forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Judetul Iasi (http://forum.slabute.ro/judetul-iasi/)
-   -   Slabute din Iasi (http://forum.slabute.ro/judetul-iasi/slabute-iasi-1622.html)

Ralluuk 07 iul 2010 06:02:54

Re: Slabute din Iasi
 
Buna Irina. Ce sa fac? Binisor. Merg inainte cu dieta si nu prea mai stau in casa. :D Stagnez deocamdata la cantar , dar nu ma agit. Tu ce mai faci? Cum merge dieta?>:D<

Irina Costas 08 iul 2010 10:06:16

Re: Slabute din Iasi
 
Buna Raluk!
Si eu sunt bine,am inceput de ieri disociata,dar un pic personalizata,mai strecor in ea cate ceva,ca e si greu de tinut si periculoasa de a declansa unele afectiuni si incerc sa scot sarea din alimentatie de tot.
Vedem ce rezultate voi avea sapt viitoare,pana atunci dieta si miscare.
O zi buna i-ti urez si spor la slabit!!!:-*

Ralluuk 09 iul 2010 11:22:57

Re: Slabute din Iasi
 
Buna Irina, am tinut si eu o perioada disociata pe mese si chiar a functionat, dar am renuntat la ea pt k ma saturasem sa mananc asa disociat. Mai evit si acum unele combinatii, dar se pare k eu nu-s facuta sa tin o anumita dieta pt k ma plictisesc repede de ea:D. Asa k merg inainte cu mancatul putin,cu evitarea grasimilor si cat mai multe legume si fructe. Zic eu k ii mai sanatos asa. Spor la slabit si o zi frumoasa:D.

Irina Costas 10 iul 2010 14:38:24

Re: Slabute din Iasi
 
Si tie spor la slabit Ralluk!Weekend placut!:-*

1Diana 12 iul 2010 14:44:55

Re: Slabute din Iasi
 
Ciao>:D< Eu nu-s originara din Iasi dar stau aici de 2 ani datorita facultatii.Va:-*

Ralluuk 13 iul 2010 06:32:03

Re: Slabute din Iasi
 
Buna Diana, bine ai venit printre noi. Ce dieta tii? Functioneaza? Eu m-am cantarit ierisi uite k s-a mai dus un kg.:D Spor la slabit >:D<

Irina Costas 14 iul 2010 06:31:14

Re: Slabute din Iasi
 
Buna dimineata slabutelor din Iasi!
Ce mai faceti?Merge dieta?Ce idei de meniuri mai aveti,eu sunt in pana de idei:-/

1Diana 14 iul 2010 10:24:37

Re: Slabute din Iasi
 
Ciao Ralluuk si Irina! Eu tin dieta Rina 90 si pt mine functioneaza,am slabit pana acum 4.6 kg in 29 de zile(aveam target de 5 kg pe luna:D).Sunt multumita,recunosc ca uneori nu am respectat principiile dar asta s-a intamplat rar(de vreo 3 ori:().
Ralluuk,parca si tu tineai Rina,sau ma insel?Felicitari pt ca ai slabit>:D< Multa bafta la toate si sa nu renuntati:-*

1Diana 14 iul 2010 10:26:33

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Irina Costas (Post 252906)
Buna dimineata slabutelor din Iasi!
Ce mai faceti?Merge dieta?Ce idei de meniuri mai aveti,eu sunt in pana de idei:-/

Irina,eu fac retete din cartea Rina 90..iti da 2 idei de meniu pe zi.Is foarte interesante si delicioase:x poti sa iei cartea de la biblioteca slabutelor si sa gatesti de acolo daca vrei;)
p.s azi is la zi de proteine si o sa-mi fac un sos cu piept de pui:x

Irina Costas 15 iul 2010 08:36:15

Re: Slabute din Iasi
 
Neata Diana!
Felicitari pt rezultate!Dar activitate fizica faci?

Irina Costas 15 iul 2010 08:40:16

Re: Slabute din Iasi
 
Mersi pt sugestii!
Azi eu am facut ficatei,pe care o sa-i pap cu rosii si 2 cartofi firti si pepene la cina,m-am scos pe ziua de azi!

Ralluuk 20 iul 2010 06:05:51

Re: Slabute din Iasi
 
Buna fetele. Ce mai faceti? Cum merg dietele?>:D<

Irina Costas 21 iul 2010 09:02:55

Re: Slabute din Iasi
 
Buna Raluk!
Eu stagnez momentan,cred ca tre sa urmez un plan de dieta mai drastig,adica numai leg ca sa mai dau ceva jos,tu?

Ralluuk 22 iul 2010 06:04:40

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Irina Costas (Post 261854)
Buna Raluk!
Eu stagnez momentan,cred ca tre sa urmez un plan de dieta mai drastig,adica numai leg ca sa mai dau ceva jos,tu?


Eu m-am intors la disociata pe mese:D, adik dimineata glucide , la amiaza proteine si seara legume. Asta a fost dieta cu care am slabit cel mai bine. Azi ma duk si la pescuit si sper sa prind ceva k sa am ce papa maine la amiaza. O zi frumoasa>:D<

Irina Costas 23 iul 2010 07:25:18

Re: Slabute din Iasi
 
[Buna Raluk!Distractie placuta la pescuit!
Poate ne vedem sapt viitoare cu mai putine kg!Weekend placut!:-*

AndraAle 26 iul 2010 20:47:05

Re: Slabute din Iasi
 
Salutare fetele!! Si eu sunt din Iasi. Imi pare bine ca v-am gasit pentru ca eu am intrat de ceva timp in perioada de stagnare...mai mult, am pus chiar 500 de grame pe mine...si asa, incet, incet am inceput si sa calc stramb. Daca imi gasesc colege de "suferinta" poate imi revin. O seara frumoasa si la cat mai multe kilograme jos!!!

Irina Costas 27 iul 2010 13:43:20

Re: Slabute din Iasi
 
Buna Andra!
Tu esti o slabuta nu ar trebui sa-ti faci grija asupra kg,cum e cazul meu.:)

Irina Costas 27 iul 2010 13:44:15

Re: Slabute din Iasi
 
[Raluk ce mai faci?
Ai plecat in concediu?

Ralluuk 28 iul 2010 06:17:53

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Irina Costas (Post 269123)
[Raluk ce mai faci?
Ai plecat in concediu?


Nuu.:-/As vrea eu. Umblu, caut de munk.:D Dieta o tin in continuare, ce sa fac.:D O zi frumoasa>:D<

Irina Costas 30 iul 2010 08:39:13

Re: Slabute din Iasi
 
Buna Raluk!
Si eu care ma gandeam ca esti in concediu...
Si eu caut de munca,dar nik:(,eu sunt asistenta de farmacie si cu criza asta mai scot posturi doar farmaciile individuale care sunt neserioase te cheama in proba neplatita cate o sapt doua sa le faci menaj,apoi iti spun pa.
Succes,poate reusesti sa-ti gasesti,in Carrefour Felicia era un post la un mag de haine,daca tin bine minte ai fost casiera
Tinem legatura!
O zi buna!:-*

IuliaMP 01 aug 2010 20:27:29

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de AndraAle (Post 268403)
Salutare fetele!! Si eu sunt din Iasi. Imi pare bine ca v-am gasit pentru ca eu am intrat de ceva timp in perioada de stagnare...mai mult, am pus chiar 500 de grame pe mine...si asa, incet, incet am inceput si sa calc stramb. Daca imi gasesc colege de "suferinta" poate imi revin. O seara frumoasa si la cat mai multe kilograme jos!!!

Buna seara !
Imi pare bine ca v-am gasit! Si eu sunt din Iasi si de vreo 2 saptamani am descoperit forumul acesta si incerc si eu sa tin o dieta. Sper sa reusesc cat mai mult timp, in fapt pentru suficient timp incat dieta asta sa se transforme intr-un nou mod de viata.
Cat de perioadele de stagnare, ma gandesc ca e firesc sa existe si nu cred ca ar trebui sa iti faci probleme cat timp nu iei in greutate. Important e in aceste momente sa gasesti suficienta forta in tine incat sa nu abandonezi lupta!
Asa ca suntem alaturi de tine Andra si asteptam vesti bune!

Ralluuk 02 aug 2010 06:27:51

Re: Slabute din Iasi
 
Buna Iulia si Andra. Bine ati venit in gasca. Bafta la slabit. O zi frumoasa tuturor.>:D<

Irina Costas 03 aug 2010 08:46:36

Re: Slabute din Iasi
 
Buna Iulia!
Si eu sunt o slabuta din Iasi:D!
Ce dieta tii?Dar cu miscarea cum stai?

Irina Costas 03 aug 2010 08:47:37

Re: Slabute din Iasi
 
Ce mai faci Raluk?In ultima perioada nu ne-ai mai povestit nimic despre dieta ta:)

IuliaMP 03 aug 2010 16:09:34

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Irina Costas (Post 275888)
Buna Iulia!
Si eu sunt o slabuta din Iasi:D!
Ce dieta tii?Dar cu miscarea cum stai?

Salut!
Ma bucur ca v/am gasit! Eu pentru moment tin dieta Montignac, faza I, - asta am considerat ca se potriveste mai bine pentru mine, mai ales pentru faptul ca trebuie sa slabesc destul de mult. Cu sportul e mai greu - dar exista unele tentative... poate o sa iasa ceva pana la urma si in diomeniul asta / pentru moment doar plimbari / adica mers in ritm alert.

Irina Costas 04 aug 2010 09:20:36

Re: Slabute din Iasi
 
Buna Iulia!
Face foarte bbine si plimbarea,decat de loc,in rest bafta la slabit si tinem legatura:)

Ralluuk 05 aug 2010 06:36:30

Re: Slabute din Iasi
 
Buna fetele. Ce mai faceti? Irina dieta mea inseamna numa carne fiarta sau gratar, multe legume si fructe si mancare dietetica fara sare. Merge si asa:-/.Am inceput sa fac si cate 5 mile de start walking odata la 2 zile si sper sa ajute.:D O zi frumoasa tuturor.>:D<

Irina Costas 06 aug 2010 08:14:37

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Ralluuk (Post 278071)
Buna fetele. Ce mai faceti? Irina dieta mea inseamna numa carne fiarta sau gratar, multe legume si fructe si mancare dietetica fara sare. Merge si asa:-/.Am inceput sa fac si cate 5 mile de start walking odata la 2 zile si sper sa ajute.:D O zi frumoasa tuturor.>:D<

Si cu kg cum stai,ceva in minus?
Slabutelor voi ce faceti?:-*

IuliaMP 08 aug 2010 18:35:15

Re: Slabute din Iasi
 
Buna seara dragutelor!
Vad ca ati cam plecat prin concediu, de nu a mai trecut nimeni pe aici de ceva vreme!
Poate reusesc si eu sa ies la plimbare in seara asta! Parca s-a mai domolit caldura...

Ralluuk 09 aug 2010 06:49:08

Re: Slabute din Iasi
 
Buna fetele. N-am mai avut timp de calculator dar acum mi-am facut putin. Irina ink nu m-am cantarit, dar park incepe sa se mai duca mai ales din talie:D. Sper sa aiba totusi efectul scontat. Iulia sunt curioasa. In ce zona stai? Am o intrebare: stie cineva cam cat se mai da la o nunta? Am una pe 22 si sunt stresata k nu mai stiu cum e acum. Pupici si o zi racoroasa>:D<

Irina Costas 09 aug 2010 08:38:42

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de IuliaMP (Post 281513)
Buna seara dragutelor!
Vad ca ati cam plecat prin concediu, de nu a mai trecut nimeni pe aici de ceva vreme!
Poate reusesc si eu sa ies la plimbare in seara asta! Parca s-a mai domolit caldura...

Neata IUlia!!!Eu sunt pe baricade!!!:)
Nici eu nu am mai facut zumba de 2 zile cu caldura asta,la mine in ao sunt 29 gr azi:Dpoate reusersc azi sa fac 30 min de zumba sa mai slabesc ca stagnez de ceva vreme si mi-am propus ca sapt asta sa scap de 2 kg?
Tu ce faci,ce meniu ai azi?:-*

Irina Costas 09 aug 2010 08:40:40

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Ralluuk (Post 281842)
Buna fetele. N-am mai avut timp de calculator dar acum mi-am facut putin. Irina ink nu m-am cantarit, dar park incepe sa se mai duca mai ales din talie:D. Sper sa aiba totusi efectul scontat. Iulia sunt curioasa. In ce zona stai? Am o intrebare: stie cineva cam cat se mai da la o nunta? Am una pe 22 si sunt stresata k nu mai stiu cum e acum. Pupici si o zi racoroasa>:D<

Raluk,scumpa esti la vedere!!!:)
5 mil de pereche sau 6 mil daca sunteti f apropiati de miri:)

Irina Costas 10 aug 2010 06:15:37

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Ralluuk (Post 281842)
Buna fetele. N-am mai avut timp de calculator dar acum mi-am facut putin. Irina ink nu m-am cantarit, dar park incepe sa se mai duca mai ales din talie:D. Sper sa aiba totusi efectul scontat. Iulia sunt curioasa. In ce zona stai? Am o intrebare: stie cineva cam cat se mai da la o nunta? Am una pe 22 si sunt stresata k nu mai stiu cum e acum. Pupici si o zi racoroasa>:D<


Neata slabute din Iasi!!!!
Ce faceti?:-*

Ralluuk 10 aug 2010 06:17:19

Re: Slabute din Iasi
 
Multumesc de raspuns Irina. M-am cantarit ieri si deocamdata e la fel. Dar raman optimista si merg inainte. O zi frumoasa. Pupici>:D<

Ralluuk 16 aug 2010 06:38:05

Re: Slabute din Iasi
 
Buna fetele. Ce faceti? Cum merg dietele? Irina ti-ai gasit de munk? O zi frumoasa tuturor.>:D<

Irina Costas 18 aug 2010 09:03:53

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Ralluuk (Post 290471)
Buna fetele. Ce faceti? Cum merg dietele? Irina ti-ai gasit de munk? O zi frumoasa tuturor.>:D<


Buna!!!
Deocamdata sunt in proba la farmacia din mall,sper sa se concretizeze,specific proba de 10 zile program normal,:D si fara plata!!
Tie cum iti merge?

Ralluuk 19 aug 2010 14:04:09

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Irina Costas (Post 293351)
Buna!!!
Deocamdata sunt in proba la farmacia din mall,sper sa se concretizeze,specific proba de 10 zile program normal,:D si fara plata!!
Tie cum iti merge?

Buna Irina. Uite maine am un interviu pt un magazin din mall:D. Sper sa fie cu noroc si cine stie poate ne si intalnim sa vorbim fata in fata. Succes>:D<

Irina Costas 19 aug 2010 17:03:25

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Ralluuk (Post 295054)
Buna Irina. Uite maine am un interviu pt un magazin din mall:D. Sper sa fie cu noroc si cine stie poate ne si intalnim sa vorbim fata in fata. Succes>:D<


Poate,doar ca in alt context,la mine deja sa cam lamurit treaba,mi-au tras teapax-(,domul farmacist,prof universitar la Farmacie dupa ce m-a tinut 10 zile in proba,ia spus la fete sa-mi transmita ca o sa ma sune el :D,cred ca urmeaza alta in proba si uite asa la el trece luna si nu da salariul:Doricum din ce am vazut este cam rau cand tre sa dea bani este dat in judecata de o groaza de firme pt neplata:D

Irina Costas 19 aug 2010 17:30:55

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Irina Costas (Post 295332)
Poate,doar ca in alt context,la mine deja sa cam lamurit treaba,mi-au tras teapax-(,domul farmacist,prof universitar la Farmacie dupa ce m-a tinut 10 zile in proba,ia spus la fete sa-mi transmita ca o sa ma sune el :D,cred ca urmeaza alta in proba si uite asa la el trece luna si nu da salariul:Doricum din ce am vazut este cam rau cand tre sa dea bani este dat in judecata de o groaza de firme pt neplata:D

Iti urez multa bafta la interviu,sa prinzi postul!!!:)

Ralluuk 20 aug 2010 06:40:31

Re: Slabute din Iasi
 
Imi pare rau ca n-ai obtinut postul. Am auzit si eu de persoane care tin in proba pe multi si nu dau salarii. Nesimtiti. Traim in Romania , nimic n-ar trebui sa ne mai mire, nici faptul k firma la care trebuia sa ma duk eu azi are datorii la stat de peste 14 miliarde si la somaj si la asigurarile sociale, si da salariile din an in pasti:-o.Ce multe gasesti pe internet la o simpla cautare:D. Oricum mai am un interviu in alta parte si sper sa fie cu noroc O zi frumoasa si tie>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:24:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO