forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Judetul Iasi (http://forum.slabute.ro/judetul-iasi/)
-   -   Slabute din Iasi (http://forum.slabute.ro/judetul-iasi/slabute-iasi-1622.html)

Irina Costas 20 aug 2010 08:50:30

Re: Slabute din Iasi
 
:D
Citat:

Anterior postat de Ralluuk (Post 295950)
Imi pare rau ca n-ai obtinut postul. Am auzit si eu de persoane care tin in proba pe multi si nu dau salarii. Nesimtiti. Traim in Romania , nimic n-ar trebui sa ne mai mire, nici faptul k firma la care trebuia sa ma duk eu azi are datorii la stat de peste 14 miliarde si la somaj si la asigurarile sociale, si da salariile din an in pasti:-o.Ce multe gasesti pe internet la o simpla cautare:D. Oricum mai am un interviu in alta parte si sper sa fie cu noroc O zi frumoasa si tie>:D<


Multumesc!!!Ieri m-a sunat farmacista diriginta dim mall daca pot sa ma duc si azi la farm,ieri mi-am terminat perioada de proba si patronul nu sa facut vazut si probabil vine azi sa vb cu mine sa ma abureasca ca nu suntem compatibili si de asta nu ma angajeaza:D,nu ca nici nu avea de gand sa angajeze:D,intre timp am mai aflat cate ceva de la fete si puse la cap mi-am dat seama ca defapt nu angajeaza:D,insa fiind o farmacie eleganta iti da impresia ca e si serioasa si daca nu incercam as fi avut mustrari de constiinta.
Iar azi ma cheama la farm dar cred mai mult sa vb cu el,sa ne despartim amiabil:D,si fara sa-mi plateasca cele 10 zile:D

IuliaMP 20 aug 2010 09:12:24

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Irina Costas (Post 296133)
:D


Multumesc!!!Ieri m-a sunat farmacista diriginta dim mall daca pot sa ma duc si azi la farm,ieri mi-am terminat perioada de proba si patronul nu sa facut vazut si probabil vine azi sa vb cu mine sa ma abureasca ca nu suntem compatibili si de asta nu ma angajeaza:D,nu ca nici nu avea de gand sa angajeze:D,intre timp am mai aflat cate ceva de la fete si puse la cap mi-am dat seama ca defapt nu angajeaza:D,insa fiind o farmacie eleganta iti da impresia ca e si serioasa si daca nu incercam as fi avut mustrari de constiinta.
Iar azi ma cheama la farm dar cred mai mult sa vb cu el,sa ne despartim amiabil:D,si fara sa-mi plateasca cele 10 zile:D

Poate totusi o sa fie bine! Trebuie sa fii optimista! Trebuie sa mergi acolo cu o atitudine pozitiva. Multa bafta!

Irina Costas 20 aug 2010 09:34:50

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de IuliaMP (Post 296181)
Poate totusi o sa fie bine! Trebuie sa fii optimista! Trebuie sa mergi acolo cu o atitudine pozitiva. Multa bafta!


Multumesc Iulia!>:D<
Insa nu cred ca angajeaza in conditiile in ccare el nu are bani de platit facturile:DSi am auzit ca a mai chemat pe tura cealalta in proba,personalul lui este in concediu si el nu trebuie sa piarda vanzare

Irina Costas 20 aug 2010 11:25:09

Re: Slabute din Iasi
 
Raluk bafta!Cred ca esti la interviu,iti tin pumnii:)

Ralluuk 21 aug 2010 05:50:34

Re: Slabute din Iasi
 
Buna fetele, vesti bune:D m-am cantarit ieri si arata 85. Sper sa fi fost cantarul bun.:D. Multumesc Irina, sa speram k va fi bine, daca nu nu-i bai, mai cautam, Iulia tu ce mai zici, mai spune-ne ceva despre tine. O zi frumoasa>:D<

Irina Costas 21 aug 2010 08:18:16

Re: Slabute din Iasi
 
:D
Citat:

Anterior postat de Ralluuk (Post 297267)
Buna fetele, vesti bune:D m-am cantarit ieri si arata 85. Sper sa fi fost cantarul bun.:D. Multumesc Irina, sa speram k va fi bine, daca nu nu-i bai, mai cautam, Iulia tu ce mai zici, mai spune-ne ceva despre tine. O zi frumoasa>:D<


Neata Raluk!!!CE faci?Cum a fost la interviu?
Pe mine ma sunat farm diriginta daca pot veni vineri si mi-a spus ca va fi si patronul,dar el nici nu sa facut vazut si mau chemat si in wekend:D,sambata si dum,spunandu-mi ca luni va veni patronul sa vb:D,eu zic ca ori ma angajeaza ori nenea e cu capu si e tepar de meserie:D,poate il sun azi pe patron sa-i spun ca mi-am terminat perioada de proba si daca poate trece pe la farm sa vorbim:D

Ralluuk 21 aug 2010 20:54:30

Re: Slabute din Iasi
 
Buna Irina. Astept sa vad dak o sa ma mai sune pt un al doilea interviu, sincera sa fiu nu cred, oricum de luni iau ziarul Evenimentul si m-apuc de cautat mai serios.:D Eu as zice sa nu te complici cu dl ala de la farmacie dak nu ti se pare serios. Mai sunt si alte posturi, chiar daca apar mai greu. Multa bafta>:D< Iulia ce mai faci?

lacra81 22 aug 2010 19:56:37

Re: Slabute din Iasi
 
Buna ! sunt lacra din iasi si vreau sa reincep lupta cu kg ,tb sa slabesc 10 kg ,am tinut disociatul pana acum ,a dat rezultate dar pe moment ,dupa aia vorba fetelor kg la patrat puse ..astept propuneri de dieta si sport pt incepatori ..multumesc :x

Irina Costas 22 aug 2010 20:02:11

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Ralluuk (Post 298139)
Buna Irina. Astept sa vad dak o sa ma mai sune pt un al doilea interviu, sincera sa fiu nu cred, oricum de luni iau ziarul Evenimentul si m-apuc de cautat mai serios.:D Eu as zice sa nu te complici cu dl ala de la farmacie dak nu ti se pare serios. Mai sunt si alte posturi, chiar daca apar mai greu. Multa bafta>:D< Iulia ce mai faci?


Buna Raluka!
Da,ai dreptate,doar ca farmacista ma suna sa ma duc la farmacie,de ex azi e dum dupa ce mi-am terminat si azi ziua de munca voluntara:D,dupa ce am plecat de la farm ma suna sa vin si maine adik luni cand intreb de patron daca stie ceva,spune ca nu stie nimik,ma mai duk maine si maine le zic ca nu mai vin pana nu vb cu patronul:D
Stii cand vad ca ma suna si ma intreaba daca pot sa vin ma gandeasc ca poate vrea sa ma angajeze

IuliaMP 22 aug 2010 20:08:57

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Ralluuk (Post 298139)
Buna Irina. Astept sa vad dak o sa ma mai sune pt un al doilea interviu, sincera sa fiu nu cred, oricum de luni iau ziarul Evenimentul si m-apuc de cautat mai serios.:D Eu as zice sa nu te complici cu dl ala de la farmacie dak nu ti se pare serios. Mai sunt si alte posturi, chiar daca apar mai greu. Multa bafta>:D< Iulia ce mai faci?

Buna fetelor!
Eu am avut cateva zile mai grele, dar promit ca de maine imi revin!
Mult noroc si bafta in tot ceea ce faceti!

Irina Costas 22 aug 2010 21:29:12

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de IuliaMP (Post 298693)
Buna fetelor!
Eu am avut cateva zile mai grele, dar promit ca de maine imi revin!
Mult noroc si bafta in tot ceea ce faceti!

Ce sa intamplat Iulia?
Eu nu am mai reusit sa ma tin de dieta cu proba in mall in fiecare zi pap biscuiti Bucuria,deci nu am mai dat nimik jos,de maine incep si eu serios,mi iau la mine iaurt,baton fintess,si incep si zumba ca au plecat musafirii:D

Ralluuk 23 aug 2010 07:30:41

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 298689)
Buna ! sunt lacra din iasi si vreau sa reincep lupta cu kg ,tb sa slabesc 10 kg ,am tinut disociatul pana acum ,a dat rezultate dar pe moment ,dupa aia vorba fetelor kg la patrat puse ..astept propuneri de dieta si sport pt incepatori ..multumesc :x


Buna Lacra81, bine ai venit. Suucces in lupta cu kg, un sport care eu il practic si il consider de mare ajutar e Start Walking. E amunzant si nu tre sa fii mare sportiv k sa il practici. Cat despre dieta , eu am incercat diverse dar pana la urma m-am rezumat la a manca sanatos, fara prajeli si am renuntat la carne grasa si ulei. Asta zic eu k e cea mai buna dieta. O zi frumoasa>:D<

Ralluuk 23 aug 2010 07:33:04

Re: Slabute din Iasi
 
Buna irina. Parerea mea e sa nu te lasi pacalita, asa s-ar putea sa faca individul cu toate fetele care au fost pe acolo, tinut in probe mereu si nu-l verifica nimeni si treaba merge inainte. Spor la slabit in continuare>:D<

Irina Costas 23 aug 2010 07:51:17

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Ralluuk (Post 298914)
Buna irina. Parerea mea e sa nu te lasi pacalita, asa s-ar putea sa faca individul cu toate fetele care au fost pe acolo, tinut in probe mereu si nu-l verifica nimeni si treaba merge inainte. Spor la slabit in continuare>:D<


Mersi pt sfat Ralu!
Aveam de gand sa-l pun la punct daca incearca sa ma pacalaesca:D
Multa bafta si tie1

Irina Costas 25 aug 2010 19:08:24

Re: Slabute din Iasi
 
:)Buna slabutelor din iasi!!!
Ce faceti?Ralu,tu ce faci?
Eu am terminat-o cu farmacia din mall,m-a platit pana la urma si ne-am despartit amiabil,tu ce faci,noutati?
Eu cu slabitul am cam dat-o in bara,cat am fost in mall am mancat numai biscuiti Bucuria:D si am pus ceva pe mine dar refuz sa-mi modific tickerul:Dpoate rezolv problema in 2-3 zile in care voi incerca sa consum mai mult pepene rosu care-mi place la nebunie:)

IuliaMP 25 aug 2010 21:20:16

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Irina Costas (Post 302259)
:)Buna slabutelor din iasi!!!
Ce faceti?Ralu,tu ce faci?
Eu am terminat-o cu farmacia din mall,m-a platit pana la urma si ne-am despartit amiabil,tu ce faci,noutati?
Eu cu slabitul am cam dat-o in bara,cat am fost in mall am mancat numai biscuiti Bucuria:D si am pus ceva pe mine dar refuz sa-mi modific tickerul:Dpoate rezolv problema in 2-3 zile in care voi incerca sa consum mai mult pepene rosu care-mi place la nebunie:)

Imi pare rau ca nu ai reusit aici, dar tot e bine aca v-ati despartit amiabil!:)
Cat despre dieta, cred ca in cateva zile daca o respecti riguros si mai faci si un pic de sport iti poti reveni!:D;;)
Cam aasta am patit si eu saptamana asta (nu cu biscuiti)! Am fost ceva timp deprimata si am incalcat dieta mai cu niste gogosi mai cu una mai alta pana am ajuns si la produse de patiserie... :(De la inceputul saptamanii am revenit strict la dieta si am facut in fiecare zi sport si azi dimineata am revenit la KG de saptamana trecuta.
Poate pana maine dimineata cand am zi de cantar sa mai slabesc si eu macar 100 de grame... (asa pentru moral).

Irina Costas 26 aug 2010 06:33:38

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de IuliaMP (Post 302469)
Imi pare rau ca nu ai reusit aici, dar tot e bine aca v-ati despartit amiabil!:)
Cat despre dieta, cred ca in cateva zile daca o respecti riguros si mai faci si un pic de sport iti poti reveni!:D;;)
Cam aasta am patit si eu saptamana asta (nu cu biscuiti)! Am fost ceva timp deprimata si am incalcat dieta mai cu niste gogosi mai cu una mai alta pana am ajuns si la produse de patiserie... :(De la inceputul saptamanii am revenit strict la dieta si am facut in fiecare zi sport si azi dimineata am revenit la KG de saptamana trecuta.
Poate pana maine dimineata cand am zi de cantar sa mai slabesc si eu macar 100 de grame... (asa pentru moral).


Asa voi face si eu!:)
De ieri consum mai mult pepene rosu,iar dim si la pranz ceva papica consistenta dar cantitativ redusa:)
La voi cum merge dieta?Ce idei de meniuri mai aveti?

Ralluuk 26 aug 2010 06:37:14

Re: Slabute din Iasi
 
Buna Irina. Cu locul de munca inca mai caut. Cu dieta in schimb vad ca merge asa, mai ales k am renuntat si la sare. Stickerul l-am mdificat de acu cateva zile. Nu-i stralucita mancarea fara sare dar in schimb merge cu plante aromatice si e mai sanatoasa asa. cu dulciurile am si eu o pb. Mai trisez dar putin:D.
Iulia tu pe unde lucrezi sau ce faci?Spune-ne ceva despre tine. Va pup. O zi frumoasa>:D<

Irina Costas 26 aug 2010 07:12:15

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Ralluuk (Post 302705)
Buna Irina. Cu locul de munca inca mai caut. Cu dieta in schimb vad ca merge asa, mai ales k am renuntat si la sare. Stickerul l-am mdificat de acu cateva zile. Nu-i stralucita mancarea fara sare dar in schimb merge cu plante aromatice si e mai sanatoasa asa. cu dulciurile am si eu o pb. Mai trisez dar putin:D.
Iulia tu pe unde lucrezi sau ce faci?Spune-ne ceva despre tine. Va pup. O zi frumoasa>:D<


Buna Raluu!!
Eu cat am fost in mall am mancat numai biscuiti Bucuria si am pus 500 gr:Dacum incep in forta sa dau tot ce am pus,dar nu numai:)
In rest noi sa fim sanatoase,este foarte greu cu locrile de munca datorita situatiei economice,insa trebuie sa ne adaptam:)

Ralluuk 26 aug 2010 11:50:40

Re: Slabute din Iasi
 
Apropo de locuri de munca, dak ai cont pe Bestjobs era un anunt dat de Sensiblu. Bafta>:D<

Irina Costas 26 aug 2010 12:17:43

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Ralluuk (Post 303025)
Apropo de locuri de munca, dak ai cont pe Bestjobs era un anunt dat de Sensiblu. Bafta>:D<

Am lucrat la sensiblu 6 ani,de la ei am plecat,au facut restructurari,iar de angajat nici vb,cica sunt la misto anunturile:D

Ralluuk 27 aug 2010 07:00:09

Re: Slabute din Iasi
 
Neata. Am inteles. Nu stiu de ce mai publica unii anunturi dak sunt la misto. Am patit-o si eu. Cu dieta cum stai? O zi frumoasa.>:D<

Irina Costas 27 aug 2010 07:23:08

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Ralluuk (Post 303975)
Neata. Am inteles. Nu stiu de ce mai publica unii anunturi dak sunt la misto. Am patit-o si eu. Cu dieta cum stai? O zi frumoasa.>:D<


Neata Raluk!!!>:D<
De ex la mag picioru gras din mall,tot la misto a fost anuntul de consilier vanzari adica vanzatoare,acum 3 sapt

Irina Costas 27 aug 2010 07:27:00

Re: Slabute din Iasi
 
Cu dieta sunt ok,in sensul ca mai am de dat 300 gr si ajung la greutatea de pe ticker,ca de la biscuitii bucuria am luat proportii si nu am vrut sa-mi modific tickerul de teama sa nu ma apuce depresia,dar am rezolvat in 2 zile mancand sanatos,azi am trebusoara pe la casa de sanatate si o iau la pas din pasurari pana in copou dus,intors sa mai ardem caloriile:)
In rest,caut si iar caut si nici un loc de munca calumea,apropo este un anunt de vanzatoare la Marcel,m-as duce si eu dar nu ma primeste,e asa nasol ca nu te poti reprofila,toata lumea crede ca in dom asta sunt cainii cu colaci in coada:)

Ralluuk 28 aug 2010 06:57:02

Re: Slabute din Iasi
 
Unde e loc la Marcel? In Alexandru?De ce nu incerci totusi? La Picioru gras aplicasem si eu candva. Da-i incolo, mai sunt si altii. Cu dieta eu mi-am facut de cap cateva zile, am dat iama in biscuitii lu fiu-miu si se cunoaste:D, dar imi revin eu. O zi frumoasa si un weekend placut:-*

Irina Costas 28 aug 2010 16:51:43

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Ralluuk (Post 305264)
Unde e loc la Marcel? In Alexandru?De ce nu incerci totusi? La Picioru gras aplicasem si eu candva. Da-i incolo, mai sunt si altii. Cu dieta eu mi-am facut de cap cateva zile, am dat iama in biscuitii lu fiu-miu si se cunoaste:D, dar imi revin eu. O zi frumoasa si un weekend placut:-*


Am incercat acum 2 luni la marcel si era cam sceptic domnul ca m-as adapta:D ( nu stiu pt care mag marcel)
Iar cu dieta iti revii in 2 -3 zile daca tii stict,ne auzim pe luni,weekend placut:)

Irina Costas 30 aug 2010 08:40:03

Re: Slabute din Iasi
 
Salut Raluk>:D<
Ce mai faci?Cum a fost in weekend?Eu am fost cumintica,nu am avut nici o abatere:)Ai mai gasit ceva la anunturile cu joburi?
Eu am gasit un anunt la o farm Esthera de la gara,care a avut anunt si acum 2luni si tipa spunea ca ea este foarte exigenta si schimba personalul foarte des:D
Ma duc totusi la interviu azi la 15,sa vedem,poate mai fac voluntariat si pe aici:D

Ralluuk 31 aug 2010 06:52:33

Re: Slabute din Iasi
 
Buna Irina. Eu am fost ieri la un interviu. Nus d c nu-mi fac prea mari sperante. In fine. Bafta la interviu. Cu dieta ,merg inainte, mi-am luat hrisca sa vad cum e k sunt curioasa. Pupici:-*

Irina Costas 31 aug 2010 07:54:55

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Ralluuk (Post 308445)
Buna Irina. Eu am fost ieri la un interviu. Nus d c nu-mi fac prea mari sperante. In fine. Bafta la interviu. Cu dieta ,merg inainte, mi-am luat hrisca sa vad cum e k sunt curioasa. Pupici:-*


Ce ti-ai cumparat,hrisca?ce e aia?
Am fostieri la interviu,acesta a fost unul eliminatoriu,mai urmeaza unul cu celalalt asociat,sa vedem:D,tu unde ai fost la interviu?

Ralluuk 01 sep 2010 07:08:10

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Irina Costas (Post 308478)
Ce ti-ai cumparat,hrisca?ce e aia?
Am fostieri la interviu,acesta a fost unul eliminatoriu,mai urmeaza unul cu celalalt asociat,sa vedem:D,tu unde ai fost la interviu?


Hrisca e o cereala foarte folosita in Ucraina mai ales, foarte buna pentru o multime de afectiuni printre care si obezitate si ingrasare. Pe Google gasesti o multime de informatii. La noi se gaseste si la plafare, dar mai ieftina o iei de la moldovenii din pta Alexandru. Numai k trbuie aleasa daca o cumperi de la ei. La interviu am fost la Adevarul, pt postul de librar/gestionar. Mai putin ma intereseaza asta azi, vom vedea ce va mai urma. Azi ma duk sa vad dak imi primeste piciul la gradinita. Tu la ce firma ai fost? Te pup. O zi frumoasa>:D<

Irina Costas 01 sep 2010 19:39:41

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Ralluuk (Post 310161)
Hrisca e o cereala foarte folosita in Ucraina mai ales, foarte buna pentru o multime de afectiuni printre care si obezitate si ingrasare. Pe Google gasesti o multime de informatii. La noi se gaseste si la plafare, dar mai ieftina o iei de la moldovenii din pta Alexandru. Numai k trbuie aleasa daca o cumperi de la ei. La interviu am fost la Adevarul, pt postul de librar/gestionar. Mai putin ma intereseaza asta azi, vom vedea ce va mai urma. Azi ma duk sa vad dak imi primeste piciul la gradinita. Tu la ce firma ai fost? Te pup. O zi frumoasa>:D<


La o farmacie pe str garii Esthera,am auzit si eu prin piata la moldoveni de hrisca,o recomandau de zor unei doamne dolofane:D,nu stiu cum se face ca cu asa remediu bun la ele,sunt toate dolofane:))
Ar fi super sa prinzi postul la care ai fost la interviu;)Bafta multa la gradi cu locuri,am auzit ca e bataie:D,da tu o sa ai noroc;)

Ralluuk 01 sep 2010 19:49:18

Re: Slabute din Iasi
 
Sa stii ca e buna hrisca. soacra mea a slabit in jur de 17 kg in vreo 7 poate 8 luni mancand asa ceva dimineata si seara. Cu gradinita am rezolvat, incepe pustiulica pe 13. De postul ala nu stiu, mi-as dori, dat fiind ca am lucrat si la Diverta deci in domeniu, dar o sa vedem. Oricum si maine am un interviu in Felicia de asta data. Ma plimb pe la interviuri, ce sa fac.Am ocupatie.:D O seara frumoasa.>:D<

Irina Costas 01 sep 2010 20:20:29

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Ralluuk (Post 311170)
Sa stii ca e buna hrisca. soacra mea a slabit in jur de 17 kg in vreo 7 poate 8 luni mancand asa ceva dimineata si seara. Cu gradinita am rezolvat, incepe pustiulica pe 13. De postul ala nu stiu, mi-as dori, dat fiind ca am lucrat si la Diverta deci in domeniu, dar o sa vedem. Oricum si maine am un interviu in Felicia de asta data. Ma plimb pe la interviuri, ce sa fac.Am ocupatie.:D O seara frumoasa.>:D<


Ai incercat Hrisca?Cum o prepari,dar la gust cum e?>:D<

Ralluuk 02 sep 2010 09:54:09

Re: Slabute din Iasi
 
Da Irina, si chiar imi place. Se face asa: o alegi de gunoaie, o speli in 2 -3 ape ca la orez, o pui sa se caleasca un pic cam 5 minute sau 10 intr-o tigaie, cat sa se usuce si sa miroasa a copt, sa n-o arzi k nu mai e buna. Separat intr-o alta cratita pui de la fiert apa, proportie la o cana de hrisca, pui 2 de apa, cand incepe sa fiarba apa pui si hrisca din tigaie si o lasi sa fiarba la foc mic cam 20 de min. Sa fii atenta sa nu se prinda, o mai amesteci din cand in cand, desi unii zic k nu e bine k se sfarama. Altii pun si ulei la calit si sare. Mie imi place fara, si o pap cu iaurt sau lapte batut dimineata si chiar am facut si o salata cu morcov, telina, rosii, ceapa si sfecla rosie si a iesit super buna. :D De gust ce sa zic , are gust de cereala, s-ar putea sa ti se para ciudat la inceput dar te obisnuiesti.:D

Irina Costas 02 sep 2010 10:04:56

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Ralluuk (Post 311732)
Da Irina, si chiar imi place. Se face asa: o alegi de gunoaie, o speli in 2 -3 ape ca la orez, o pui sa se caleasca un pic cam 5 minute sau 10 intr-o tigaie, cat sa se usuce si sa miroasa a copt, sa n-o arzi k nu mai e buna. Separat intr-o alta cratita pui de la fiert apa, proportie la o cana de hrisca, pui 2 de apa, cand incepe sa fiarba apa pui si hrisca din tigaie si o lasi sa fiarba la foc mic cam 20 de min. Sa fii atenta sa nu se prinda, o mai amesteci din cand in cand, desi unii zic k nu e bine k se sfarama. Altii pun si ulei la calit si sare. Mie imi place fara, si o pap cu iaurt sau lapte batut dimineata si chiar am facut si o salata cu morcov, telina, rosii, ceapa si sfecla rosie si a iesit super buna. :D De gust ce sa zic , are gust de cereala, s-ar putea sa ti se para ciudat la inceput dar te obisnuiesti.:D


Interesant,cat costa?Am sa ma interesez la plafar,sa nu mai am bataie de cap cu alesul ei:D

Ralluuk 02 sep 2010 10:32:08

Re: Slabute din Iasi
 
La plafar e in jur de 6 lei 500 g. Oricum sa te uiti sa nu aiba gunoaie. >:D<

Irina Costas 02 sep 2010 10:45:58

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Ralluuk (Post 311797)
La plafar e in jur de 6 lei 500 g. Oricum sa te uiti sa nu aiba gunoaie. >:D<


Mersi!O sa incerc:)Auzi ti-ai trimi cv-ul la mag Otter din Carrfour Felicia?M-au sunat azi pt interviu,ca vine directoarea azi si ma gandeam daca ti-ai depus poate te-au chemat si pe tine,faza e ca eu in cv nu am specificat ca am post-liceala,am scris doar de lice,ca altfel nu i-mi dadeau nici o sansa,doar daca se decide sa ma angajeze si-mi cere cartea de munca vede la profesie ca sunt asist

Ralluuk 02 sep 2010 21:03:51

Re: Slabute din Iasi
 
Cand te duci la Otter? Eu am fost azi:)).Directoarea mi s-a parut f de treaba si cu picioarele pe pamant. Succes

Irina Costas 03 sep 2010 09:10:27

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Ralluuk (Post 312702)
Cand te duci la Otter? Eu am fost azi:)).Directoarea mi s-a parut f de treaba si cu picioarele pe pamant. Succes


Neata Ralu!!!
Si eu tot ieri am foast,la 17:45,au fost 2 tipe,una blonda si una in rosu care era blanduta si tipa blonda cred ca de pe la resurse umane,intradevar foarte realista:),aveau 2 liste mari cu pers care trebuia sa vina la interviu:D
Mult succes si tie!

Ralluuk 03 sep 2010 10:11:01

Re: Slabute din Iasi
 
Tipa in rosu e sefa de magazin, cealalta e de la Bucuresti. Am inteles ca sefa e ff exigenta. Ti-e ti-au convenit conditiile si salariul? Eu sunt putin in dubii. Ce parere ai?
>:D< A si mi-a zis ca ma suna azi dak raspunsul e favorabil. Ce ti-a zis?


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:32:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO