forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Judetul Iasi (http://forum.slabute.ro/judetul-iasi/)
-   -   Slabute din Iasi (http://forum.slabute.ro/judetul-iasi/slabute-iasi-1622.html)

t22stefania 11 nov 2011 19:35:32

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de alinamar (Post 840558)
Buna Stefania!
Ce mai faci?
Mai tii Dukan?


Buna...ms de intrebare...sunt bine , ma simt bine si arat bine:D(sunt modesta...imi place ce vad in oglinda )
Nu mai tin Dukan de cand ajunsesem la 63...am trecut prin 2 saptamani mai grele cu serviciul si pb in dragoste care m-au ajutat sa ajung la 59 kg....iar acum incerc sa ma mentin , ciugulesc de ici de colo si am grija la cat pap la fiecare masa...
Vreau sa ma bucur de orice fel de mancare , atat timp cat le consum cu moderatie si hainbele le simt tot mai largi ( desi cred ca am mai dat putin sau s-au largit hainele ) :))))
Tu ce dieta tii? am vz ca mai am vreo 5.5 si gata....dai bataie ca acusica vin sarbatorile si punem cate kg stand cu farfuria langa noi ...cu prajituri , ciocolata din pom si alte bunatati .
Te pup
p.s....pt noua noastra colega de lupta...te primim cu bratele deschise:-*:x>:D<>:D<>:D<

madalici 12 nov 2011 10:31:16

Re: Slabute din Iasi
 
Buna dimineata fetelor? Ce faceti? Azi e inceput de weekend, cele mai nasoale zile din saptamana in ceea ce priveste dieta!! Acasa cu sotul, care ma ispiteste de fiecare data cu mirosurile pe care au mancarurile lui:(, nu prea multe de facut si colac peste pupaza e si frig si urat afara deci nici nu se pune problema de vreo iesire! Sper sa trec cu bine si peste zilele astea caci cantarul arata promitator( sunt in a 6-a zi cu Dunkan si am cu 5 kg mai putin:D) Va pup si va doresc un weekend cat mai placut si lipsit de tentatii!!:-*

madalici 12 nov 2011 10:35:22

Re: Slabute din Iasi
 
A , apropo ma poate sfatuii cineva cum pot prevenii aparitia vergeturilor pentru ca la inceputul anului am slabit in 3 luni 20 kg ( pe care bineinteles le-am pus la loc dupa ce m-am lasat de regim:() si mi-au iesit cateva vergeturi urate pe abdomen!! Daca stiti vreun leac miraculos va rog sa mi-l spuneti si mie!:-/ :-*

the93sunny 16 nov 2011 17:38:58

Re: Slabute din Iasi
 
Buna .si eu sunt din iasi si ma alatur voua ,Se pare ca eforturile mele pana acum nu au dat roade si sunt atat de epuizata ,incat m-am saturat sa incerc .Nu stiu ce sa fac ca sa imi gasesc o motivatie .Orcum ma simt mai bine ca pot spune cuiva probleme mele ,chiar daca e pe un site .Frustrarea mea nu e lucru pe care sa il impartasesc tuturor.

Bianca201009 22 nov 2011 09:28:31

Re: Slabute din Iasi
 
Buna fetelor!!!!>:D<
Ce mai faceti? Mai slabiti?;;)Cum?
Eu am facut o pauza de aproape 3 luni si m-am stabilizat la 71kg. De ieri am inceput in forta cea de a 3-a etapa de slabit (-10kg). Va tin la curent!!!!
Stefania ce faci, cum merge cu slabitul?. Apropos de spatele meu, am cateva vertebre tasate si coloana dusa sprea dreapta asa ca s-a dus cu sportul........nu mai am voie....ce ma fac............. te pup si sper sa mai vorbim!

mutzu26 08 ian 2012 09:01:51

Re: Slabute din Iasi
 
Salut...si eu sunt tot din iasi si sunt noua...acum incerc sa ma dumiresc cu ce e pe aici...

Jaqueline38 17 ian 2012 16:46:35

Re: Slabute din Iasi
 
Bun gasit tutror!
Din intamplare am gasit site-ul slabutelor, am citit multe din subiectele postate de voi pe aici si am spus:"de ce nu? sa-mi fac si eu cont ca nu strica niste partenere de "suferinta"...cand vezi ca mai sunt si altele in situatia ta parca altfel vezi lucrurile, nu mai par atat de drastice...
M-am apucat de dieta disociata de doua zile, fac si sala de o saptamana....zic ca-s pe drumul cel bun deocamdata.Sa vad cat rezist.
Spor la slabit!

madalici 17 ian 2012 18:08:32

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Jaqueline38 (Post 903992)
Bun gasit tutror!
Din intamplare am gasit site-ul slabutelor, am citit multe din subiectele postate de voi pe aici si am spus:"de ce nu? sa-mi fac si eu cont ca nu strica niste partenere de "suferinta"...cand vezi ca mai sunt si altele in situatia ta parca altfel vezi lucrurile, nu mai par atat de drastice...
M-am apucat de dieta disociata de doua zile, fac si sala de o saptamana....zic ca-s pe drumul cel bun deocamdata.Sa vad cat rezist.
Spor la slabit!

Bine ai venit!!! O sa rezisti toata treaba e sa te umplii de vointa si sa crezi cu tarie in ceea ce vrei sa faci!! Spor la slabit si sa ne tii si pe noi la curent cu evolutia ta!!>:D<

Jaqueline38 17 ian 2012 20:29:28

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de madalici (Post 904066)
Bine ai venit!!! O sa rezisti toata treaba e sa te umplii de vointa si sa crezi cu tarie in ceea ce vrei sa faci!! Spor la slabit si sa ne tii si pe noi la curent cu evolutia ta!!>:D<

Multumesc, Madalici>:D<...stiu ca voi rezista pt ca sunt hotarata sa ma tin de treaba, am citit unele povesti de succes de aici si...suna bine, motivant!:)
Mi-am facut un jurnal in care voi posta tot ce mananc, cat sport fac, lichide consumate, cam tot ce-i necesar in procesul de slabire.
Accept si sfaturi, atentionari daca gresesc pe undeva...desi la disociata pe zile e cam greu de gresit, teoretic cel putin...practic, mai vedem. :P
Spor si tie:)

erasmine 18 ian 2012 15:02:41

Re: Slabute din Iasi
 
Buna fetelor, sunt si eu din Iasi si am plecat in lupta cu kg.Am inceput de sapt trecuta cu dieta daneza, acu sunt in a 10-a zi si am scapat de 3 kg.sper pana la sfarsitul celor 13 zile sa mai scap macar de 2.a tinut cineva pana acu dieta asta?
voi ce diete minune ati mai tinut si au dat rezultate?
Va doresc la toate sa ajungeti la kg dorite.mult spor :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:34:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO