forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Judetul Iasi (http://forum.slabute.ro/judetul-iasi/)
-   -   Slabute din Iasi (http://forum.slabute.ro/judetul-iasi/slabute-iasi-1622.html)

t22stefania 16 sep 2011 20:30:42

Re: Slabute din Iasi
 
Multumesc din suflet Janyn......felicitarile ma intaresc si ma ambitioneaza si mai mult....abia astept ziua de luni:D::D:D:D:D
imi doresc atat de mult sa ma cantaresc ca as vrea ca maine sa fie ziua necesara...dar rabdare rabdare rabdare;))
Este atat de placut cand imi vad prietenul ca ma admira si ii creste inima cand ma intreaba cei din jur ce am de am slabit asa mult...ma sustine...se abtine sa pape de fata cu mine mancaruri gen fast-food si prajeli...paine , si multe altele care nu am voie
Deja este un stil de viata , m-am obisnuit sa mananc fara paine , carne ( nebunia mea ) fiarta sau pe gratar...desi suspin dupa o pizza mai bag o mica mica bucatita de ciocolata si merg mai departe:D
succes si voua...nu uitati VOINTA este totul..va pup:*:*:*

t22stefania 19 sep 2011 09:33:28

Re: Slabute din Iasi
 
Buna fetelor....ufff am mai scapat de 500gr...:D
Voi ce mai faceti? Cum merg dietele si miscarea? Eu am tras chiulul de la masaje si alergat :( saptamana aceasta)...sigur slabeam mai mult dar a fost sapt rosie iar cheful a fost extrem de slabit;))))

alina enachi 19 sep 2011 11:34:50

Re: Slabute din Iasi
 
buna tuturor! m-am inscris azi, dar nu stiu de unde sa incep cercetarea pe site. cert este ca trebuie sa slabesc f multe kg:-s.
speram bine...ne auzim. curaj celor care ati avut mai multa voita decat mine sa va apucati de slabit. am 85 kg, stiu ca arat ..grasa, stiu ca trebuie sa slabesc, dar.....de maine, sau de luni:(
in plus, am abonamet liber la sala pentru doi ani( aparate, sauna, orice curs doresc, fitness) si nu am mai fost de pe 1 iulie:-o
nu inteleg...ce fel de persoana sunt??x-(
ne auzim, pa pa

t22stefania 19 sep 2011 13:59:28

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de alina enachi (Post 794606)
buna tuturor! m-am inscris azi, dar nu stiu de unde sa incep cercetarea pe site. cert este ca trebuie sa slabesc f multe kg:-s.
speram bine...ne auzim. curaj celor care ati avut mai multa voita decat mine sa va apucati de slabit. am 85 kg, stiu ca arat ..grasa, stiu ca trebuie sa slabesc, dar.....de maine, sau de luni:(
in plus, am abonamet liber la sala pentru doi ani( aparate, sauna, orice curs doresc, fitness) si nu am mai fost de pe 1 iulie:-o
nu inteleg...ce fel de persoana sunt??x-(
ne auzim, pa pa


Bine ai venit....pai incepe prin ati face un ticker..te va stimula foarte mult cand vei incepe nodificari in minus la el....si ce sa iti spun..mai bine de maine decat de luni;))
la mine dietele incepute de luni se terminau de marti...am 24 de zile de cand tin dukan si sunt extrem de multumita...sunt si un fan al lactatelor si carnurilor..deci se "muleaza" perfect pe mine....incepe prin a te descoperi , ce alimente iti plac , daca mananci la ore fixe , mancaruri gatite pe loc si apoi vizualizeaza sectiunea de diete...sigur una abia te asteapta sa o "rasfoiesti"
Te pup si hai sa slabim...sanatatea si frumusetea fizica este atuul femeii...am descoperit acum recent dupa citirea catorva site-uri si sondaje de opinie;))

GabyN 20 sep 2011 20:50:22

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de t22stefania (Post 794404)
Buna fetelor....ufff am mai scapat de 500gr...:D
Voi ce mai faceti? Cum merg dietele si miscarea? Eu am tras chiulul de la masaje si alergat :( saptamana aceasta)...sigur slabeam mai mult dar a fost sapt rosie iar cheful a fost extrem de slabit;))))

Buna Stefania! La mine merge cam greu slabitul, 500G-1 KG maaaxim pe sapt chiar daca fac mult sport in fiecare zi si dieta e aceeasi.La inceput slabeam mult mai repede ,dar acum nu stiu ce s-a intamplat.EE da nu ma las eu asa usor >:)
Vad ca si tu alergi...ai partener de alergat? :D:D Eu acusi vin in Iasi pt facultate si n-am cu cine alerga off :(:(

janyn 21 sep 2011 08:58:07

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de GabyN (Post 796782)
Buna Stefania! La mine merge cam greu slabitul, 500G-1 KG maaaxim pe sapt chiar daca fac mult sport in fiecare zi si dieta e aceeasi.La inceput slabeam mult mai repede ,dar acum nu stiu ce s-a intamplat.EE da nu ma las eu asa usor >:)
Vad ca si tu alergi...ai partener de alergat? :D:D Eu acusi vin in Iasi pt facultate si n-am cu cine alerga off :(:(

si eu vin in iasi pt facultate...unde inveti?eu la Asachi si cel mai probabil voi alerga pe malul Bahluiului....daca esti prin apropiere,poate ne intalnim si mergem impreuna la aleragt...te am pupat si multa bafta cu dieta

alina enachi 21 sep 2011 10:12:54

Re: Slabute din Iasi
 
Buna, Stefania! Multumesc pentru ca ai citit in primul rand ce am scris, apoi pentru incurajari. Din pacate nu e simplu....E o viata de cand incerc sa inteleg cum trebuie sa fac ( chiar si cand aveam 50 kg aveam aceleasi probleme existentiale).In fine...de multe ori in spatele atator" slabute" sunt rani pe care nu vrem sa le descoperim, de care nu vrem sa ne aducem aminte nici macar noi. Nu sunt o victima, ar trebui sa fiu mai ambitioasa....stiu ca de cele mai multe ori sportul si dietele nu sunt suficiente,ci trebuie sa gasim in noi , in primul rand, voita, motivatia, curajul de a incepe...si increderea probabil.
Si revin...de maine, sau de luni...

t22stefania 22 sep 2011 09:18:24

Re: Slabute din Iasi
 
Buna fetelor....
Gaby am vazut ca slabesti mai greu...dar e datorita faptului ca mai ai doar 4 kg de dat jos..ar fi cam normal , alerg cu inca 2 prieteni ( alerg in sensul ca merg fortat - ajuta mai mult decat alergatul , pune toti muschii in functiune si nu mai gafai ca o purcica;))...).
Alina , nu ai pt ce...zilnic trec pe aci sa vad cate o postare noua sau o actualizare a tickerelor...dar din pacate e tot mai rar:(...VOINTA VOINTA VOINTA...cu ea vei face multe , cu cat esti mai hotarata cu atat vei incepe sa tii un regim care va deveni un prieten si vei incepe lupta cu kg , lasa pb deoparte iar daca azi te-ai trezit simtindu-te ca un "balonas" si vrei sa incepi o dieta , incepe de azi nu amana..cu cat amani cu atat iti vei cauta mici "scuze"....sau cauta un tel care sa te motiveze...eu am unul si sincer sunt nerabdatoare sa ajung la final pt al pune in practica..:D...succes:*

t22stefania 22 sep 2011 09:20:10

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Bianca201009 (Post 781459)
Salutare tuturor!!!!!!!>:D<
Am inceput si eu de ieri a 3-a mea faza de slabit si sper sa nu dau gres cu vreo bombonica ceva.
Vad ca voi slabiti, nu gluma ....imi place sa va vad asa de ambitioase ...imi da si mie putere pentru cat mai am de slabit;;).
Sper ca pana luni sa ajung la 69.8 atat cat scrie pe ticker pentru ca acum recunosc ca am 71 dupa o luna si ceva timp in care nu am mai tinut regim.
Va pup si tinem legatura!:-*

Buna Bianca , ce ai mai facut? Azi e joi si nu am vazut nici o postare :(..cum stai cu acul cantarului?
M-ai abandonat?:(

Bianca201009 23 sep 2011 07:25:21

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de t22stefania (Post 798159)
Buna Bianca , ce ai mai facut? Azi e joi si nu am vazut nici o postare :(..cum stai cu acul cantarului?
M-ai abandonat?:(

Buna>:D<!!!!!!!!!!!
Nu te-am abandonat dar se pare ca nu pot tine ritmul cu tine;;). Am o saptamana de cand am o durere de spate fff mare si nu pot face sport, plus ca iau niste pastilute puternice si daca nu mananc ma termina stomacul. Nici nu am tupeu sa ma cantaresc, nu cred ca am slabit vreun pic. Sapt. viitoare vin ai mei ca sa stea cu fetele si o sa ma duc la spital sa-mi fac niste investigatii pentru ca acum iau pastile dupa ureche - mai mult sau mai putin. Eu cred ca e lombosciatica dar sper sa fie doar atat.
Eu tin un fel de de regim in continuare dar nu asa de drastic avand in vedere ca mananc la 9 seara. Cand o sa ma apuc de slabit din nou o sa te anunt .
Spor la slabit si iti tin pumnii!!!!!!!!!!!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:13:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO