasi
 
Buna Irina. Mergem in continuare ce sa facem.:D. Tu ce dieta tii? Functioneaza?>:D<

Irina Costas 19 iun 2010 07:19:41

Re: slabute din iasi
 
Salutare Raluk!
Nu tin nici o dieta am grija ce mananc si reduc portiile,ex:dim am papat 2gogosele+1 cafea,la pranz voi manca iaurt cu cereale si cina fructe+legume.
Pupic

Ralluuk 20 iun 2010 06:11:25

Re: slabute din iasi
 
Buna Irina,m-am hotarat si eu sa fac la fel ca tine pt ca m-am saturat sa pap acelasi lucru odata la cateva zile. :D Dak imi aduc bine aminte am mai slabit odata asa , si oricum am inceput si cura cu tarate de grau si voi bea si ceai de slabit. Succes la slabit si tie.:-*

Irina Costas 21 iun 2010 12:29:13

Re: slabute din iasi
 
Buna Raluk!
Cum e cura cu tarate de grau?
Refereitor la dieta,eu nu pot tine o dieta stricta ca e foarte frustrant iar cand ma lasa ambitia dau iama,si cat dau in cateva zile de disociata,pun in 2 zile mancand normal,asa ca prefer sa manac ce-mi pofteste sufletelul,de obicei daca mi-e pofta de ceva cu indice caloric mare manac dimineata,dup-amiaza ceva cu cont caloric mai mic si seara de obicei un iaur sau fructe si asa reusesc sa mai dau si ceva jos,dar sa nu privez organismul de absolut nimic.
O zi bunaaa!!1

Irina Costas 21 iun 2010 12:30:05

Re: slabute din iasi
 
Ce mai faci Clauuu???

Ralluuk 21 iun 2010 20:28:39

Re: slabute din iasi
 
Citat:

Anterior postat de Irina Costas (Post 227153)
Buna Raluk!
Cum e cura cu tarate de grau?
Refereitor la dieta,eu nu pot tine o dieta stricta ca e foarte frustrant iar cand ma lasa ambitia dau iama,si cat dau in cateva zile de disociata,pun in 2 zile mancand normal,asa ca prefer sa manac ce-mi pofteste sufletelul,de obicei daca mi-e pofta de ceva cu indice caloric mare manac dimineata,dup-amiaza ceva cu cont caloric mai mic si seara de obicei un iaur sau fructe si asa reusesc sa mai dau si ceva jos,dar sa nu privez organismul de absolut nimic.
O zi bunaaa!!1


Buna Irina. Sunt 2 cure cu tarate: 1 pui o lingura de tarate intr-o cana cu apa si lasi peste noapte si bei dimineata pe stomacul gol si 2 o lingura de tarate cu apa si miere dimineata si concomitent cate o lingura de tarate in orice mancare. Eu o folosesc pe a 2a mai putin cana cu tarate, miere si apa pt k nu-mi place asa. Prefer sa pun drept condiment la fiecare mancare cate o lingura de tarate macinata. E f bun. Am gasit si eu pe internet ,stiam de tarate k ii ff buna pt constipatie, dar se pare kk ii buna si la slabit atata vreme cat consumi 3 -6 prize pe zi. 2 linguri ingrasa , mai multe ajuta la slabit. Probabil k e adevarat pt k ofera senzatie de satietate si nu poti manca mancare prea multa. Nici eu nu-s adepta regulilor, si mai ales nu suport k cineva sa pape ceva bun langa mine si eu sa cant de foame. Spor la slabit>:D<

Ralluuk 21 iun 2010 20:29:44

Re: slabute din iasi
 
Buna fetele. Cineva de prin Nicolina? ;;)

Irina Costas 22 iun 2010 10:14:18

Re: slabute din iasi
 
Buna Ralluuk!
Interesanta dieta cu tarate.
Eu am in casa seminte de canepa macinate si actioneaza ca si taratea de grau inhiba pofta de mancare si ajuta digestia,o sa fol si eu.
In rest cu regimul cum e?
Ce bunatati papi? Eu nu prea mai am idei pt micul dejun care la mine e masa principala....
Pupik si o zi faina!

Ralluuk 23 iun 2010 06:18:50

Re: slabute din iasi
 
Buna Irina. La micul dejun pap cam 6 linguri de fulgi de ovaz cu 1, 2 de tarate cu apa si 1/2 de cub de concentrat de supa. Mie imi place ff mult asa Pe la 11 mai pap o portie asa, pe la ora 14 -15 si apoi seara ce am in casa. Salata sau mancare gatita. Eu am renuntat mai demult la uleiul pus in mancare si iese ff buna asa. Pupik>:D<

Irina Costas 24 iun 2010 10:26:34

Re: slabute din iasi
 
Salut Raluk!
Cam putin papi!Ai si rezultate pe masura?
Eu incerc sa beau de azi ceai antiadipos,am facut curat in dulapul cu ceaiuri si mi-am gasit cateva cutii de ceai de slabit,asa ca o sa incep cu ceaiurile.
La mine e mai delicat ca nu prea fac miscare,darrr poate iese ceva,am inceput si cu abdomene,abia 10 am reusit sa fac:D,mare rusineee.

Ralluuk 25 iun 2010 06:21:21

Re: slabute din iasi
 
Citat:

Anterior postat de Irina Costas (Post 230350)
Salut Raluk!
Cam putin papi!Ai si rezultate pe masura?
Eu incerc sa beau de azi ceai antiadipos,am facut curat in dulapul cu ceaiuri si mi-am gasit cateva cutii de ceai de slabit,asa ca o sa incep cu ceaiurile.
La mine e mai delicat ca nu prea fac miscare,darrr poate iese ceva,am inceput si cu abdomene,abia 10 am reusit sa fac:D,mare rusineee.


Buna Irina. Mi-am impus eu sa pap mai putin si sper sa vad si rezultate. :D Nu ma simt asa bine cand ma ridic de la masa full. Am descoperit ceaiul sveltaflor si sper sa fie bun. Miscare mai fac doar cand ies afara cu baietelul meu, desi o vreme am fct si zumba si tae bo, dar m-am lasat, puturoasa de mine:D. Eu de la antiadipos am cam avut pb. Daca beam 2 cani pe zi aveam pb cu burta asa k am renuntat la el. O zi frumoasa>:D<

Irina Costas 26 iun 2010 14:06:47

Re: slabute din iasi
 
Salutare!
Asa e cu ceaiul antiadipos,dar si cu cel de la sveltaflor,am avut probleme.
Spor la slabit!

Ralluuk 27 iun 2010 06:53:00

Re: slabute din iasi
 
Buna Irina. Ti-a folosit la ceva ceaiul sveltaflor? Inafara de pb bineinteles:D. Cum merge dieta? Tu ce papi? O zi frumoasa>:D<

Irina Costas 28 iun 2010 20:31:43

Re: slabute din iasi
 
Buna Raluk!Ceaiul sveltaflor chiar e bun,taie pofta de mancare pe bune,doar ca nu m-am putut tine de el ca ma luau niste crampe,,,,
Dieta...nu e chiar dieta,eu manac dim super bine,omleta,tartine,eventual ceva dulce daca mi-e pofta si am grija la prinz ce manac si seara un iaurt sau maxim o slata,deci manac orice mi-e pofta doar ca am grija ca acele alim care ingrasa sa le consum dim.
P.S. Azi am incalcat dieta, am papat dim bine si pt ca am avut o zi plina am mancat seara o sal din 2 rosii+1 castravete si 3 tartine,ca nu am avut timp sa gatesc
O seara placuta i-ti urez!

Ralluuk 29 iun 2010 06:09:44

Re: slabute din iasi
 
Buna Irina. Nu cred k se intampla ceva dak te-ai abatut un pic de la dieta. Eu vad k stagnez deocamdata, probabil treb sa se obisnuiasca corpul cu noul regim. crampe mai am si eu de la ceai dar nu chiar ff urate. Am inteles k stai prin Alexandru. Un magazin cu articole fitness exista cumva pe acolo?Mi-as lua o bicicleta eliptica, dar caut variante mai ieftine fata de ceea ce e pe net. O zi frumoasa:-*

Irina Costas 30 iun 2010 18:06:09

Re: slabute din iasi
 
Buna Raluk!
In Alexandru nu este nici un mag de acest gen,dar am vazut in Selgros,tre sa fie si in Metro.
Spor la slabit!

Irina Costas 06 iul 2010 07:59:29

Re: slabute din iasi
 
Buna Raluk!
Ce mai faci??Nu ai mai dat pe aici.


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:12:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO